«П'яна» дієта від Олега Скрипки

«П'яна» дієта від Олега Скрипки

Черговою знаменитістю, в якої кореспондентка «УМ» півгодини випитувала секрети зіркового здоров'я, став Олег Скрипка. Співака вдалося «зловити» на презентації нового кліпу гурту «Мандри». Бадьорий «вевешник» саме дожовував багатий на вітаміни плід ківі, коли отримав перше запитання:

Харчі теж по вдяганці зустрічають

Коли купуємо в магазинах новий продукт, погодьтеся, що при цьому звертаємо увагу не тільки на якість та ціну, а й упаковку. І вона має бути не просто яскравою, а й зручною, а головне — надійно зберігати обраний нами продукт. А ось тут уже просто так не розібратися. Саме тому відома в усьому світі компанія «Тетра Пак» започаткувала всеукраїнську соціальну кампанію «Захист». У рамках цієї багатоцільової соціальної програми мешканцям України прививатимуть основні засади здорового способу життя, зокрема, навчатимуть орієнтуватися в тому, як ліпше харчуватися і які продукти є корисними.

Пішки проти раку

Пішки проти раку

П'ятнадцять кілометрів «на своїх двох» подолають учасники благодійного походу «Один день пішки заради життя». Це вже буде друга така акція, організована в рамках міжнародної програми «Ейвон» проти раку молочної залози. Торік у рамках цього благочинного походу було зібрано 126 тисяч гривень — всі учасники акції зробили благодійні внески на закупівлю мамографів та іншого діагностичного обладнання. Підтримали акцію сотні людей, серед яких і знаменитості — актриса Ольга Сумська, співачка Анжеліка Рудницька, директор модельного агентства «Карін» Влада Литовченко, телеведучі Катерина Виноградова й Андрій Джеджула.

Пекельне задоволення

Пекельне задоволення

Для більшості людей рівна засмага — ознака краси й здоров'я, ось і записуються «блідолиці» чоловіки й жінки до солярію, а потім, з настанням літа чи принаймні теплої весни, здійснюють вилазки на пляж, аби гарно «забронзовіти». У гонитві за темною шкірою мало хто думає, що засмага — це ніщо інше, як захисна реакція організму на дію сонячного випромінювання, і ресурси цього захисту, на жаль, не гумовi. Меланін — пігмент, який не пускає до наших клітин «зле сонце» і надає шкірі бажаний темний відтінок — не зможе захистити людину, яка щодня лізе в «саме пекло», тобто загоряє в період від 11 до 16 години. Від такої форсованої атаки засмага не буде «краще прилипати», натомість пляжник може заробити сильні опіки, неестетичні пігментні плями і навіть ракові пухлини... Для того аби розібратися коли, де, як і скільки можна засмагати без шкоди для здоров'я, «УМ» звернулася до працівника Київського міського шкірновенерологічного диспансеру лікаря-дерматолога Євгена Васильчука.

15 хвилин Крихітки Цахес

15 хвилин Крихітки Цахес

Саша Кольцова (за паспортом), вона ж Каша Сальцова (для друзів із музичної тусовки), вона ж Крихітка Цахес (для переважної маси людей, які слухають її пісні) поділилась із кореспондентом «УМ» власним рецептом оперативного покращення «такого собі» самопочуття. За словами цієї стрункої (жодного зайвого кілограма!) красивої (на заздрість багатьом) дівчини, щоб відчути себе краще, достатньо просто вийти на пробіжку:

Стережися, карієсе!

Стережися, карієсе!

Це диво медичної техніки, схоже на автофургон, тепер побачать дитячі дошкільні установи та навчальні заклади міста. Всередині пересувної стоматологічної установки — продукту Київського заводу медтехніки — встановлено чеське і французьке обладнання. Крім стоматологічного крісла, бормашини, рентген-установки, відповідних приладів освітлення, автоклавів, всередині машини є водонагрівач, установка для дистиляції води, шафа для одягу, умивальник і навіть біотуалет. Перші відвідувачі «цікавої» машини — вихованці дитячого садочка № 25 — перерізали символічну стрічку, давали інтерв'ю місцевим ЗМІ та без остраху сідали в стоматологічне крісло. Найсміливішими, як завжди виявились дівчатка.

Кров людська — не водиця

Американські вчені знайшли ще одну причину інфарктів та інсультів, повідомляють «Медновини». З'ясувалося, що деякі люди мають особливі гени, які викликають підвищену активність тромбоцитів — клітин крові, які відповідають за утворення тромбів. У людей з «дефектним» геном кров згортається значно швидше, ніж у їхніх здорових однолітків. З одного боку, це добре — з рани не битимуть фонтани дорогоцінної червоної рідини, а подряпини й порізи будуть загоюватись швидше. З іншого боку, у таких людей легко відбувається закупорка в артеріях серця і мозку, а хвороби серця частіше перебігають з різноманітними ускладненнями. У випадку, якщо тромб утвориться в коронарних артеріях, може відбутися їхня закупорка, що приведе до інфаркту міокарда.

Молоко росту

Майбутні мами, які під час вагітності вживають мало вітаміну D, мають усі шанси народити дитину малої ваги, повідомляють «Медновини». У дослідженні, проведеному вченими з Університету МакГіл, взяли участь більше 300 вагітних жінок. Усі учасниці заповнили анкету, розповівши вченим про свій раціон харчування, улюблені страви і, зокрема, про обсяг випитого молока, яке в Канаді збагачується вітаміном D, а також про споживання харчових добавок із цим вітаміном.

Дорослий подарунок для дітей

Дорослий подарунок для дітей

Новий п'ятиповерховий медичний центр побудують на території нинішньої дитячої обласної лікарні, поруч з уже існуючими корпусами. Міська влада обіцяє завершити будівництво до 600-річчя Чернівців, яке відзначатимуть у 2008 році. Вартість будівництва становить майже 30 мільйонів гривень.

Поверніть у школу молоко і булочку!

Поверніть у школу молоко і булочку!

Не надто приємний спогад зі шкільного дитинства: стакан кип'яченого молока з плівкою, в яке, підозрюю, ще й додавали масло, інакше звідки там могли взятися жовті кружальця жиру? Такий «перекус» колись нам, школярам, пропонували між уроками, на довгі роки відбиваючи бажання пити молоко. Але часи дешевого молока, якого вдосталь можна було напитися вдома, минули. Нині школярі уже далеко не з такою огидою відвертали б свої носи від стакана з білим напоєм, бо у деяких неблагополучних родинах уже й смак хліба забули, не те що молока. Та й кип'ятити його тепер не потрібно, адже сучасні технології високотемпературної обробки молока дозволяють зберігати напій свіжим аж до трьох місяців при кімнатній температурі. Одначе безкоштовного молока у школах уже давно не наливають. Лише Київ є приємним винятком, де школярі досі на перервах п'ють молоко і соки з безкоштовними булочками та печивом. Одначе регіони цю столичну ініціативу не підхопили, а шкода.