Дружній поТИСК

Дружній поТИСК

За прогнозами ВООЗ, до 2025 року від гіпертонії будуть страждати більше мільярда жителів планети. І це не може залишати кардіологів байдужими. Адже підвищений тиск призводить до захворювань серця і судин, які можуть зробити людину інвалідом, а то й узагалі відправити на той світ.

Заручники Бахуса

Відучити алкоголіка від чарки — справа у багатьох випадках якщо не безнадійна, то дуже–дуже складна. І річ тут не лише у фізичній та психологічній залежності від випивки чи в неможливості вийти з кола своїх друзів–п’яниць. Як стверджує керівник Київської міської кризової психіатричної служби, психіатр Орест Чубко, іноді вийти чоловіку з п’яного угару заважає... власна дружина. І найцікавіше, що сама жінка ні за що не визнає своє «підривної діяльності»

Від хвороб рятує... пляшка

Від хвороб рятує... пляшка

Кожної неділі о 10 й годині черкаський пенсіонер Олександр Толбатов прямує на пляж до річкового порту — це для нього неписаний закон. Адже тут на чоловіка чекають люди, які хочуть покращити своє здоров’я за оригінальним методом пана Толбатова — за допомогою пластикових пляшок. Декілька років тому черкащанин сконструював рятувальний жилет, основу якого склали ті самі пляшки. Як запевняє винахідник, жилет врятував його від складної операції з видалення грижі, від високого тиску і від багатьох інших болячок. Тепер 61 річний чоловік підіймається сходами на дев’ятий поверх без задишки і може плавати 20 годин поспіль. Тож Олександр Миколайович охоче розповідає людям, як власноруч виготовити такий жилет й оздоровлюватися за його допомогою.

Глобальна імунізація

Глобальна імунізація

Якщо ви громадянин України, вам від 15 до 29 років і вас не розшукує міліція, мийте руки з милом і готуйтеся одного чудового дня прийти на спеціальний пункт та отримати ін’єкцію з двох складових. Або цієї осені, або наступної весни українські медики збираються зробити позапланове щеплення проти кору та краснухи всім громадянам держави, які за своїм віком потрапляють до групи ризику захворіти на ці недуги. Таких «щасливчиків» в Україні виявилося аж вісім мільйонів. За допомогою масштабної акції лікарі сподіваються уникнути захворювання тисяч людей на кір та вберегти майбутніх матерів від народження дітей–інвалідів. Про те, коли школярам, студентам та дорослим доведеться підставляти руку під укол, хто фінансуватиме вакцинацію восьми мільйонів людей і чому щеплення робитимуть навіть тим, хто уже перехворів на кір, журналістам розповіли учасники міжнародної наради–семінару, яка проходила 4–5 вересня в столиці України.

«911» для глухонімих

«911» для глухонімих

Коли з пораненої ноги фонтаном виливаються струмені крові або на тіло навалюється їдкий жар від палаючих дверей, розгубитися може будь–хто. Якщо людина залишається притомною, вона може дотягтися до телефону, згадати короткий — усього дві цифри — номер і попросити допомоги на тому кінці дроту. Але що робити в екстремальній ситуації тим людям, які не «товаришують» зі слухавкою, бо не можуть вимовити жодного слова і не чують запитань? Як людині з вадами слуху чи мовлення викликати «швидку» чи пожежників, як пояснити свою проблему рятувальникам? Працівники Київського центру зв’язку вже знають відповідь на це запитання.

Правиця справиться?

Біда сталася з 19–річним Денисом Н. Підробляючи на канікулах, студент–спортсмен фатального для себе суботнього дня вантажив гофрокартон біля спеціальної лінії одного з підприємств обласного центру. За висновками фахівців Запорізького теруправління Держкомнаглядохоронпраці, Денис надто близько підійшов до технологічного обладнання. Внаслідок такої необачності «відбулося захоплення руки та її ампутація в районі передпліччя». На щастя, очевидці трагедії не розгубилися і негайно доправили потерпілого до міського шпиталю № 9. Разом із відрізаною рукою, покладеною у ємність із льодом.

Європа щаслива і трохи п’яна

Європа щаслива і трохи п’яна

В Європі нова проблема — катастрофічне зростання алкоголізму. Соціологічна служба TNS OBOP, провівши на замовлення Єврокомісії масштабне опитування мешканців 27 країн­членів ЄС, з’ясувала: молоді європейці п’ють не так часто, але багато, а от ті, кому за 55 років споживають алкоголь майже щоденно, але в поміркованих кількостях. Щороку від алкоголю в ЄС гинуть близько 200 тисяч осіб.

Синдром кролячого ока

Синдром кролячого ока

Красивим словом «кон'юнктива» медики називають тонку прозору плівку, яка захищає очне яблуко від пересихання, а також від потрапляння бактерій, вірусів, порошинок, смітинок та іншої дрібноти. Утім прозорою та блискучою плівка залишається тільки у здоровому стані. Коли в кон'юнктиві виникає запалення, вона червоніє, набрякає, свербить і всіляко заважає окові виконувати свої безпосередні функції. Людині починає здаватися, що їй за повіки насипали піску, який не вимивається водою. З очей ллються сльози, а часом навіть гнійна рідина, яка під ранок підсихає і намертво склеює вії. Клінічна картина може ускладнитися загальною слабкістю, головним болем та підвищеною температурою. За сприятливих умов кон'юнктивіт можна вилікувати за 5 днів, за несприятливих — отримати хронічне запалення слизової ока. Наша розповідь — про те, що треба робити, аби не прокидатися вранці зі «склеєними» віями, не позирати навколо червоними, наче у кролика, оченятами, і не витрушувати з «дзеркал душі» неіснуючий пісок.

Шокуюча випивка

Медиків із лікарні Ріо Хортега (Іспанія) неабияк стурбовали п'ять випадків серйозних алергійних реакцій, які виникли в людей після вживання вина або виноградного соку. Як повідомляють «Медновини», у трьох пацієнтів почервоніло обличчя й набрякли губи, в одного проявилися симптоми, які нагадують астму. П'ятий пацієнт узагалі ледь не помер від найнебезпечнішого прояву алергії — анафілактичного шоку. Зрештою все закінчилося добре — пацієнтів вилікували й відпустили додому. Однак лікарі були збентежені — вони ніяк не могли встановити причину алергії. За допомогою серії тестів медики відкинули найбільш імовірні варіанти алергенів. За словами керівника дослідження Алісії Арментії, ані екстракт винограду, ані білок яйця (його іноді додають у вино в процесі виготовлення) алергійної реакції у пацієнтів не викликав.

Просто додай води

Просто додай води

Як ми зазвичай вживаємо таблетки? Закинули в рот, запили першою-ліпшою рідиною, яка трапилася під руку, і побігли далі у своїх справах. Якщо поблизу не знайшлося води, соку або чаю — не біда! Наші люди можуть зажувати пігулку апельсином, загризти пиріжком або залити курячим супом. Головне — відправити ліки в захоплюючу подорож органами травлення (щоб у горлі нічого не застрягло!) і позбутися гіркуватого присмаку в роті. І мало хто замислюється над тим, якими ускладненнями загрожують пацієнтові спонтанні «коктейлі». Фармацевти ж кажуть, що бездумне поєднання лікарських засобів із різними наїдками та напоями може привести до неймовірних ефектів — від багаторазового посилення дії препарату до його повної нейтралізації. А щоб отримати від ліків очікуваний результат, треба дотримуватися певних правил їхнього «запивону» та «закусону».