«Уцінений» Будинок творчостi

Дані про неправомірність дій керівників Національної спілки письменників України (НСПУ) занесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань ще 20 лютого. Цьому передували два класичні нічні «рейдерські» штурми ялтинського Будинку творчості письменників ім. Чехова — підприємства, простіше кажучи, готельного комплексу, що належить НСПУ.

Смертельний пріоритет

Легковик «Фольксваген Пасат» і «швидка» зіткнулись минулої суботи на перетині феодосійських вулиць Чкалова і Сімферопольське шосе. Хто є винуватцем жахливої пригоди, внаслідок якої загинула 26–річна фельдшер, а лікар помер наступного дня (ще четверо людей травмовано. — Авт.), має встановити місцева прокуратура.

«Братуха! Ты навсегда в наших сердцах!»

«Братуха! Ты навсегда в наших сердцах!»

Як і очікувалось, похорон Кирила Костенка на сімферопольському центральному кладовищі «Абдал» були велелюдними й характерно представницькими. Віддати останню шану «братусі», як свідчив напис на стрічці одного з вінків, приїхали на дорогих іномарках і з охороною понад дві сотні осіб. Утім у цьому нічого дивного, позаяк покійний мав чимало перевірених друзів–боксерів, був навіть віце–президентом Федерації боксу Криму, через «кватирку» якої так само стрімко випурхнули у світ бізнесмени і політики, відомі геть не за досягненнями у спорті. Достатньо сказати, що колишній президент цієї федерації і одночасно один із керівників організованого злочинного угруповання «Башмаки» Данильченко на прізвизько «Даніла» досі перебуває у міліцейському розшуку.

Ставка — на відеореєстратори

Одразу після резонансного вбивства Кирила Костенка депутати селищної ради попросили місцевих автовласників надати записи з їхніх відеореєстраторів. Чимало охоче відгукнулися. «Це надало велику допомогу слідству», — розповів інтернет–ресурсу «Крим.

З «копійки» на велосипед?

Місцеві правоохоронці щодо перебігу розслідування позавчорашнього вбивства Кирила Костенка небагатослівні. Офіційно повідомили лише те, що резонансний злочин попередньо кваліфікується як навмисне вбивство. Частина 2 статті 115 Кримінального кодексу передбачає покарання 10—15 років тюрми або ж пожиттєве ув’язнення.

Суду уник, кулi — нi

Суду уник, кулi — нi

Місцеві жителі виявили бездиханне тіло батька п’ятьох дітей у салоні позашляховика «Мерседес»–«кубик» на автостоянці неподалік від будівлі виконкому селищної ради вчора приблизно о 8.50. Лобове і заднє скло дорогої автівки було «прошите» кулями. За неофіційною інформацією, невдовзі на оглядовому майданчику гори Кішка правоохоронці виявили спалені «Жигулі» першої моделі з двома автоматами всередині. Начебто з одного з них і була випущена прицільна черга по меру Кирилу Костенку.

Царські «веселощі»

Царські «веселощі»

Кримським шанувальникам царського роду і збереження російської ідентичності доведеться задовольнитись лише 50 тисячами бюджетних гривень. Саме такою сумою парламент Криму рекомендував місцевій Раді міністрів профінансувати всі «царські» заходи 2013 року в рамках ухваленого ним на останньому пленарному засіданні минулого тижня рішення «Про заходи, присвячені святкуванню 400–річчя Царственого дому Романових в Автономній Республіці Крим». Як мудровано розтлумачив колегам розробник цього та всіх інших подібних «москвофільних» документів, висуванець партії «Руська єдність» Сергій Цеков, «ми повинні розуміти, що святкування 400–річчя дому Романових буде проходити в усьому світі, і ці дати змушують нас задумуватись над тим, чому ми приймаємо ці веселощі чи не приймаємо».

Екскурсанти підуть під воду

Ідеться про теплохід «Ленін», який пішов на дно неподалік мису Сарич у 1941 році, та затоплений у 1919–му біля севастопольських берегів підводний човен «Скат» імператорського флоту Росії. Третій підводний об’єкт, який теж може стати доступним для любителів підводного туризму, — античне місто Акра, котре, як відомо археологам, віками поглинала і досі продовжує поглинати морська стихія в районі Керченского півострова. Про такі цілком імовірні цікавинки кримського відпочинку розповів на робочій нараді в республіканському комітеті АР Крим з охорони культурної спадщини директор Чорноморського центру підводних досліджень Сергій Воронов.

Незамiнних таки немає

Учора, до речі, уперше за кілька місяців протистояння, точніше вибивання зарплати у роботодавців, працiвники ТРК розповіли про наболіле колегам на засіданні прес–клубу під егідою місцевої організації Національної спілки журналістів. Ситуація справді патова: людям місяцями, а то й роками не виплачують зароблене. Напередодні вони, сімнадцять провідних репортерів і ведучих, змушені були вдатися до попереджувального чотириденного страйку.

Земне тяжіння

Земне тяжіння

До обрамленого гірською грядою і пасмом густих лісів плато Сель–Бухра, де, власне, розмістилося селище Кримської астрофізичної обсерваторії Наукове, «маршрутка» з сімферопольської автостанції «Західна» доїздить менш ніж за годину. Саме селище мені більше нагадує типовий гарнізон протиповітряної оборони. Навіть контрольно–пропускний пунт зі шлагбаумом на вході, де, між іншим, чергує відставний офіцер–авіатор, тут є. А розкидані між стрункими соснами і ялинами велетенські «гриби» з телескопами дуже вже схожі на позиції локаторників на Ай–Петрі. А якщо додати до цього, що тутешні астрономи ще й періодично «стріляють» лазерним дальноміром по навколоземних супутниках, то порівняння не таке вже й надумане.