Замість ціпка — брандспойт

Обабіч траси Севастополь—Євпаторія в селі Віліне начальник міліції громадської безпеки Бахчисарайського району, підполковник Едуард Пилипей разом iз двома офіцерами (майором та лейтенантом) спрямували потужний струмінь води з брандспойта просто в об’єктив працюючої камери телеоператора «Нового каналу». Бризки також потрапили на оптику його колеги з каналу «1+1».

Ласi до Лассi

Протилежні оціночні судження щоразу викликають три творіння місцевих скульпторів. А все почалося зі скандального монументу героям­десантниками на набережній Керчі, про що писала «УМ». До самої ідеї возвеличити воїнський подвиг періоду Другої світової жодних претензій немає. А от до художнього втілення коштом міського бюджету — питань чимало.

Завіса курортного сезону

Завіса курортного сезону

От і позаду нинішній відпочинковий сезон на сонячному півострові, хоча у деяких місцевих санаторіях він і досі триває. Про безперебійне завантаження, на що здатні, зрозуміло, лише найпотужніші й відомі оздоровниці, тільки мріють у республіканському міністерстві курортів і туризму. Утім не тільки мріють та аналізують тенденції, а й намагаються навести лад і зробити поступ уперед у цій важливій для Криму царині. Як саме — про це міністр Олександр Лієв спочатку розлого розповів депутатам на останньому пленарному засіданні ВР Криму, а згодом і на тематичній прес­конференції медійникам.

«Магарач» — не Міжигір’я

Спочатку активісти громадських організацій «Наукове товариство виноградарів і виноробів України» і «Громадянський комітет Великої Ялти», колишні працівники Національного інституту винограду і вина «Магарач» виставили пікет біля воріт історичного винзаводу і вже колишнього фізіологічного майданчику інституту в селищі Отрадне. Люди тримали плакати з гаслами «Руки геть від «Магарача»!», «Президенте, не розширюй межі Межигір’я за рахунок «Магарача!» тощо.

Сміттєвий рай для курорту?

Таку перспективу для кримчан змалював на позавчорашній презентації національних проектів, організваній Держ­агентством з інвестицій і управління національними проектами України, віце–прем’єр тутешньої Ради міністрів Валерій Пальчук.

«Пика» з шостого Г

Про інцидент, який стався у Сімферопольській школі­гімназії №11 минулого тижня, розповів днями кримсько­татарський телеканал АТR. Виявляється, школярі, і серед них шестикласник Ридван Месуветов, ще до того, як пролунав шкільний дзвоник, намагалися прорватися у зачинений кабінет.

«Галявина» для міжетнічних сутичок

«Частина керівництва міліції виявилась втягнутою у незаконні дії, — заявив учора на прес–конференції перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, — позаяк міліція вела рекогносцировку, починаючи з десятої години вечора 30 листопада... У нас виникає запитання до органів прокуратури: наскільки правомірними були дії тих керівників кримської міліції, котрі віддали розпорядження про супроводження незаконної злочинної акції?». Чубаров не впевнений, що знесення кримськотатарських самобудів у Молодіжному було схвалено і погоджено з владою автономії. Але якщо прокуратура не відреагує і не будуть покарані причетні до «погрому» міліцейські чини — тоді в Меджлісі зроблять однозначну оцінку, що акція відбулася з відома керівництва Криму.

Закон «ходить» уночi

Спочатку, приблизно о 2–й годинi ночі минулої суботи, на «галявині протесту» в селищі Молодіжне, що межує з північними околицями Сімферополя, геть роз­трощили сотню тимчасових будиночків з усім нехитрим домашнім скарбом татар. А три години потому на іншому кінці міста, на вулиці Ялтинській, невідомі жбурнули дві пляшки з запалювальною сумішшю під вагончик охоронця будівельного майданчика майбутньої Соборної мечеті Буюк Джума–Джамі. В обох випадках, за щасливим збігом обставин, ніхто не постраждав.

Що змолов «Меля»

Той діалог між депутатом ВР Криму від Партії регіонів Олександром Мельником — невиправним любителем матірного й блатного «красномовства», власником двох кримських газет і телеканалу ІТВ — та старшим редактором творчого об’єднання кримськотатарських програм Державної телерадіокомпанії «Крим» Шевкетом Ганієвим став «хітом дня» в усьому медіа–просторі України. Ще б пак! Такого неприхованого «ексклюзиву» у стінах парламенту — хай і кримського — давно не чули й не бачили.

Королева «Апельсинова куля»

Традиційний «Бал хризантем», себто цвітіння просто неба, цьогоріч стартував у Національному науковому центрі «Нікітський ботанічний сад» (якому, до слова, в цьому році виповнилося рівно 200 років. — Авт.) приблизно на десять днів раніше, ніж зазвичай. Причина — в погоді: затяжна тепла осінь, пояснила «УМ» науковий співробітник лабораторії дендрології і квітництва Наталя Смикова. Ще вчора в Нікіті термометр показував 16–17 градусів.