Останній вибір Малика

Останній вибір Малика

Леонід Малик звів рахунки з життям минулої неділі приблизно о 10.45, вистрибнувши з вікна туалету на третьому поверсі Кримської республіканської клінічної лікарні імені М.Семашка у Сімферополі. Свідками жахливої картини стали декілька осіб з медперсоналу закладу, розповіла «УМ» Ольга Кондрашова, начальник сектору зі зв’язків із громадськiстю кримського главку міліції. За її словами, викликана на місце пригоди слідчо–оперативна група зареєструвала трагедію в журналі єдиного обліку.

Пригоди Малика з Малого Маяка

Темна смуга в житті Леоніда Малика почалася у травні, коли його, а також попереднього селищного голову Малого Маяка (Алуштинський район) Рубена Кисельова місцева прокуратура затримала за зловживання службовим становищем у земельній сфері. Згодом суд відпустив обох, але з підпискою про невиїзд. Як пояснила «УМ» прес–секретар прокуратури Криму Наталя Бояркіна, у серпні, на момент проведення досудового слідства, пана Малика рішенням прокуратури відсторонили від виконання обов’язків мера. Коли ж слідство завершилося і всі матеріали було передано до суду, депутати сільради поновили Малика на посаді. Мовляв, він користується в людей неабияким авторитетом.

Кращi пiдуть на дно

Кращi пiдуть на дно

Новостворений Чорноморський центр підводних досліджень підпорядковуватиметься республіканському Комітету з охорони культурної спадщини. «Якщо на науковому обліку в Криму перебуває понад 2,5 тисячі об’єктів і 24 городища, що розміщуються під водою, то на державному обліку їх лише п’ять. І це не дає можливості повноцінно їх охороняти. Окрім того, наше завдання — не тільки дослідження, збереження, а й розумне використання цих об’єктів, передовсім із туристичною метою»,— окреслила завдання новоствореної установи голова комітету Лариса Опанасюк. Безпосередньо ж опікуватиметься підводною археологією фаховий моряк і вiдомий дослідник чорноморських глибин, тепер уже в іпостасі директора центру Сергій Воронов. Загалом у Центрi пiдводних дослiджень працюватимуть тридцять фахівців. До речi, заради цiєї роботи пан Сергій навіть переїхав жити з Києва до Криму.

Вiктор здав пляшки

Вiктор здав пляшки

Днями пляшки раритетної енотеки Національного інституту винограду і вина (НІВiВ) «Магарач» змінили місце «прописки» в межах тієї самої Ялти: замість підвалів у селищі Отрадне, де вони зберігались понад півтора століття, пляшки перемістили у звільнений напівпідвал держпідприємства «Лівадія», яке входить до об’єднання «Массандра». Як повідав заступник директора інституту Віктор Загоруйко кримському «Центру журналістських досліджень», необхідність переїзду начебто обумовлена аварійним станом самих історичних підвалів, мовляв, там з’явились тріщини, які загрожують збереженню колекції.

Матроси проти чемпіона

Матроси проти чемпіона

Преамбула цього судового вердикту така. Два роки тому офіційним рішенням міськдержадміністрації корінному жителю Севастополя Олександру Ряднову виділили, а згодом й урочисто вручили як нагороду держакт на право володіння земельною ділянкою. Навряд чи у когось із чиновників чи пересічних севастопольців могли навіть закрастися сумніви щодо доцільності й справедливості цього нагородження. Адже їхній земляк Ряднов упродовж останніх років своїми перемогами і рекордами у плаванні створює привабливий імідж місту. Він — чотириразовий чемпіон світу, п’ятиразовий світовий рекордсмен, неодноразовий чемпіон Європи серед інвалідів (перша група інвалідності від наро­дження. — Авт.). Словом, людина свої «сотки» заслужила.

«Рогатий» на постаменті

«Рогатий» на постаменті

Відтепер усіх дорогою до Південнобережжя через Ангарський перевал на висоті 752 метри над рівнем моря зустрічатимуть не тільки цілодобовий пост Державтоінспекції, численні рекламні білборди, ятки з місцевими смаколиками, а й підфарбований тролейбус «Шкода» ще чехословацького виробництва. Саме цей екземпляр за сорок років безупинної експлуатації найдовшою в Європі тролейбусною лінією перевіз не багато не мало — двадцять мільйонів пасажирів.

Семеро «у вільному падінні»

Як це нерідко буває на сучасних будівництвах, далося взнаки банальне нехтування вимогами безпеки і злочинне нехлюйство. Семеро робітників, які працювали на недобудованому 16–поверховому будинку в Алушті, «набились» у вантажний ліфт. Прес–служба Територіального управління держслужби гірничого нагляду і промислової безпеки по Криму і Севастополю не уточнює: ліфт iз людьми після цього «перейшов» у вільне падіння на другому поверсі при підйомі чи все ж спуску.

Виноградар на ім’я Марія

Виноградар на ім’я Марія

На традиційній міжнародній виставці «Золоте гроно винограду 2012», яка нещодавно відбулася в кримській столиці, Марію Костик знову не оминула золота медаль. Торік жінка такої нагороди за внесок у розвиток вітчизняного виноградарства удостоїлалсь особисто. Нині ж «золото» отримала вже науково–впроваджувальна фірма «Ампелос», яку пані Марія зі своїми однодумцями створила і ось уже майже два десятиріччя працює незмінним її провідним фахівцем із селекції винограду. На самій виставці у сімферопольському Будинку профспілок члени журі й усі бажаючі — від журналістів до фермерів та виноробів — мали змогу посмакувати і оцінити фірмові вітамінні смаколики «Ампелоса», як, власне, й решти українських і російських номінантів.

Мільйон — на «нових» десантників

Мільйон — на «нових» десантників

У мільйон гривень обійшовся міському бюджету Керчі пам’ятник «Героям Ельтигенського десанту», який має постати 1 листопада на набережній міста. Церемонію відкриття приурочено до 70–річчя початку відомої морської десантної операції часів Другої світової війни. Нині робітники продовжують вкладати плитку навколо обтягнутого непрозорим поліетиленом пам’ятника. До цього залізобетонні, пофарбовані під бронзу фігури червоноармійця, моряка і дівчини–санінструктора поміж ними певний час стояли непокритими, відтак устигли потрапити у фотооб’єктиви всіх бажаючих, наспамперед місцевих журналістів. В очі відразу кинулись очевидні «ляпи» художнього втілення ідеї.

Обшукати «губернатора»!

Про свою нещодавню «бойову» пригоду в селищі Кача, де, нагадаємо, розташований один iз двох кримських авіагарнізонів російського Чорноморського флоту (другий — у Гвардійському під Сімферополем), розповів на останній апаратній нараді сам «затриманий» — глава Севастопольської держадміністрації Володимир Яцуба.