Кримські бджоли вже гудуть

У Криму вже тиждень температура не опускається нижче 10 градусів тепла. Через це на півострові фактично розпочалася весна: зацвіли первоцвіти та прокинулися бджоли. Згідно з прогнозами синоптиків, найближчі 5 днів погода залишиться такою ж теплою.

Чого хочуть звіздарі?

Чого хочуть звіздарі?

Учора за підтримки активістів студентського незалежного профкому «Студентська дія» науковці провели першу цьогоріч акцію протесту перед стінами постійного представництва Президента в АР Крим і на площі Леніна у центрі Сімферополя. Як розповів «УМ» голова профкому Кримської астрофізичної обсерваторії Сергій Назаров, основна вимога кримських астрономів — це скасування постанови Кабміну від 28 листопада 2012 року про реорганізацію КрАО.

«Сміттєві» плани

На площі близько чотирьох гектарів поблизу місцевого полігону твердих побутових відходів розмістяться технологічна лінія з сортування відходів, а також автопідприємство й офісні приміщення. Потужність комплексу становитиме понад п’ятсот тисяч тонн сміття у рік. Сортування дасть можливiсть отримати близько 50 відсотків так званих корисних фракцій, які підуть у вторинне виробництво. Про ці та інші технічні деталі розповів журналістам на місці майбутнього будівельного майданчика директор республіканського підприємства «Чисте місто» Валерій Гуменюк. Майбутній комплекс, персонал якого налічуватиме 240 осіб, має бути добудований, як очікується, на початку наступного року.

«На 50 відсотків люди винні самі»

На найближчій позачерговій одноденній сесії Курултаю (національного з’їзду) кримськотатарського народу розглядатиметься лише одне питання, і чи не вперше персональне — виключення із числа депутатів Курултаю, а також із депутатської фракції «Курултай–Рух» у Верховній Раді Криму Енвера Абдураїмова. З такою ініціативою виступив незмінний голова Меджлісу Мустафа Джемілєв, повідомляє прес–служба цього представницького органу.

Білокам’яна Криму не по кишені

Кримський прем’єр Анатолій Могильов поставив перед міністерствами автономії завдання «переглянути свої витрати і скоротити підрозділи», повідомив на останньому засіданні тутешнього Радміну перший віце–прем’єр Павло Бурлаков. А міністр курортів і туризму Олександр Лієв, у свою чергу, вирішив зекономити саме на кримському представництві у Москві. «Аналіз результатів роботи представництва, — пояснив міністр, — показав її низьку ефективність. При цьому ми витрачаємо майже 1,3 мільйона гривень на його утримання».

Язиката «хвеська»

Ідеться про рішення Центрального райсуду Сімферополя, який повністю задовольнив позов Кримського фонду «Наша надія» і безпосередньо потерпілу сторону — сімферопольчанку та її 9–річного сина–школяра. Судова інстанція позбавила лікарку права займатись медичною практикою і оштрафувала на 1,7 тис. грн. «Ми сподіваємось, — заявила в коментарі «Аргументам тижня — Крим» голова фонду Олена Березіна, — що після цього рішення суду в суспільстві будуть лояльніше ставитися до дітей з обмеженими фізичними можливостями, а інші подібні судові розгляди закінчуватимуться на користь постраждалої сторони. Медичні працівники повинні тримати язик за зубами».

То де живе Бурлаков?

Безпрецедентна історія (у новітній українській історії начебто ще жоден чиновник до такого не додумався. — Авт.) розпочалася наприкінці минулого року. Інтернет–видання «Аргументи тижня — Крим» розмістило відео– і текстовий матеріал «Гуртожиток як пристанище кримських VIPів. Історія Павла Бурлакова». Журналісти видання Ганна Андрієвська і Заїр Акадиров розповіли про «житлові умови» другої особи в кримському уряді й начальника виборчого штабу «регіоналів» на останніх парламентських виборах Павла Бурлакова.

Ось яка Ак–Кая

Ось яка Ак–Кая

Якщо казати про туристичну мапу Криму загалом, то на ній цьогоріч має з’явитись одразу аж декілька парків, а серед них три — археологічні. Зокрема, на заході — «Тарханкут», на сході, в межах Керченського півострова, — «Східний», а в центрі, поблизу райцентру Білогірськ, — «Ак–Кая». Таку інформацію озвучила перший заступник голови республіканського комітету з культурної спадщини АР Крим Наталя Гріненко. Таким чином, наголосила вона, всі ці три регіони півострова будут включені у національні й навіть світові туристичні маршрути.

Ця інформація стала приводом, щоб розповісти про овіяну легендами головну природно–історичну візитку Білогірського району Ак–Кая (з тюрської — Біла скеля). Позаяк незадовго до нового року я вперше піднявся на скелю в компанії сімферопольських йогів. А кілька днів потому закріпив свої враження почутим від фундатора «скельного» проекту, директора історико–археологічного заповідника «Неаполь Скіфський», кандидата історичних наук Юрія Зайцева, якому, до слова, парк «Ак–Кая» підпорядковуватиметься на правах філії заповідника.

Різня по–родинному

Санітарка міського онкодиспансера у вузькому родинному колі відзначила своїй доньці сьомий день народження. А вже приблизно о третій ночі взялась за криваву справу: кухонним ножем декілька разів проштрикнула 60–річну матір, а потім перерізала горло доньці–іменниниці й дворічному сину, які спали.

Виноградарі й винороби не здаються

Виноградарі й винороби не здаються

Свій пікет активісти громадських організацій з Ялти провели під стінами будівлі постійного представництва Президента у Сімферополі. Їхні вимоги незмінні — припинити знищення науково­експериментальної бази і виноградників уславленого інституту в селищі Отрадне (Велика Ялта). Один iз фундаторів акції — голова Наукового товариства виноградарів і виноробів України Тагір Рамазанов — озвучив перед присутніми телеграми і листи, які надійшли від колег iз Вірменії, Дагестану, Азербайджану і Молдови. «Дослідно­експериментальний винзавод (в Отрадному. — Авт.) відігравав велику роль у наукових експериментах, які проводив інститут «Магарач» упродовж багатьох десятиліть, а зібрана при винзаводі колекція вин не має аналогів на просторах колишнього СРСР. Втрата навіть окремих експонатів цієї винної колекції в мирний час не матиме виправдань!» — сказано, зокрема, у листі президента енологів Республіки Молдова Г. Арпентіна.