«Квартальний» злодій

Популярну студію «95–й квартал» по­грабували. Як стало відомо, інцидент стався ще минулого тижня у Феодосії, куди «квартальники» прибули з гастролями. Увечері після концерту водій студійного автобуса «Мерседес» побачив, що сейф у салоні розчинений навстіж і порожній. Хоча в ньому мало бути 460 тисяч гривень — саме про таку суму заявив місцевим правоохоронцям концертний адміністратор студії.

Смерть маленької Джаніке

Учора у приміщенні Меджлісу кримськотатарського народу у Сімферополі було порожньо — його активісти виїхали на похорон у селище Щебетівка (Судакський регіон), аби розділити особисте горе голови Меджлісу Мустафи Джемілєва. Пізно ввечері 13 серпня десятирічну Джаніке, онучку Мустафа–аги (дитину його старшої доньки Ельзари), знайшли мертвою з мотузкою на шиї у сараї власної садиби.

Сміттєвозна справа

За великим рахунком, Андрій Сергеєв, що несе свій селищний «хрест» уже третю поспіль каденцію (в останню — від Партії регіонів), балансував на межі фолу вже давно. В основному, через чи не найгіршу на півострові організацію і проведення курортного сезону («УМ» про це неодноразово повідомляла). Саме Миколаївка та її керiвники найчастіше фігурували у численних скаргах відпочивальників і у відповідних документах контролюючих органів. На місцевому пляжі влітку верховодили сумнівні молодики, зазвичай прикриваючись іменем селищної ради. І при цьому ніхто особливо не поспішав витрачатись на прибирання самого пляжу, берегоукріплення, через що, приміром, торік під завалом загинули дві жінки з Волині.

Палій приїхав зі Львова?

Палій приїхав зі Львова?

Удруге за останні кілька тижнів на приборкання «червоного півня» на крутосхилах Ялтинського гірсько–лісового заповідника змушені підніматися місцеві вогнеборці, лісники, бійці Внутрішніх військ МВС і матроси з’єднання берегової оборони Міноборони. Усі вони — близько 400 осіб — третій день поспіль гасять вогонь на горі Лопата, що на межі Ялтинського й Алуштинського заповідників. Ще 30 липня там зайнялися лісова підстилка і чагарники. Спочатку займання сталося на площі два гектари, а згодом поривчатий вітер до 20 метрів за секунду поширив вогонь уже на вісім гектарів.

Язик довів до суду

Два з половиною роки позбавлення волі умовно, з відстрочкою на один рік — такий вердикт відомому не лише у севастопольських і кримських проросійських колах Володимиру Тюніну виніс Центральний районний суд Сімферополя. До слова, чотири роки тому Тюнін отримав орден святого Олександра Невського 1–го ступеня з рук тодішнього спікера російської Держ­думи «за заслуги і особистий внесок у зміцнення Держави російської».

У «спільних» хвилях Севастопольської бухти

День флоту, який відзначили минулої неділі, цього року пройшов «на одному диханні», як висловився голова Севастопольської міськдержадміністрації Володимир Яцуба. На його думку, все завдяки тому, що Військово­Морські сили України вперше за шість років відзначали його спільно з російським Чорноморським флотом. До слова, дійство стало дебютним для нашого командувача віце­адмірала Юрія Ільїна, якого призначили на посаду буквально за два дні до цього.

Орієнтир на «черепашку»

Орієнтир на «черепашку»

Ворота Криму — Сімферопольський залізничний вокзал — щодня у цю спекотну днину «проковтує», за підрахунками тутешніх урядовців, близько 30—35 тисяч приїжджих. Додайте ще декілька тисяч авто– і авіатуристів — і набігає вельми солідна цифра. Офіційно подейкують про приріст відпочивальників на 10—12 відсотків у порівнянні з минулим роком. «Засмагле» відзеркалення вокзального пожвавлення — місцеві пляжі. Ще якихось три тижні тому в Алушті поряд зі мною морські хвилі розсікали одиниці (щоправда, через прохолодну воду). Тоді як позаминулими вихідними у Професорському куточку цього ж курортного міста зранечку прибережна смуга ледве не кишіла людськими тілами.

Даєш прохідні місця!

Даєш прохідні місця!

За два дні роботи 4–ї сесії Курултаю — національного з’їзду кримськотатарського народу, що минулими вихідними проходив у Сімферополі, його депутати оста­точно так і не визначилися зі стратегію й тактикою своїх дій на майбутніх виборах до Верховної Ради України. Учасники зібрання доручили своєму представницько–виконавчому органу — Меджлісу — продовжити до 12 серпня переговори і консультації з національно–демократичними силами України «з позицій включення представників кримських татар у гарантовану частину виборчого списку та обов’язкового узгодження кандидатур, висунутих в одномандатних виборчих округах у Криму». Також потрібно ухвалити «рішення про консолідовану позицію кримських татар на виборах 28 жовтня й забезпечити його виконання усіма органами національного самоврядування кримських татар», як зазначено у поста­нові з’їзду.

«Гетьман Сагайдачний» з «Океанським щитом»

Наступного року українські військові моряки долучаться до міжнародної антипіратської операції. Таку інформацію під час брифінгу «Збройні сили України у 2012 навчальному році» оприлюднив перший заступник начальника Генерального штабу ЗCУ, віце–адмірал Ігор Кабаненко. До участі в «Океанському щиті» готується фрегат «Гетьман Сагайдачний» iз палубним гелікоптером та групою спецпризначенців на борту. «Це наш внесок у патрулювання районів можливих дій піратів у складі міжнародного військово–морського угруповання», — зазначив віце–адмірал. Що безпосередньо вплине на рівень захищеності українських моряків та екіпажів, які працюють на міжнародних морських торговельних лініях.

Сміттєвози без аналогів

Автопарк Кримського республіканського підприємства «Чисте місто» поповнився аж шістнадцятьма одиницями колісної техніки на базі тягачів «Мерседес» для збирання твердих побутових відходів, а також поливання і прибирання вулиць. Директор підприємства Валерій Гуменюк iз гордістю повідомив, що вся техніка — останнього покоління, аналогів якої в Україні у такій кількості ще ніхто не купував. А роторних сміттєвозів ємністю 41 кубометр (наразі таких у Сімферополі тільки два. — Авт.) не мають комунальні служби жодної столиці на теренах СНД.