Пенсіонер — інвестор?
За нині чинної солідарної системи пенсійного забезпечення ніхто особливо не переймається інвестуванням зібраних внесків. Причина проста — їх левову частку одразу ж розподіляють. Інша справа, коли почнуть діяти другий і третій рівні пенсійного забезпечення. Тобто, коли настає доба недержавних пенсійних фондів. Уже сьогодні про це починають говорити не тільки законодавці, а й фінансисти, фахівці фондового ринку. Передбачається, що здійснюватимуть виплати з недержавного та накопичувального фондів. Саме в них люди збиратимуть і зберігатимуть кошти на старість протягом тривалого часу. Ці кошти потрібно буде не тільки надійно зберігати, а й вигідно вкладати, щоб отримати прибутки. Як це зробити, розповідали фахівці фондового ринку на засіданні Національного прес-клубу реформ.