Що іншому віддав — здоров’ям повернулось...

Щедрість — одна з найбільших людських чеснот. І, як підтверджують недавні дослідження, ця чудова якість характеру ще й зміцнює здоров’я. Щедрі люди менше хворіють. Американські вчені, проаналізувавши особливості характеру, стан здоров’я, тривалість та якість життя, дійшли висновку: допомога іншим знижує рівень стресу і нормалізує артеріальний тиск.

«Хронічно втомлені» шукають порятунку...

«Хронічно втомлені» шукають порятунку...

Сучасний темп життя породжує нові недуги. Зокрема — синдром хронічної втоми, про який вперше заговорили 30 років тому в США. Однак тоді про захворювання згадували лише як про стан підвищеної втомлюваності та поганого настрою. Одні вважали, що причина негараздів — невідомі інфекції, які буцімто зачаїлися в організмі та поступово виснажують людину.

І про вай-фай — частіше забувай?

І про вай-фай — частіше забувай?

«Лише 20-30 % маленьких українців — відносно здорові. Решта вже в ніжному віці скаржаться на хронічні недуги. Я довго вірив, що для держави це має значення. Виявилося — ні. Але якщо дитина в дитсадку чи школі хоча б один раз на день вип’є склянку доброї якісної води, то за два місяці показник її здоров’я покращиться удвічі», — вважає професор Михайло Курик, директор Українського інституту екології людини.

Випробування холодом

Узимку шкіра значно чутливіше реагує на температурні фактори і зміну погоди, ніж у теплу пору року. У багатьох з’являються почервоніння, висипи на обличчі, руках і губах. Часто саме так проявляє себе алергія на холод. Як зарадити проблемі?

А до ковбаски — спокійно, будь ласка

А до ковбаски — спокійно, будь ласка

Отже, різдвяний піст позаду. Відтак тим, хто тривалий час обмежував себе в їжі, зокрема уникав тваринних білків і жирів, необхідно адаптуватися до нового режиму харчування. Лікарі застерігають: процес адаптації має відбуватися поступово, зважено, інакше всі зусилля впродовж посту виявляться марними. Фахівці радять повертатися до звичного режиму харчування поволі — процес може тривати кілька тижнів.

А Сашко Положинський спеціально заїхав «на борщ...»

А Сашко Положинський спеціально заїхав «на борщ...»

Оксана Скиталінська — людина неймовірної працездатності. Кожен день відомого лікаря-дієтолога розписаний по хвилинах: тематичні семінари, виступи перед «зацікавленою аудиторією», майстер-класи, записи на телебаченні і радіо, прийом пацієнтів... Пані Оксана каже, що робота «нон стоп» — її улюблений стан, і коли виривається зі звичного насиченого графіка, почувається «не в своїй тарілці». Кожен ранок починає із пробіжки.

Як зіницю ока...

Як зіницю ока...

Глаукому називають «тихим викрадачем зору». І неспроста. Це підступне захворювання очей призводить до сліпоти. Успіх лікування залежить від того, на якій стадії виявлено недугу. Тому лікарі нагадують: профілактика і вчасна діагностика органів зору — підмурівок здоров’я очей.

Милосердя: з цінниками і без

Милосердя: з цінниками і без

Я не знаю, як точно звучить клятва Гіппократа, і тим паче не можу уявити, що думають ті «без п’яти хвилин ескулапи», які її промовляють. Мабуть, серед них багато хто обирав медичний інститут, керуючись благородним бажанням рятувати людські життя.

Не скупімось на добро

Не скупімось на добро

Мудрі люди кажуть: здоров’я тісно пов’язане з красою, а її критерії мають відповідати критеріям здоров’я. У стародавніх народів одним із критеріїв краси було міцне здорове тіло, бо воно потрібне було для вдалого полювання та захисту.

І знову «голова болить»?

І знову «голова болить»?

«Давай не сьогодні, в мене жахливо болить голова». Ця фраза стала «крилатою» завдяки численним насмішкам і анекдотам. Хоча насправді відмова від інтимного спілкування в стосунках між чоловіком і дружиною — зовсім не привід для кпинів. Згідно зі статистикою, близько третини чоловіків і половини жінок час від часу відчувають проблеми в ліжку.