«Зуб даю» — болить живіт...
Лікарі-стоматологи дійшли висновку, що кожен зуб відповідає за певний орган в організмі людини. І хоча офіційно це не визнають, та більшість стоматологів враховують таку особливість у своїй практиці. Так звана «схема відповідальності» безпомилково діє в дорослих пацієнтів, переконаний столичний стоматолог Ігор Моложанов.
Вірус недбалості?
Малюк підхопив вітрянку. Мушу викликати дільничного педіатра. «А ви що, не можете привести дитину сюди на прийом?» — запитує пані в реєстратурі дитячої поліклініки. Жінка досвідчена, працює там уже багато років. «Звісно, можу. А ви впевнені, що це буде правильно, якщо хворий на вітрянку прийде сюди і в черзі під кабінетом лікаря поспілкується з іншими дітьми?
Мало спав, і все хотів зробити...
Кров людська — не водиця
«...Якось звернулася жінка, каже, що отримує мінімальну пенсію, донька не працює, а тут — шлункова кровотеча. Тобто їй потрібно щонайменше три дози препарату, а це — 15 тисяч, щоб лишитися живою. І у неї цих грошей немає. Звичайно, такій людині потрібно допомогти», — розповідає голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Ігор Шаповал.
Схожі, як... грип і застуда
На основі ретельних досліджень науковці й медики підрахували: людина хворіє грипом раз на п’ять років. Просто більшість хворих плутають звичайну застуду з грипом. Дослідники зробили аналіз крові 150 добровольцям різного віку (від 7 до 80 років), аби з’ясувати, як часто насправді людина заражається вірусом грипу.
Дратуєтесь? Додайте перцю!
Добре відомо, що повноцінне харчування потребує якомога більше натуральних продуктів. А «штучна» їжа, яку пропонують, скажімо, заклади швидкого харчування, хоч і здається смачною, але точно не є корисною. У будь-якому разі, урівноважити раціон допоможуть прянощі — їх точно не рафінують, не «здобрюють» консервантами, тому всі мінеральні речовини й вітаміни зберігаються у них достеменно, кажуть дієтологи.