«Рогата» екскурсія

Ініціює його появу відділ культури міськвиконкому. Про це повідомила журналістам його очільниця Юлія Палієнко. Власне, «рогатий» транспорт для обслуговування туристів тут використовували й раніше. Однак тоді це були тільки разові акції на замовлення «організованих» груп. Тепер же постійно туристичним стане один із тролейбусів першого маршруту, що з’єднує обидва залізничних вокзали міста й пролягає практично через увесь його історичний центр. Отже, пасажирами згаданого «тралика» стануть передов­сім «неорганізовані» туристи, котрі приїздять до своїх полтавських родичів, знайомих, із діловими візитами тощо. Зрештою, про історичні пам’ятки, музеї, виставки, концерти та інші культурні події, що відбуваються в рідному місті, не зайве нагадати і мешканцям обласного центру. З обов’язковим запрошенням відвідати їх.

Без права на доступ

Той, хто 18 листопада спробував зайти на популярний у Дніпропетровську сайт gorod.dp.ua, образно кажучи, спіймав облизня. Сервер сповіщав про свою недоступність. Згодом з’ясувалося, що постраждало не лише це інтернет–видання, а й багато інших. По місту поповзли різні чутки. Ситуація почала прояснюватися тільки ближче до обіду вчорашнього дня. Спершу свою офіційну інформацію розповсюдив прес–центр Служби безпеки України, який повідомив, що у Дніпропетровську слідчими порушено кримінальну справу за фактом несанкціонованого збуту та розповсюдження інформації з обмеженим доступом одним із кабельних інтернет–провайдерів.

Сотня тигрів на Хрещатику

Сотня тигрів на Хрещатику

У столичній мерії розповіли, як готуватимуться до святкування Нового року. Вже до 10 грудня повинні прикрасити Майдан та Михайлівську площу, а до 17 грудня — оформити святкову ілюмінацію на Хрещатику та майдані Незалежності. Як і минулого року, вогні на головній ялинці країни урочисто запалять 19 грудня о 16.30. У цей час центром Києва пройде парад Дідів Морозів–волонтерів. «Монтаж ялинки на майдані Незалежності розпочнеться 4 грудня 2009 року, — розповів заступник голови київської міської державної адміністрації Віталій Журавський. — Цьогорічна ялинка буде «живою». Її висота сягатиме 35 метрів. Для оформлення 20–тонного металевого каркаса плануємо використати близько 450—500 ялинок».

Не суд, а судилище

Приміщення за адресою Сумська, 44/2, що якраз навпроти пам’ятника Тарасу Шевченку, стало предметом судового розгляду. Чиновники управління комунального майна та приватизації міськради вирішили не подовжувати термін його оренди для товариства «Спадщина», чим викликали протест у колі патріотично налаштованих харків’ян. Скільки триватиме суд, уже названий українською громадою міста «справжнім політичним судилищем», не відомо. Але члени восьми громадських організацій, які теж знайшли прихисток у скромних і явно затісних для такої кількості активістів апартаментах, обіцяють «стояти до кінця». Якщо треба буде, кажуть, захищатимуть свій центр навіть у рукопашних боях.

Повій, вітре економний!

Ярослав Бендас — май­стер на всі руки. Важко сказати, чого він не вміє змайструвати! Багато років пропрацював електротехніком, самотужки освоїв кілька суміжних спеціальностей, а взагалі чаклування над усілякими схемами­кресленнями і дротиками­шурупчиками — це велике захоплення всього його життя. Особливо ж полюбляє виготовляти речі, які допомагають у господарстві. Так, наприклад, має власноруч зроблені газонокосилку, пересувну «клумбу» для квітів, пульти для супутникової антени та віконних штор.

Море «іде на дно»

Нафта і стоки з полів — ось головні причини занепаду екосистеми Чорного моря. Таку думку висловив Віктор Тарасенко, президент неурядової Кримської академії наук: «Через перевищення вмісту нафтопродуктів у його водах близько 160 видів фауни, що там мешкають, перебувають на межі вимирання». Екологічна ситуація у морі, за даними Віктора Тарасенка, невпинно погіршується. Навіть попри те, що економічна активність у причорноморських країнах впала. Чорному морю сильно шкодить злив вод із полів, які містять мінеральні добрива. Через що активно росте фітопланктон, прозорість води знижується, а це спричиняє смерть багатоклітинних водоростей. Забруднюють море нафта, неочищені води і масовий вилов риби, через що гинуть морські тварини.

Від долі не втечеш

Не справдилося народне повір’я про те, що той, кого помилково вважають померлим, буде ще довго жити. Житель Луцька, замість якого родичі помилково поховали іншу людину, помер «удруге», тепер уже посправжньому, повідомляє «Укрінформ».

«Іменини» української газети

Харківські журналісти, політики і діячі культури звернулися до глави держави Віктора Ющенка з ініціативою проголосити на державному рівні 12 листопада Днем україномовної преси. Ця пропозиція має глибоке історичне підґрунтя. Саме цього дня 104 роки тому на теренах Центральної та Лівобережної України вийшла перша україномовна газета «Хлібороб». Її видрукували у Лубнах власним коштом відомі громадськополітичні діячі та просвітителі брати Шемети, попри чинні на той час Валуєвський та Емський укази царату про заборону української мови.

Так ось чий собака заритий!

Так ось чий собака заритий!

Як уже повідомляла «УМ», у Дніпропетровську зчинився неабиякий переполох з приводу несанкціонованого поховання донедавна невідомого собаки поруч із пам’ятником студентам, загиблим у роки війни. Ректор Дніпропетровського національного університету Микола Поляков звертається з цього приводу до всіх можливих інстанцій, але ні від кого нічого домогтися не може. Незважаючи на те, що собачу могилу поруч із пам’ятником загиблим студентам називає глумом над пам’яттю загиблих.

«Заморські дівчата» для гіпопотама

В Одеському морському торговому порту позавчора зустріли двох самок бегемотів з Ізраїлю. Після морського круїзу «дівчатка» відправляться у гості до своїх наречених у зоопарки Миколаєва та Харкова. Знайти пристойних подруг для українських бегемотів вирішили співробітники Миколаївського зоопарку. Рік тому в них померла бегемотиха Стела. А її овдовілий друг на прізвисько Казимир від туги почав сохнути буквально на очах. Тривалі пошуки нової «половинки серця» для бегемота зоологи вели по зоопарках усього світу й, нарешті, знайшли пристойну «партію» в звіринці Тель–Авіва й навіть не одну, а одразу двох трирічних бегемотих.