Мій дім — моя пастка

Житлові будинки в Україні старішають і стають дедалі більш небезпечними. За останні роки внаслідок украй недостатнього фінансування капітального ремонту житлового фонду — 8—10 відсотків від потреби — загальний технічний стан помешкань українців погіршився дуже суттєво. Щороку кількість небезпечних для життя конструкцій збільшується на сотні й тисячі. За інформацією Державної служби статистики України, на початок минулого року в Україні налічувалося 13 716 аварійних будинків. Порівняно з минулим роком кількість аварійних будинків у країні збільшилась на 790. Кожна третя конструкція потребує капітального чи поточного ремонту. Наскільки це небезпечно для життя громадян і що робити, де шукати порятунок від загрози обвалу даху над головою?!

Вібріон з води чи прямо з Африки?

Уже четверту людину госпіталізовано в Марiуполi з діагнозом «холера». Чоловік потрапив у лікарню позавчора ввечері. «У нього бактеріологічний аналіз поки що не підтверджено, але джерело — ті самi бички, якими його пригостили рибалки. Він чистив їх для кота, сам не їв, але, ймовірно, погано помив руки», — повідомив міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко.

Холера ясна!

Холера ясна!

Три випадки зараження холерою на Донеччині зафіксували ще 29 травня. Як учора на брифінгу повідомив голова Державної санітарно–епідеміологічної служби України Сергій Риженко, на холеру захворіло двоє людей віком 55 і 60 років. Один iз хворих вживав тушковані та смажені бички з Азовського моря, а інший, рибалка, упав за борт і наковтався води. Також холерою захворіла 90–рiчня пенсіонерка, яка їла смажені бички. Cумнівів у діагнозі не було: фахівці виділили холерний вібріон О1, біовар Ель–Тор і серовар Огава, повідомляє прес–служба Держсанепідемслужби України.

Невдалий бізнес–проект?

«25 травня, о 12:00, гендиректор Національної радіокомпанії України (НРКУ) Тарас Аврахов без жодних попередніх пояснень чи зауважень одноосібно розпорядився припинити мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення», — наголошує у поширеній з цього приводу заяві головний редактор української редакції ВСР Микола Мариненко. У редакції таке рішення вже назвали «волюнтаристським наступом чиновників на українські ЗМІ». За словами Мариненка, жодних відповідних документів НРКУ, так само як і розпоряджень вищих органів влади щодо припинення мовлення, надано не було.

Табачник просто боїться?

Табачник просто боїться?

Головний ворог студентів — міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, за інформацією організаторів мітингу «Проти деградації освіти», намагався зірвати вчорашню акцію непокори студентів у Києві. Як повідомляла «УМ», учора тисячі спудеїв із понад 20 міст України вимагали не допустити реєстрації в парламенті проекту нового Закону України «Про вищу освіту», підвищити мінімальні стипендії до прожиткового мінімуму, зменшити навчальне навантаження на викладачів та забезпечити повноцінну оплату їх діяльності, надати реальну автономію вишам, припинити тиск на органи студентського самоврядування і звільнити «некомпетентне керівництво Міносвіти».

Чергове «Ні!» Табачнику

Студенти Донецька, Львова, Рівного, Дніпропетровська, Луганська, Тернополя, Житомира, Луцька та інших міст України сьогодні о 14:00 вийдуть на вулиці й пікетуватимуть провладні установи. Зокрема в Києві молодь у зазначений час вирушить iз протестом від верхнього виходу станції метро «Хрещатик» до адміністрації Президента та Кабінету Міністрів. Головна вимога організаторів акції — громадянського руху «Відсіч», незалежної студентської профспілки «Пряма дія», ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», ВМГО «Українська асоціація студентського самоврядування» та Ініціативної групи викладачів Києво–Могилянської академії — не допустити реєстрації в парламенті проекту нового Закону України «Про вищу освіту» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

На календарі весна, а за вікном — літо

«Дощі пройдуть гарні, але не всюди, — розповіла «УМ» провідний синоптик відділу метеопрогнозів Українського гідрометеоцентру Зоя Олійник. — Це будуть опади літнього характеру. За середньою денною температурою в Україні вже літо».

Бандеру виселили з Хуста

Хустський районний суд Закарпатської області скасував рішення міськради від 10 березня 2010 року про присвоєння звань «Почесний громадянин міста Хуста» лідерові ОУН Степанові Бандері та головнокомандувачу УПА Романові Шухевичу. Таким чином суд задовольнив позов жителя міста Дмитра Скрипа.

Наука як свято

Наука як свято

Роботи, хiмiчнi дослiди, iнтелектуальнi iгри, видовищнi науковi шоу — все це можна було вчора побачити в Марiїнському парку столицi. Українсько–французький «науковий пiкнiк» у рамках V Всеукраїнського фестивалю науки зiбрав в одному мiсцi понад пiвсотнi талановитих дiтей, переможцiв олiмпiад, та iноземних винахiдникiв. Французький учений Франсiс Ензель привiз до Києва наочну експозицiю «Усе це хiмiя», що складається з 12 експериментiв, якi допомагають зрозумiти механiзми та принципи деяких хiмiчних процесiв. Зокрема, серед експериментiв француза — воднева батарейка, яка виробляє електрику з водню i кисню, що з’являються в нiй завдяки електролiзу води.

У боротьбі за батьківство

У вівторок Берегівський районний суд Закарпатської області поставив крапку в судовому процесі над двома громадянами Франції, які намагалися незаконно вивезти двох немовлят до себе на батьківщину. Батька дітей, 39–річного Патріса Ле Рока, визнали винним в «організації незаконного переправлення людей через державний кордон України, скоєного за попередньою змовою осіб» (ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України) й засудили до 15 тисяч гривень штрафу. Дідусь дітей, 66–річний Бернар Ле Рок, засуджений за тією ж статтею до 14 тисяч гривень штрафу. Дорогий кемпінг–фургон, яким батько й син намагались вивезти дітей за кордон, конфіскували на користь держави.