Депресії полюють на жінок

Депресії полюють на жінок

Складний світ емоцій жінки стає темою не тільки для анекдотів, а й для наукових досліджень. Наприклад, що краще для здоров'я — стримувати гнів чи давати йому вихід? Нещодавно вчені з'ясували, що наш гнів, хандра, реакція на горе серйозно шкодять фізичному стану. Дослідження американських вчених показують, що роздратування жінок призводить до цілої низки проблем, включаючи депресію, захворювання серця, високий кров'яний тиск, артрити, наркотичну чи алкогольну залежність, ожиріння. Цікаво, що проблеми зі здоров'ям виникають незалежно від того, дає жінка вихід гніву чи придушує його. Хоча жінки, які довго стримують свій гнів, удвічі частіше ризикують померти у молодому юному віці, ніж ті, хто одразу проявляє «настрій».

Травматологію взяли «на витяжку»

Палати на десятьох хворих, у кожного з яких рука чи нога на витяжці, страшна задуха навіть у коридорах, особливо влітку, коли найвищий пік травматизму, — таким донедавна було Черкаське обласне дитяче травматологічне відділення. Ремонт там не проводили, бо років з 10—15 велися балачки, що це відділення з Першої міської лікарні, в якій воно базується нині, переведуть в обласну дитячу, котру будували, наче мокре горіло. Обіцянки залишилися цяцянками: дитяча лікарня у Черкасах стала вічним довгобудом.

Щоб суглоби не рипіли,

Мало хто сьогодні може похвалитися відмінним здоров'ям. Навесні, коли треба починати роботи в полі та на дачі, в багатьох дають про себе знати збої опорно-рухового апарату — то спину ломить, то шия не повертається, то болять суглоби. Фахівці радять не закривати очі на ці симптоми. Адже це — остеоартроз, захворювання, що характеризується деструктивною зміною суглобів. У Європі такий діагноз ставиться кожному десятому обстеженому. В Україні на цю недугу страждає 3 мільйони 600 тисяч чоловік, бо офіційна статистика «рахує» тільки тих, хто звернувся по допомогу до фахівців.

Маленькі заручники палички Коха

Скільки б не говорили у нашій державі про проблему туберкульозу, єдиний висновок, що напрошується з усього почутого, — паличка Коха наступає по всіх фронтах, найперше вражаючи бідних. Утім картина й не може бути кращою, якщо, скажімо, для харчування дітей-пацієнтів рівненського протитуберкульозного санаторію «Новостав» державою передбачено аж дві гривні бюджетних коштів на одну дитину.

Киньте цигарку самі й загітуйте сусіда

Киньте цигарку самі й загітуйте сусіда

Тютюнопаління, неповноцінний харчовий раціон, що містить канцерогени, значна забрудненість води, і навколишнього середовища, на думку медиків, спричинили збільшення кількості ракових захворювань в Україні. Та й в усьому світі рак поступово виходить на перше місце в рейтингу «вбивчих» хвороб — Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує, що до 2020 року онкозахворювання стануть головною причиною смертності (замість серцево-судинних захворювань, як сьогодні).

«Чуму» — у світлу хату

У Сумах відбулася презентація центру профілактики ВІЛ/СНІДу. Власне, відкрився центр уже давно. Принаймні приміщення для нього виділили у лютому чотири роки тому. Яким воно було тоді, головний лікар центру Тамара Трецька згадує як нічний жах. Хотіли навіть відмовитися від цього пропонованого колишнього, далеко не «свіжого», дитсадка. Але їй пояснили, що відмовитися тепер — це отримати надію хіба на ще гірше. Тим паче, пригадує Тамара Олександрівна, навіть це приміщення виділили тільки завдяки тому, що куратор медицини, заступник голови обласної адміністрації Микола Соколов «стукнув кулаком по столу».

Дієта як життєва необхідність

На Рівненщині мешкає 33 дитини, для яких звичні хліб, м'ясо та молоко є отрутою. Вони — хворі на фенілкетонурію, тобто вроджене порушення обміну речовин, яке може призвести до значних вад у психічному розвитку. Організм таких малят не здатен засвоювати одну з основних амінокислот, яка міститься у всіх продуктах, де є білок.

Ревматизм не замучить

Ревматизм не замучить

Знов кістки ломить і м'язи крутить? Для ревматиків у народнiй медицинi iснує багато рецептів, деякі з них ми пропонуємо до вашої уваги.

Наприклад, як радить сайт Health.rin.ru, перед сном можна прийняти таку лікувальну ванну. 800 грамів сінної потерті покладіть у ситцевий мішечок та кип'ятіть 30 хвилин у двох літрах води. Відвар влийте у ванну і додайте гарячої води до половини ванни. Вода повинна бути настільки гарячою, наскільки хворий може витримати.

Фінанси проспівали романси

Діабетики України у цьому році можуть залишитися без інсуліну. Такий висновок зробив народний депутат України, заступник голови Комітету ВР з питань бюджету Валерій Асадчев, посилаючись на дані, які прозвучали на апаратній нараді у київського міського голови Олександра Омельченка. За словами Асадчева, така проблема може виникнути через зволікання Мінохорониздоров'я із закупівлею життєво необхідного препарату. «У зв'язку з тим, що тендер на закупівлю інсуліну не був своєчасно проведений Міністерством охорони здоров'я, фінансування цього напряму допомоги хворим на діабет фактично припинилося», — сказав народний депутат.

Геноцидm проти діабетиків

Цукровий діабет, на який хворіє нині 17,3 тисячі мешканців Рівненщини, недаремно вважається проблемою більше соціальною, аніж медичною. Адже пов'язаний він насамперед із режимом харчування, точніше, асортиментом продуктів, які використовує населення. У нашому краї — це типова «макаронно-картопляна дієта», спричинена доступністю саме цих продуктів для широкого загалу, а особливо пенсіонерів. Що ж стосується м'ясо-молочних продуктів та фруктів, вони, на жаль, не часті гості на пенсіонерському (та й не тільки) столі, а зi спеціальними продуктами харчування для діабетиків ситуація майже катастрофічна.