У центрі цього фото - Марко Залізняк, який серйозно захопиться фотосправою і залишить нам багату фотоспадщину про часи колективізації, войовничого атеїзму, Голодомору…
Наша Асоціація заснована у 1992 р. Серед її засновників були свідки Голодомору, учені, письменники, громадські і політичні діячі — Володимир і Лідія Коваленко-Маняк, Іван Драч, Джеймс Мейс,
Верховна Рада України звернулася до Бундестагу з проханням визнати геноцидом Голодомор 1932-1933 років в Україні. За постанову за № 5032 про відповідне звернення українського парламенту до німецьких колег на засіданні 16 грудня 2021 року проголосував 331 народний депутат.
Творці фільму вважають, що Перша і Друга світові війни, Голодомор, розстріляне відродження, репресії і тотальний контроль понад 70 років під час окупації комуністичним режимом це не просто трагічне минуле, а колективна психологічна травма, яка передалась сучасним поколінням українців
У 1988 році Інститут історії України, на той час під патронатом КПСС, отримав копію висновків Конгресової комісії США під керівництвом Джеймса Мейса про те, що Йосиф Сталін вчинив геноцид проти українців.
Українському суспільству довелося стати свідком масштабної кампанії дезінформації та безпідставних звинувачень на адресу як авторитетних дослідників Голодомору-геноциду, так і окремих наукових установ
У серпні 1918 року Повноважний представник Вірменської Республіки в Берліні А. Огандженян повідомляв уряд Української держави про те, що з 1915-го на теренах Османської імперії «знищено до мільйона вірменського населення».
Сто двадцять добровольців, солдатів і офіцерів — це та висока ціна, яку сплатила Конотопщина за свободу і незалежність нашої держави впродовж останніх семи років.