Кодекс «піддавків»

Кодекс «піддавків»

Із формальної точки зору, це можна назвати перемогою підприємців–протестувальників. Президент Янукович, дослухавшись до вимог «нового Майдану», вчора ветував проект Податкового кодексу. В очах громадськості Віктор Янукович може постати «добрим керівником» на противагу «злому уряду». Але багато хто ставить питання: чи не йдеться про гру, затіяну владою, аби Янукович наростив собі рейтинг на епопеї зі скандальним ПК чи принаймні вийшов сухим із води?..

Гра в хорошого Президента і поганий уряд

Гра в хорошого Президента і поганий уряд

Українська влада висловила готовність до компромісу з підприємцями. Запевнення пролунало на найвищому рівні — від Президента Януковича, який зараз розмірковує, чи ветувати Податковий кодекс, чи підписати. У суботу, після вшанування пам’яті жертв голодоморів, глава держави разом із Миколою Азаровим наважився завітати на «новий Майдан». Глава держави переклав відповідальність на Прем’єр–міністра і зіграв із ним «у хорошого й поганого поліцейського».

«Чай із Януковичем» вселив у підприємців віру, що кодекс буде заветовано. Надалі вони відмовляються брати участь у переговорах із владою, бо чекають не точкових поправок, на яких наполягає Азаров, а цілковитого відхилення кодексу.

Накласти вето чи в штани?

Накласти вето чи в штани?

Учора в Києві знову зібрався велелюдний мітинг. Акція підприємців зібрала майже стільки учасників, як і в понеділок. Тобто вулична активність тримається на досить високому рівні. Відра, які бізнесмени використовують замість барабанів, за час «податкової епопеї» вже добряче погнулися, але гучно гримлять і надалі.

На додачу до економічних вимог протестувальники дедалі чіткіше заявлять і політичну — проведення парламентських виборів навесні 2011 року. Вчора бізнесмени планували влаштувати пікет під стінами Центральної виборчої комісії, яка відмовилась оголосити вибори за графіком чинної Конституції. Активісти вважають, що ВР, яка ухвалила горезвісний кодекс, мусить якомога швидше скласти повноваження.

«Революцію» роблять романтики... А хто ж ходив до Клюєва?

«Революцію» роблять романтики... А хто ж ходив до Клюєва?

Уряд готовий піти на деякі поступки підприємцям. Учора перший віце–прем’єр Андрій Клюєв знову зустрічався з представниками бізнесу, щоб почути вимоги незгодних. Сторони домовилися про низку можливих змін, яких зазнає Податковий кодекс. Зокрема, планується збільшити «стелю» для підприємців, які працюють на єдиному податку й використовують касові апарати, — із 600 до 800 тис. грн. обороту.

«Революцію» розігнав дощ

«Революцію» розігнав дощ

Учора більшість торговців столичних ринків повернулися на свої робочі місця. На Майдан пішла незначна частка власників торговельних точок. Книжковий «Петрівка» працював на повну силу, на продуктовому і речовому ринку «Святошин» — більшість яток, повернувся до нормального режиму роботи й Троєщинський ринок. На майдані ж Незалежності станом на 13–ту годину лишилося дві–три сотні мітингувальників — замало як для всеукраїнської акції протесту підприємців. Запал незгодних остудив ще й тривалий холодний дощ.

Дайте голос!

Положення про п’ятирічний термін повноважень Верховної Ради ще не набуло чинності, а деякі органи влади — маємо на увазі Центральну виборчу комісію — поводяться так, наче цей пункт уже став реальністю. За чинною Конституцією, парламентські вибори мали відбутися 27 березня 2011 року. Народні депутати лише почали процес внесення змін до Конституції, проте ЦВК відмовилась оголосити про вибори. Як уже повідомляла «УМ», за таке рішення позавчора проголосувало лише четверо членів ЦВК, семеро було «проти».

Термін ПРидатності

Термін ПРидатності

У нинішній Верховній Раді нечасто буває, коли депутати з більшості та борці з режимом голосують однаково. Але вчора був саме такий день. Проект конституційних змін, який продовжує повноваження парламенту до осені 2012 року, набрав 305 голосів. Підтримка документа була прогнозованою. Але те, що за нього проголосувала конституційна більшість, — варте подиву! Це означає, що на наступній сесії проект без труднощів отримає остаточне схвалення від ВР. І вибори до парламенту відбудуться не навесні 2011 року, а на півтора року пізніше, в жовтні 2012–го. Доводиться констатувати: власний стілець — це місце, де чудово можуть зійтися інтереси влади та окремих опозиціонерів...

Валентин Наливайченко: Я не хочу назад у СБУ

Валентин Наливайченко: Я не хочу назад у СБУ

Валентин Наливайченко перебуває на посаді голови політради «Нашої України» два місяці. Він жартома зауважує, що йому «пощастило» прийти в партію під час дуже напруженого періоду — перед місцевими виборами. Кампанія стала для Наливайченка першим бойовим хрещенням на посаді голови політради. Тепер «нашоукраїнці» готуються до парламентських виборів і, мабуть, першими серед інших політичних сил оголосили про це публічно. А раптом вибори відбудуться все–таки наступного березня...

Наливайченко каже, що «Наша Україна» не має наміру розправлятися з тими партійцями, які не видали на виборах достойний результат. Це не манера нового голови політради. Колишній очільник СБУ хоче згуртувати колектив, відмовляється від конфліктів і сподівається повернути в «НУ» колись активних партійців. За словами Наливайченка, це і є рецепт того, як слід вливатися у новий для нього колектив — «Нашу Україну».

Окрім того, Валентин Олександрович розповів кореспондентам «УМ» про те, чим шкідлива робота в СБУ, як на дипломатичній службі доводилося фарбувати паркани, чи часто його родина бачить удома та де забув свої спінінги...

Влада, поросла «будяками»

Українська Гельсінська спілка з прав людини оприлюднила на своєму сайті перелік осіб і структур, які претендують на володарів антипремії «Будяк року». За порушення прав людини можуть відзначити міністра освіти Дмитра Табачника, міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, голову Служби безпеки Валерія Хорошковського, в.о. мера Харкова Геннадія Кернеса, Прем’єр–міністра Миколу Азарова, цілу адміністрацію Президента і суддю Дзержинського районного суду Харкова Сергія Лазюка.

Дуля під куполом

Дуля під куполом

Верховна Рада вчора постановила працювати аж до десятої години вечора. Дехто з депутатів припускав, що робота парламенту затягнеться і до півночі... Нардепи змушені перейти на особливий режим задля ухвалення Податкового кодексу. А дехто з парламентаріїв засів у сесійній залі ще в неділю ввечері. У кулуарах подейкували, що «регіонали» вирішили заночувати біля президії, щоб не дозволити опозиціонерам заблокувати трибуну вранці. Проект податкового закону, проти якого повстали малі й середні підприємці всієї країни, надійшов на друге читання із 4,5 тисяч поправок. «Регіонали» планують завершити штурмівщину в четвер.