Рейдери у рясах

Рейдери у рясах

Українська православна церква Київського патріархату б’є на сполох і закликає владні структури та колег із УПЦ МП припинити зазіхання на храмові споруди та майно, що належать її парафіям. Приводом до зверення стала подія, що відбулася 6 грудня у селищі Кам’янка, в Тельманівському районі на Донеччині. Тут посеред дня священики УПЦ МП за допомогою бізнесменів із Донецька та «невизначених охоронних структур» намагалися незаконним шляхом заволодіти храмом Вознесіння Господнього, який належить релігійній громаді УПЦ КП.

У Дніпра в полоні

У Дніпра в полоні

Не інакше як у сорочці народився 36–річний мешканець Черкас Валерій Герасименко. В лютий мороз він вижив після того, як 16 годин просидів у крижаній воді Кременчуцького водосховища. Рибалку звільнили з дніпровського полону черкаські рятувальники, які безупинно прочісували безмежну водну гладь з 17–ї години вечора до 9–ї ранку.

Тінь сокири над березовим гаєм

Мешканці харківських П’ятихаток, які вже півроку борються за збереження прилеглого до їхнього селища Лісопарку, недавно отримали черговий головний біль. В iнтернеті з’явилися оголошення про продаж земельних ділянок у районі місцевого березового гаю, висадженого старшим поколінням жителів селища пів­століття тому. Цей куточок природи, наповнений дивовижним світлом, став улюбленим місцем відпочинку для багатьох городян, тому в місті всерйоз заговорили про відкриття другого «Зеленого фронту». Сюжет, знятий з цієї нагоди телекомпанією АТН, навіть показали у сесійній залі міськради, де вперше зібралися новообрані депутати і де складав присягу мер Геннадій Кернес.

Перемир’я «під ялинку»

Оголосити передноворічне перемир’я для бізнесу запропонував міський голова Сум Геннадій Мінаєв. Воно потрібне, вважає він, для того, аби створити для сумчан нормальний новорічний настрій. Це має виявитися у регулярній роботі магазинів, ринку, точок побутового обслуговування. А ще — у святковому оформленні приміщень.

Мовчання – золото?

Львівський центр досліджень визвольного руху виступив із вимогою припинити тиск на історика, директора Державного архіву Сумської області Геннадія Іванущенка. Пан Геннадій є членом Вченої ради Центру, відтак колектив його стурбувався тим, що «протягом п’яти останніх місяців представники місцевої влади цілеспрямовано шукають «вагомі» підстави для звільнення Геннадія Іванущенка. Після того як пан Іванущенко не погодився піти «за власним бажанням», в архіві розпочато «розслідування» та робляться спроби звільнити історика шляхом оголошення «необхідної» кількості доган.

Дива держави

Дива держави

Конкурс фотографій природоохоронних територій, присвячений Міжнародному року біорізноманіття, тривав три місяці. На адресу організаторів змагання надійшло майже 700 робіт, які відображають природні дива різних куточків України. Найпопулярнiшими об’єктами фотографування виявилися  Карпатський біосферний заповідник, Ялтинський гірничо–лісовий заповідник, Карпатський національний природний парк та Кримський природний заповідник.

«Вишні» дозріли до фестивалю

У Дніпропетровську 11 грудня відбудеться Міжнародний фестиваль жанрової пісні «Поспіли вишні». Його головна родзинка — головним натхненником такого справді неординарного форуму вокалістів є ніхто інший, як Григорій Гладков. Саме він є автором нев’янучого шлягера «Поспіли вишні в саду у дяді Вані» («Україна молода» свого часу про це розповідала), який написав ще в... 16–річному віці. Проте ця пісня стала настільки популярною, що її повсюди співали не тільки на застіллях, а й виконували відомі виконавці, наприклад Михайло Шуфутинський.

Просто... хуліган

Вирок виніс миколаївський Апеляційний суд, який розглядав справу колишнього служителя Феміди з Нової Каховки, 50–річного Олега Крюковського. Хоча раніше йому висувалося звинувачення за статтею «замах на вбивство двох людей». Нагадаємо, 18 травня 2008 року близько десятої вечора заступник голови міськрайсуду, розсердившись, що, згідно із заповітом батька, спадщина дісталася не йому, а рідній сестрі, схопив бойовий автомат і почав стріляти по вікнах її квартири.

Небезпечне «Лімпопо»

Небезпечне «Лімпопо»

Міська прокуратура завершує розслідування кри­мінальної справи що­до отруєння дітей у басейні аквапарку «Лімпопо» тернопільського готельно–розважального комплексу «Алігатор», і вже в перші дні грудня справу передадуть до суду. Нагадаємо читачам, що в червні цього року четверо дітей після відвідування названого закладу потрапили до лікарні з діагнозом «отруєння парами хлору легкого ступеня». Біда сталася через те, що у воду басейна одночасно потрапили гіпохлорит натрію та підкислювач, що недопустимо.

Химери без будинку

Прикметні для сучасної України інвестиційні скандали не оминули й Івано–Франківщину, де жертвами махінаторів від будівництва стали щонайменше 17 тутешніх родин. Керівники місцевої приватної фірми «нагріли» довірливих прикарпатців, котрі за «живі» гроші придбали дисконтні облігації (їх згодом обіцяли обміняти на квартирні ордери), на 4 мільйони 547 тисяч гривень. Як з’ясували слідчі управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області, підступні «зодчі» замість будівництва витратили кошти інвесторів на власні потреби.