Приємні неприємності

Приємні неприємності

Чинний володар Кубка чемпіонів «Барселона» не знала гіркоти домашніх поразок на євроарені з квітня 2003 року, коли поступилася на своєму «Ноу камп» «Ювентусу». Позавчора, програвши «Ліверпулю», каталонці залишили поле на щиті лише вдруге в останніх 20 матчах Суперліги. Перемогу англійцям принесли Белламі та Ріїсе, які за кілька днів до того... побилися на тренуванні (валлійця за удар партнера ключкою для гольфу навіть оштрафували на 80 тисяч фунтів стерлінгів).

Так запалюються нові зірки

Так запалюються нові зірки

У центральних матчах 9-го туру чоловічої гандбольної суперліги зустрілися головні конкуренти в боротьбі за чемпіонський титул. На кону стояло збереження інтриги, для чого «Запоріжтрансформатору» на своєму майданчику треба було двічі обіграти минулорічного чемпіона — «Портовик» із Південного. Додаткового забарвлення протистоянню додав той факт, що в Південному на провідних ролях нині двоє екс-запоріжців — гравець збірної Євген Гурковський Олександр Шевельов, якому в «Портовику» довірили відповідальну позицію центрального захисника.

Пам'ять, вшанована традицією

Пам'ять, вшанована традицією

29 лютого 2004 року в автокатастрофі загинув бронзовий призер Олімпіади-2000, абсолютний чемпіон Європи, переможець фіналу Кубка світу, капітан збірної України зі спортивної гімнастики, заслужений майстер спорту Олександр Береш. Того ж року його найкращий друг і партнер по команді Валерій Гончаров став ініціатором створення Фонду імені Береша. Уже на перші роковини загибелі Олександра у його рідному місті Херсоні відбувся юнацький турнір-меморіал. Організатори намагалися вивести змагання одразу на високий рівень, але до Херсона тоді з’їхалися лише українські спортсмени.

«Круги» на одеській воді

У цьому сезоні черкаський «Круг» — безальтернативний фаворит вітчизняного жіночого баскетболу. Це й не дивно, якщо в команді є лідер такого калібру, як Ірина Жукова, одна з кращих розігруючих Європи, котра виступає на батьківщині після народження дитини. Хоча в такому напруженому чемпіонаті повинні з'явитися й нові сильні волейболістки.

Луческу в пошуках виправдання

Луческу в пошуках виправдання

Напередодні першого матчу 1/16 фіналу Кубка УЄФА наставник «Шахтаря» Мірча Луческу визнав, що в нього не буде алібі (погане поле чи погода) у випадку невдачі. Організаторам пощастило — снігу в день гри не було, тож футбол відбувався у цілком комфортних умовах на чудовому газоні. Не бракувало гірникам у домашньому матчі проти французького середняка й іншого важливого чинника — гольових моментів. Хоч як би хтось вихваляв оборону «Нансі» напередодні, але вона таки надала можливостi для взяття воріт Дам’єна Грегоріні. Однак результат на табло — 1:1. Тенденція, за якою донеччани не виграють у перших домашніх єврокубкових матчах нового року, збереглася.

Гірка чаша «Азовмашу»:

До позавчорашнього дня маріупольський «Азовмаш» почувався впевнено і спокійно — безперечне лідерство у групі Єврокубка ФІБА, майже однакові показники з конкурентами у національному чемпіонаті. І треба ж такому статися, що лише один день — 13-те число — створив чемпіонам країни проблеми на обох фронтах. Підопічні Рімаса Гірскіса зазнали першої поразки в другому груповому раунді Єврокубка й поставили під сумнів своє лідерство у квартеті, що дає перевагу на стадії «плей-оф». Крім того, приазовський клуб встряв у конфліктну ситуацію з «Черкаськими мавпами».

Гра слів у Будинку футболу:

Гра слів у Будинку футболу:

Як уже повідомляла «УМ», минулого тижня в українському футболі виник привід для нового скандалу. На ФФУ «наїхали» за те, що федерація нібито не оприлюднила факт позитивних допінг-проб у 16 футболістів, виявлених під час міжсезоння. Григорій Суркіс позавчора зібрав «пожежний» виконком, який мав би заслухати висновки роботи спеціальної комісії. П'ять працівників федерації, які, власне, й були спецкомісією, провели розслідування у «рідній хаті» і дали відсіч недоброзичливцям.

Хочеш у півфінал? Обіграй спершу команду Платіні й Заварова!

Днями капітан «Шахтаря» Анатолій Тимощук оголосив особисте прагнення — дійти в Кубку УЄФА «мінімум до півфіналу». Перша «перешкода» на шляху чемпіонів України — «Нансі» — здається цілком прийнятним бар'єром на цьому шляху. Справді, «червоно-білі» французи з департаменту Мерт і Мозель зірок із неба в минулому не хапали. Це місто й команда відомі світові насамперед тим, що є місцем народження і становлення легенди світового — футболу Мішеля Платіні. Жартома вже зараз можна припустити, що арбітри не наважаться ображати рідну команду нового президента УЄФА. Однак, якщо вдаватися до подібних жартів і наперед готувати пояснення невдач, мрія Тимощука ніколи не здійсниться.

Гори Італії окупували німці

Гори Італії окупували німці

В останні два дні чемпіонату світу в італійському (а точніше — майже австрійському) Антхольці в українців ще залишався досить реальний шанс додати до єдиної медалі Андрія Дериземлі бодай одну нагороду. Якщо в мас-стартах для цього могло не вистачити і кращого, ніж завжди, бiгу трасою, то в естафетах на стрільбищі часто трапляються несподіванки, і вони могли бути на нашу користь. Але, на жаль, наші біатлоністи зберегли «вірність» своїм нинішнім традиціям: стріляти досить чітко, хоча не бездоганно, а по дистанції йти чи не найповільнішими темпами.
І все ж італійський «мундіаль» можна занести до активу українського біатлону. По-перше, виконано програму-мінімум і здобуто довгоочікувану медаль. По-друге, навіть дебютанти й особливо дебютантки збірної засвідчили, що прогресують непоганими темпами і здатні входити до світової топ-двадцятки. Зрештою, тренерський штаб одержав цікаву «інформацію до роздумів». Зокрема, слід з`ясувати, чому, маючи можливість підготовки до стартів в умовах високогір`я, нашим біатлоністам не вдалося зберегти свіжість упродовж усього терміну перебування в Антхольці.