«І теперішнє Міністерство освіти проти освіти»
Психолог і вчитель з великим педагогічним досвідом Віктор Горбань за свої новаторські ідеї тричі ставав лауреатом відзнаки тижневика «Освіта» «Кращий освітянин року України». Свої реформаторські пропозиції він не раз висловлював і на сторінках «УМ» iз надією, що думка практика буде почута у недосяжних для сільського вчителя столичних кабінетах.
Вінницький Донецький
Університет, що був переміщений із зони АТО до Вінниці, отримав масштабний подарунок — 350 тис. доларів від Міжнародного фонду «Відродження». Вочевидь на честь 50-річчя перейменування зі Сталінського педуніверситету в Донецький національний університет. Кошти призначені для відновлення наукової бази та інноваційного розвитку.
Штати поряд — рукою подати
Виставки, концерти, лекції, семінари, освітні програми та інші культурні заходи, присвячені американській тематиці та співпраці з Україною... — мер столиці Віталій Кличко та посол США в Україні Джеффрі Пайєтт днями урочисто відкрили новий просвітницько-культурний центр «Американський дім».
Замість лекції — на пікет
Кілька сотень студентів Черкаського державного технологічного університету замість лекцій вийшли під стіни облдержадміністрації на пікет, протестуючи проти приєднання їхнього вишу до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Разом із «Роботом» до Стокгольма
Вибори без вибору
У Херсонському державному університеті, де навчається більше десяти тисяч студентів, назріває соціальний вибух. У травні буде рік, як через плутанину в наказах Міністерства освіти навчальний заклад працює без ректора. Напругу посилюють і чутки, що після виборів на виш чекає реорганізація з частковим розпродажем майна.
Чого чекати педагогам?
Прийнятий не так давно Закон «Про вищу освіту» та інші урядові ініціативи часто викликають багато запитань як у викладачів, так і у студентів. Почути відповіді на частину з них iз вуст профільного міністра днями отримали змогу освітяни Черкащини. Про те, які новації чекають найближчим часом нашу освіту, дізналася і кореспондент «України молодої».
Звичайний вундеркінд
«Коли він прийшов до ліцею, в нього була невтомна жага до знань, — розповідає про одинадцятикласника Криворізького гуманітарно-технічного ліцею № 129 Віктора Куриленка вчитель з хімії Наталя Юріївна Лихопавло, — він мав свою власну міні-лабораторію і вже кілька проектів та винаходів, які були відзначені на всеукраїнському рівні».