Бюрократи дали «добро»

Учора Європейська комісія схвалила проект рішення Ради Євросоюзу про «підписання, тимчасове застосування, а також про укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС». Як повідомила прес–служба Єврокомісії, документ «без передбачення майбутнього політичного рішення щодо можливого підписання» буде передано Раді для подальшого опрацювання.

Одні без Януковича, інші — без фашистів

Партія регіонів вирішила підняти температуру політичного протистояння цього тижня до максимуму. У суботу ПР має намір провести в Києві так звану «заключну частину антифашистського маршу «В Європу без фашистів». Як повідомила «Українській правді» народна депутатка Олена Бондаренко, «антифашистська хода 18 травня пройде від музею Великої Вітчизняної війни до Європейської площі. Напередодні аналогічні заходи відбудуться в регіонах».

Поцілунок 50–річної давнини

Поцілунок 50–річної давнини

Сьогодні по червоній килимовій доріжці до Палацу фестивалів у французькому Канні пройдуть всі зірки — і справжні, і просто блискучі. Увечері — офіційне відкриття 66–го фестивалю, одного з найпрестижніших кінофорумів світу. Ведучою церемонії цьогоріч буде чарівна Одрі Тоту. Журі, як відомо, очолить Стівен Спілберг. А відкриє Канн позаконкурсний показ стрічки «Великий Гетсбі» База Лурмана з ді Капріо в головній ролі. Гігантські постери фільму вже тиждень прикрашають усе курортне містечко. Кращої реклами не вигадати.

Справа «тушок» житиме?

Позавчорашнє вечірнє засідання фракції «Батьківщина» фактично закінчилося нічим. Колеги лише «попередили» депутатів, не голосували за недовіру уряду Миколи Азарова.

Який бізнес без хабара?

Хабарництво — поширена проблема не лише в Україні. Згідно з результатами дослідження, проведеного в різних державах Європи відомою консалтинговою компанією «Ернст енд Янг», 39% менеджерів визнали, що корупція є типовим явищем для їхньої країни.

На чужому банкеті похмілля

На чужому банкеті похмілля

Український фрегат «Гетьман Сагайдачний», субмарина «Запоріжжя» та моряки ВМСУ також узяли участь в урочистостях на честь 230–ї річниці заснування Чорноморського флоту, яку гучно відзначили в Севастополі цієї неділі. Проте флагманом свята була Росія, Чономорський флот якої представив на парад неспівмірно більшу кількість бойових кораблів, «живої сили» і домінантних гасел. В об’єктиви усіх телекамер потрапив корабель, який гордо курсував головною бухтою Севастополя, обвитий кумачевим полотнищем з написом «230 років во славу Росії». А одним iз головних персонажів костюмованого дійства та низки історичних реконструкцій стала імператриця Катерина ІІ, засновниця Чорноморського флоту.

Сирія під підозрою

Сирія під підозрою

Туреччина в жалобі — минулої суботи в місті Рейханли, що на кордоні із Сирією, в результаті теракту загинуло 46 і отримали поранення понад сто людей. У повітря злетіли два заміновані автомобілі — біля будівлі мерії та пошти на вулиці в діловому центрі міста, де в такий час завжди багато людей.

Ядерний удар по біометрії

Про відмову Каріпбеку Куюкову у візі повідомив сайт корпорації Бі–Бі–Сі з посиланням на слова самого художника. За словами митця, він планував узяти участь у конференції з ядерного роззброєння в Единбурзі. Проте невдовзі після подання документів на візу отримав листа з британського консульства в Стамбулі, в якому йшлося, що заявник повинен переоформити документи через те, що його «біометричні дані неналежної якості».

Тимошенко зняли з гачка

Тимошенко зняли з гачка

Генеральна прокуратура призупинила слідство у справі про вбивство Євгена Щербаня. Про це вчора перед полуднем повідомив адвокат Юлії Тимошенко, котра проходить у справі як підозрювана, Сергій Власенко. Юлії Володимирівні сповістили про це ще 7 травня. «На сьогодні очевидно, що цієї справи немає... Генпрокуратура визнала, що справу Щербаня розвалено», — заявляв захисник. Однак радісні коментарі БЮТівців лунали недовго. Уже через дві години з’ясувалося: вчора ж, 13 травня, слідчі дії поновлено.­

Лагідний до влади

Ситуація з телеканалом ТВі залишається не до кінця зрозумілою, проте вже зараз напевно можна сказати: він перестав бути опозиційним. «Ми розширимо дискурс, у якому сприймався ТВі раніше як винятково опозиційний канал, налаштований на тотальну суцільну критику влади», — заявив у інтерв’ю сайту «Телекритика» новий гендиректор каналу Артем Шевченко. Він обіцяє, що на каналі з’являться нові проекти, а днями (конкретно — 13 травня) нова команда вийде в ефір з перехідною сіткою мовлення, новий старт бренду відбудеться у вересні.