Чотири законопроекти: із чого вибирає Верховна Рада

За місяць до літніх канікул Верховна Рада впритул підійшла до визначення формату жовтневих виборів до місцевих органів влади. Найближчого пленарного тижня ситуація проясниться: або депутатам вистачить бажання й голосів сформулювати нові правила гри, або все ж парламент залишить чинну виборчу систему, внісши тільки «косметичні» правки.

Мрії Донбасу Карабаса

Останніми днями набула розголосу тема нібито якоїсь «конституційної дискусії» між самопроголошеними Донецькою й Луганською народними республіками з одного боку та офіційним Києвом — з іншого. Повпред так званої «ДНР» на переговорах у Мінську Денис Пушилін заявив, що ці території не повернуться до політичного поля України, «бо не є самогубцями». Але «якщо дійсно будуть виконані всі пункти комплексу заходів [Мінських угод], якщо буде проведена конституційна реформа — тоді справді є можливість обговорювати якийсь формат договірних відносин із Києвом», — цитує Пушиліна РІА «Новості».

«Укроп» із Дніпра

Перед черговими виборами в Україні створюється нова політична сила — патріотичного спрямування, близька до олігарха Ігоря Коломойського. Попередньо схвалена назва партії — «Укроп».

«Мюнхенська змова» в Ріо?

«Мюнхенська змова» в Ріо?

Президент Росії Володимир Путін, президент ФІФА Йозеф Блаттер, канцлер Німеччини Ангела Меркель — ця трійця, зібрана докупи керівником світового футболу, особливо вирізнялася у VIP-ложі стадіону «Маракана» на фінальному матчі Кубка світу. Російський лідер спеціально під фінал «мундіалю» підтасував свій візит до Латинської Америки (Куба—Аргентина—Бразилія), а заодно ще й зустрівся на футболі з давньою приятелькою Ангелою, очільницею найпотужнішої держави Євросоюзу.

«Кум» Кремля — «сват» на сході

«Кум» Кремля — «сват» на сході

У понеділок ввечері на сході почалися широкомасштабні перемовини. У будівлі контрольованої сепаратистами Донецької облдержадміністрації стіл був не круглий, хоча контингент переговорників це передбачав. З одного боку П-подібного столу сиділи другий Президент України Леонід Кучма; представниця чинного глави ОБСЄ, швейцарська дипломатка Хайді Тальявіні; посол Росії в Україні Михайло Зурабов; нардеп від Партії регіонів Нестор Шуфрич і... виразний провідник політики Путіна в Україні, екс-глава адміністрації Президента Кучми, а нині — лідер руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

Нардепів восени рахують

Верховна Рада України VII скликання наближається до свого дострокового кінця невідворотно, неначе «Титанік» до айсберга. Звісно, немає гарантій, що буде проголосовано якийсь із проектів постанов про добровільний саморозпуск парламенту.

Як залишити Крим?

Як залишити Крим?

Попри першу кров і першу загибель українського військовослужбовця в Криму, протистояння з російськими інтервентами вчора повернулося, якщо можна так висловитись, у «звичну колію»: без збройного опору з нашого боку, з поступовим витисканням українських вояків із їхніх частин і гарнізонів.

Без татар, без глузду, зате з «фінами»?

Без татар, без глузду, зате з «фінами»?

«16 березня ми обираємо…»: Кримський півострів у червоно–чорних кольорах, заґратований, зі свастикою — або ж у складі Росії, світлий, під триколором. Так виглядає один із білбордів, що останніми днями у великій кількості з’явилися в автономії.