Щоб не зіпсувати олів’є

З наближенням кінця року особливо актуальними стають продукти, які ми звикли бачити у стравах новорічних свят. Для багатьох олів’є — це моветон. Але не менше й тих, для кого цей салат — багаторічна добра традиція. Тому вибирати не поспіхом для олів’є чи будь–якої іншої страви зелений консервований горошок — саме час. Щоб не виникло бажання вже за столом скурпульозно виловлювати зелені «намистинки» — бо несмачні і тверді або, навпаки, занадто м’які. Допоможе розібратися з консервованим горошком тестування, яке нещодавно провели спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест». Їхнiй головний висновок: iз дешевої «рибки» не буде смачних ні юшки, ні салату.

Згущені ріки з консервантами

Згущене молоко з цукром — продукт, який дуже полюбляють діти: у тортиках, каші чи просто їсти ложкою. Тому про його якість хочеться знати більше.

Кожна господиня знає, що перед консервуванням продукти, щоб вони не псувалися, треба простерилізувати. Згущенка, хоч і продають її у загерметизованих бляшанках, стерилізації не потребує з кількох причин. Бо збереження продукту має забезпечувати велика кількість цукру і, власне, процес згущення молока. Це якщо вихідна сировина якісна, дотримано всіх технологій виробництва і не порушено санітарні норми. Інакше в банках згущеного молока з’явиться не зовсім звична пліснява: «ґудзики»–грудочки на внутрішній частині кришки.

Фарбники для гіперактивності малюків

Фарбники для гіперактивності малюків

Навіть на інтуїтивному рівні майже кожна мама розуміє, що її дитині не варто давати їсти яскравого кольору цукерки, печиво і пити солодкі напої, яких так багато на полицях крамниць. Бо у більшості випадків яскраво–ядучий колір — це ознака того, що в продукті багато синтетичних барвників. Про особливу небезпеку окремих фарбників для дітей свідчать і результати наукових досліджень. Більше того, існують рішення європейських інституцій про те, що виробники зобов’язані попереджати споживачів про можливу небезпеку для малюків. А в наших магазинах є безліч товарів вітчизняного і російського виробництва, які батьки преспокійно купують своїм дітям, не підозрюючи, що наслідки від цього можуть бути плачевними.

Нектари — не тільки сік

Нектари — не тільки сік

Усі добре знають, що у магазинних соках більше фруктової складової, ніж води. Втім якщо вибирати між штучно зафарбованою й ароматизованою водою, то перевагу краще віддати саме нек­тарам — напоям із відчутною часткою соку натурального чи концентрованого або пюре. Які з них найкращі — можна дізнатися з дослідження семи мультифруктових нектарів, що провели спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».

Сирки з ГМО і ковбаса з невідомих продуктів

Сирки з ГМО і ковбаса з невідомих продуктів

Із настанням осені активізувався процес заповнення домашнього холодильника продуктами, які можна перетворити на кількаденний запас для намащування–накладання на хліб — щоб було що кому перед або після занять у школі чи інституті нашвидкуруч перехопити.

Не їж мастила — агрегатом станеш!

Не їж мастила — агрегатом станеш!

Ця біла мастка речовина ні на краплю не підтанула протягом годинної розмови в обласному прес–клубі. «А ще врахуйте, що ми в оцю спеку їхали з Києва до Сум», — зауважує наш співрозмовник, директор київського Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець. Отже, масло, що не тане? Так, це та сама горезвісна пальмова олія, про яку всі ми чули, але мало хто бачив. А не тане вона з цілком зрозумілих причин: температура її плавлення 54 градуси. Оскільки тіло людини ніколи при будь–яких захворюваннях аж так не нагрівається, висновок очевидний: пальмова олія в людському організмі не розчиняється. Осідає масненько на судинах і накопичується. До якого часу? Згодом відчує кожен, хто її полюбляє — процес нешвидкий, але неминучий.

Поляна квасова

Поляна квасова

У спекотні дні порятунок спраглих — справа власне тих, хто потерпає від високої температури. Найефективніший засіб для цього — прохолодна чиста джерельна вода. Але де таку шукати, особливо у містах?! Натомість практично на кожному кроці нам пропонують різні бутильовані напої. З них особливу довіру у багатьох викликає здавна шанований квас. Але чи може бути «живим» напій, закупорений у пластикову тару, і взагалі як його готують? Розібратися в цьому допоможе дослідження, проведене Інститутом споживчих експертиз.

Не завжди «масло» — молочний жир

Цей продукт — масло вершкове — є практично в кожному домашньому холодильнику. Хоч і жир, але дуже корисний. (Якщо, звичайно, їсти в міру). Ніжний шматок можна просто покласти на свіжий хліб, додати у випічку чи присмачити ним будь–який гарнір або першу страву. Як кажуть, маслом кашу не зіпсуєш, якщо продукт якісний. Розібратися, що пропонують купити споживачам в упаковках iз написом «масло», допоможе дослідження Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».

Чи була курка?

Даремно ми, споживачі, не розглядаємо під скельцем збільшуваного скла написи на упаковці (дуже часто в інший спосіб не розібрати дрiбного напису). Бо якби читали, знали б, наприклад, що у пакетиках з курячою приправою для перших та других страв, як правило, 70 відсотків вмісту — це звичайна кухонна сіль. До основного інгредієнта додають ідентичний натуральному ароматизатор «курка», інколи — курячий жир або сушене м’ясо, щоправда, у дуже «смішних» дозах — один відсоток або навіть 0,02 відсотка. Чого не шкодують виробники — це сушених овочів та зелені. Якщо зварити з курячими приправами бульйон, то у ньому плаватимуть шматочки моркви чи болгарського перцю.