Молочних жирів не вистачає, «транс» — через край

Молочних жирів не вистачає, «транс» — через край

Наближення новорічно–різдвяних свят активізує розкуповування продуктів у магазинах і на ринках. Навіть малозабезпечені люди — з надією на те, що «як Новий рік зустрінеш...» — намагаються наповнити холодильник стандартним набором мінімального достатку: червона ікра, до якої обов’язкове масло; оселедець і майонез для улюбленої «шуби»; маргарин–спред — щоб спекти дітям святкові солодощі.

Майонез без яєць

Майонез без яєць

Спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз протестували вісім марок майонезів 67–процентної жирності: «Олком», «Торчин», «Чумак», «Столовий Провансаль», «Королівський смак», «Вигідна ціна завжди», «Щедро organic» та «Провансаль Союзный». Один із несподіваних висновків: для виробництва промислових майонезів не завжди використовують яйця.

Вскочити в останній вагон

Вскочити в останній вагон

Наближення зими актуалізує бажання хоч на кілька днів влаштувати собі справжнє свято. Бажано за межами свого повсякденного існування — за кордоном або хоча б в іншому місті рідної країни. І хоча до омріяних новорічно–рiздвяних вихідних iще місяць, це тільки здається, що їх планування–організація ще трохи може почекати.

Називаємо по–італійськи, готуємо... фальсифікат

Називаємо по–італійськи, готуємо... фальсифікат

Будь–які сири в Україні, на жаль, не є продуктами першої необхідності. Але всі знають, що їх треба включати в раціон хоча б заради величезного вмісту кальцію і білків, які вкрай необхідні і малим, і дорослим. Любителям сирів, які майже автоматично потрапляють до когорти прибічників здорового життя, відомі не лише «Вершковий», «Російський» і «Любительський».

Купуй, не виходячи з дому

Купуй, не виходячи з дому

Коли за вікном мряка чи не вщухає дощ, шопінг — не завжди в радість. Хоча... Зовсім необов’язково виходити на вулицю. Шопінг можна організувати вдома чи в офісі, сидячи за комп’ютером і подорожуючи інтернет–магазином.

Раз — ромашка, два — ромашка...

Раз — ромашка, два — ромашка...

Про шкоду від великої кількості цукерок теоретично знають всі. Навіть у підручниках першокласників намальована піраміда, основа якої — корисна їжа, якої споживати треба найбільше, а вище йдуть ласощі–чіпси–коли, яких скуштувати, звичайно, можна, але у щоденному раціоні варто звести до мінімуму.

Сметана з олією

Сметана з олією

Сметану господині купують часто: і борщ із нею смачніший, і салат, і млинці. До того ж цей кисломолочний продукт часто використовують, коли готують випічку. Тому справжня якість такого товару цікавить бага­тьох. А вона, як з’ясувалося під час тестування 8 зразків сметани із заявленою жирністю 20—22 проценти, у продукції кількох виробників помітно «шкутильгає».

Не лише для домогосподарок

Не лише для домогосподарок

Минулого тижня Кабінет Міністрів схвалив проект закону, яким пропонується поступово, протягом наступних 7 років, заборонити виробництво, імпорт та реалізацію на території України синтетичних мийних засобів та товарів побутової хімії, у складі яких є небезпечні для людей і довкілля фосфати.

Помити голову за 300 гривень

Салони краси — знають навіть не посвячені у деталі — задоволення не з дешевих. Утiм реклама часто переконує, що заклади, де обіцяють зробити модну зачіску, доглянутими руки і тіло, уже доступні не лише клієнтам iз тугим гаманцем.

Сирна тарілка з... трансжирами

Сирна тарілка з... трансжирами

Якщо складати рейтинг корисних продуктів, то на одній із перших позицій обов’язково будуть якісні тверді сири. Бо це концентрат корисних речовин молока. А людський організм білки сиру засвоює майже 100–відсотково, жири — на 96 відсотків.