ПАРТАКТИВ
«Коса всередині»
Справедливості заради слід сказати, що напис на кашкетиках «Коса внутри» мав і український відповідник — «Коса всередині». І «всередині», і «внутри» стосувалося Юлиних прихильників, які зібрались — у неділю на з'їзд Блоку Тимошенко. Делегати віддавали перевагу більш стриманому креативу — білим футболкам із червоними серцями і написом «ВірЮ» (на спині було продовження — «Вірю в Україну»). Або, як варіант: «ДумаЮ» (про Україну) та «КохаЮ» (її ж). Зате технічно-допоміжна частина з'їзду відривалася по повній: дівчата нап'яли топіки «Хочу заміж за БЮТівця», хлопці — «Большие мальчики за Юлю». Цікаво, що в рекламі БЮТ досить гармонійно співіснували дві мови — наша «калинова» та чужа-нерідна, яку Тимошенко з трибуни партз'їзду пообіцяла до статусу державної не допускати в жодному разі.
Особливостi нацiонального благородства
Свідченням демократичності політичної сили є жорсткі дискусії, які виникають перед ухваленням того чи іншого важливого питання. А свідченням її сили й довговічності є припинення будь-яких дискусій після того, як рішення уже ухвалене, і навіть колишні внутріпартійні опоненти дружно починають працювати на його виконання. На жаль, вдало поєднати ці дві складові, без яких немислима справді ефективна партійна політика, вдається не багатьом партіям, і тим паче — блокам. Що вже й казати про мегаблок, яким є «Наша Україна — Народна самооборона»? Однак хочеться вірити, що «НУНС» виправдає сподівання своїх прихильників. Принаймні старт взято добрий: дев'ять партій підписали угоду про створення блоку «НУ—НаСа» і відтепер підуть по життю разом.
Тим, хто проти всіх, — праворуч
Поки Конгрес українських націоналістів готовий швидше пожертвувати кількома примарними депутатськими місцями у Верховній Раді, ніж посприяти опонентам демократичних сил, «відщипнувши» трохи голосів у «Нашої України» й партнерів, Всеукраїнське об'єднання «Свобода» не вагається. Її лідер Олег Тягнибок чітко заявив: «свободні» праві йдуть на вибори, причому йдуть окремо від усіх. Більше того — «проти всіх».
Норматив для спринту
Позавчора на своєму першому «виборчому» засіданні Центральна виборча комісія затвердила календарний план проведення виборів, змінила межі та центри кількох окружкомів, розглянула фінансовий кошторис на ці вибори (загальний фонд становить 365 мільйонів гривень) і прийняла ще кілька протокольних рішень. Відтак ЦВК фактично запустила механізм народного волевиявлення. Засідання пройшло без форс-мажорів, хоча дехто очікував неприємних сюрпризів. Адже склад комісії дуже заполітизований і поляризований. Кажуть, буває, що у їдальні представник «помаранчевих» не сідає до столу з «біло-блакитним»...
Календар виборчої кампанії
Згідно з календарним планом, який затвердила Центральна виборча комісія, висування кандидатів у народні депутати триватиме до 20 серпня. До 25 серпня партії і блоки мають представити у ЦВК документи для реєстрації кандидатів у нардепи. Не пізніше ніж на третій день після прийому документів ЦВК має ухвалити рішення про реєстрацію кандидатів або відмову. До 2 вересня ЦВК має завершити реєстрацію кандидатів у депутати. До 26 вересня ЦВК має право ухвалити рішення про скасування реєстрації окремого кандидата в депутати і виключення його зі списку.
Злякався їжак голої дупи?
Голові Верховної Ради V скликання Олександрові Морозу так хочеться якомога швидше зібрати своє «військо» під парламентським «куполом», що він не зупиняється навіть перед такою ризикованою справою, як шантаж Партії регіонів. Соціалісти вже не раз натякали, що коли «Регіони» не прийдуть на позачергову сесію, яку Мороз скликатиме 7-10 вересня, то дуже про це пошкодують.
«Наших» б'ють у Києві
Київська влада «спільно з політичними покровителями з Партії регіонів вдається до прямих політичних репресій та криміналу». Такий висновок зробив блок «Наша Україна — Народна самооборона» після жорстокого побиття «нашоукраїнського» депутата Київради Зоряна Шкіряка.