Казкові солодощі

Казкові солодощі

Новорічне дійство людям будь–якого віку навіює спогади про казки і легенди й асоціюється з чимось солодким і смачним. Тому обов’язковими на святковому столі є надзвичайні солодощі. Зготувати їх можна за перевіреними часом рецептами відомої не одному поколінню кулінарки Дарії Цвек, загальний наклад книг якої за трохи більше, ніж півстоліття, — понад п’ять мільйонів примірників.

Молочних жирів не вистачає, «транс» — через край

Молочних жирів не вистачає, «транс» — через край

Наближення новорічно–різдвяних свят активізує розкуповування продуктів у магазинах і на ринках. Навіть малозабезпечені люди — з надією на те, що «як Новий рік зустрінеш...» — намагаються наповнити холодильник стандартним набором мінімального достатку: червона ікра, до якої обов’язкове масло; оселедець і майонез для улюбленої «шуби»; маргарин–спред — щоб спекти дітям святкові солодощі.

Дари природи зцілюють душу і тіло

Дари природи зцілюють душу і тіло

Так мудро розпорядилася природа і настільки досконалі християнські звичаї, що кожен піст — то можливість не лише зануритися в себе, обдарувати світ любов’ю і всепрощенням, а й дати нову, стриману, але смачну поживу тілу.

Називаємо по–італійськи, готуємо... фальсифікат

Називаємо по–італійськи, готуємо... фальсифікат

Будь–які сири в Україні, на жаль, не є продуктами першої необхідності. Але всі знають, що їх треба включати в раціон хоча б заради величезного вмісту кальцію і білків, які вкрай необхідні і малим, і дорослим. Любителям сирів, які майже автоматично потрапляють до когорти прибічників здорового життя, відомі не лише «Вершковий», «Російський» і «Любительський».

Капустяний сезон

Капустяний сезон

Якщо серед харчових припасів не надто багато продуктів, тільки здається, що з них нічого не можна приготувати. Є борошно, яйця, цибуля і капуста — з них можна спекти пиріг. А ще додати кілька інгредієнтів — і різними смачнющими пирогами можна радувати сім’ю хоч через день.

Корінь стрункої фігури

Корінь стрункої фігури

Нашарування на себе верхнього одягу в осінню пору дає змогу і чоловікам, і жінкам менш прискіпливо дивитися на свою фігуру. І тому в багатьох поволі починають з’являтися зайві спочатку грами, а потім і кілограми. Особливо цьому сприяє калорійний «другий хліб» українців — картопля — і любов до хлібобулочних виробів.

Раз — ромашка, два — ромашка...

Раз — ромашка, два — ромашка...

Про шкоду від великої кількості цукерок теоретично знають всі. Навіть у підручниках першокласників намальована піраміда, основа якої — корисна їжа, якої споживати треба найбільше, а вище йдуть ласощі–чіпси–коли, яких скуштувати, звичайно, можна, але у щоденному раціоні варто звести до мінімуму.

Кумедне гарбузове свято

Кумедне гарбузове свято

Для українців запозичене в американців та британців містично–карнавальне сучасне свято Хелловін, яке прив’язане до християнського Дня пам’яті всіх святих, постійно нагадує про гарбузи. Адже вони, перетворені у моторошні чудовиська, зі вставленим вогником усередині, — один із символів такої ігрової Відьомської ночі.

Їмо — й укріплюємо нерви

Їмо — й укріплюємо нерви

Будь–який гарнір можна приготувати зовсім просто: у підсолений окріп вкинути картоплю, крупу чи бобові, покипіло — і вже готово. Але й результат матимемо прісний і несмачний. Утiм варто трохи додати спецій–овочів — і матимете надзвичайно апетитну практично повноцінну страву.