Коли картопля пахне лавандою
Готуй візок для відпочинку взимку
Лікар не прописав
Хоч асортимент ковбас зараз значно розширився у порiвняннi з тотальним дефіцитом радянських часів, який уже не пам’ятає щонайменше третина українців, однією з найпопулярніших лишається «Лікарська». З приводу дивної назви невгамовні лише діти, з чиїх вуст найнейтральніше запитання: «А що, ковбасу лікарі робили?»
Смак виноградного листя
Голубці — одна зі страв традиційної української кухні. Втім м’ясний чи овочевий фарш можна загортати і в молоде листя червоного буряка чи виноградне листя. Щоправда, називаються ці страви вже по–іншому. «Закамуфльована» начинка у виноградному листі — це долма, популярніша в Азербайджані, Вірменії, Туреччинi, Алжирі й інших країнах, де більше «обгорток» росте на лозі.
Чим бутерброд і кашу зіпсуєш?
Найкращий спосіб впливати на недобросовісних виробників, які випускають неякісні чи фальшовані товари, — не купувати їхню продукцію. Така метода дуже дієва, якщо про фальсифікати і їхніх виробників знає велика кiлькiсть споживачів. Центр незалежних споживчих експертиз «Тест» укотре поширив інформацію, яка змушує задуматися, які продукти ми купуємо.
Щедро присмачена локшина не на вухах
Звичайно, у кожного — свої м’ясні вподобання, втім курятина — це дієтично і смачно. Цінність цього продукту саме у тому, що його початкову «нейтральність» можна перетворити на страву для гурманів, додаючи різні приправи і поєднуючи з різними інгредієнтами, які зі свининою чи телятиною, або навіть м’ясом інших птахів, непоєднувані.
Ось тобі тетеря з картоплею
Як у будь–якій іншій країні, в Україні серед традиційних страв є багато одночасно корисних і ощадливих. Бо, особливо раніше, в кожній державі був значно більший прошарок бідних людей, аніж заможних. Саме тому, наприклад, в Італії здавна частіше готували різото (рис) iз гарбузом, а не з морепродуктами. В українській традиційній кухні є квасоляники, горохвяники, пшоняники і тетеря.
Пісні страви Святвечора
Книжка «Обряди і страви Святого вечора» львів’янок Ольги Вербенець та Віри Манько — просто знахідка для тих, хто хоче більше знати про традиції українського народу, і господинь, які збираються влаштувати правильне святкове застілля.