Ллє як із відра

Лише кілька днів тому штормило відпочинковий Крим, а в ніч із 2 на 3 липня негода пройшлась і по заходу країни. Мешканці Львівщини, Рівненщини і Волині й досі не можуть оговтатись від липневої погоди: 79 сіл від сильного дощу та шквалистих поривів вітру залишились без світла. Автоматика захисту ліній електропередач спрацювала у 44 населених пунктах Львівщини, у 18 населених пунктах на Волині та у 17 — на Рівненщині. Як повідомив «УМ» керівник прес–служби Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Ігор Кроль, станом на вчорашній день електрику вже відновлювали аварійні бригади обленерго.

Доторкнутись до Берлінської стіни

Оригінальний фрагмент Берлін­ської стіни планують установити в Києві перед будівлею посольства ФРН на вулиці Богдана Хмельницького, 25. Про це на днях домовились Київський міський голова Леонід Черновецький та Надзвичайний і Повноважний посол ФРН в Україні Ганс­Юрген Гаймзьот. Як пояснив німецький дипломат, саме цього року його країна відзначає 20ту річницю падіння Берлінської стіни. «Ця подія поклала початок великим змінам, у тому числі й в Україні. Тому саме до цієї дати ми хочемо встановити меморіальний фрагмент Стіни як символ свободи та єднання», — зазначив Ганс­Юрген Гаймзьот. Насправді в Німеччині від Берлінської Стіни залишилось небагато — її елементи вже розкидані по різних куточках світу: Португалії, США, Австралії і навіть у Ватикані. Для прикладу, в 2004 році у рамках святкування 15ї річниці повалення Берлінської стіни Німеччина подарувала НьюЙорку фрагмент легендарної Стіни висотою близько чотирьох метрів і вагою 2,8 тонни!

Джексон Токмацького району

Із відповідним проханням найближчим часом до Верховної Ради мають намір звернутися депутати Запорізької обласної ради, передає інтернет–видання «Репортер». Креативним депутатам не забракло фантазії, і вони вирішили назвати досі нікому не відоме село «Джексоном» — на честь короля поп–музики Майкла Джексона, який помер 25 червня.

Врятуйте кудлатого!

Захисники тварин б’ють на сполох: в Україні роз­почалася «кривава» підготовка до Євро–2012 — винищення безпритульних собак і котів. Колишній чемпіон «Формули–1» Міхаель Шумахер став першим видатним спортсменом, який виступив проти винищення бездомних котів і собак до проведення Євро–2012 в Україні. «Жодне свято, включно зі спортивними заходами, не може служити виправданням для знищення бездомних тварин», — сказав автогонщик. За кудлатих вступилася і всесвітньо відома акторка Бриджит Бардо. Вона, до речі, з 1994 року переймається долею українських чотирилапих «безхатченків». «Я стурбована ситуацією з безпритульними тваринами в Україні. Прошу інформувати мене про перебіг подій», — побажала акторка.

Президентський строк — Юріїв день

Президентський строк — Юріїв день

Номером один у графіку Президента Ющенка під час робочої поїздки Харківщиною був візит до Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого. Півтори години глава держави ознайомлював студентів зі своїм новим проектом Конституції. Віктор Ющенко підкреслив, що більш важливого питання сьогодні немає. «Яке відношення має 18–річна людина до потреб зміни національної конституції? «Я молода, мені 18 років, я перебуваю на сході, як казав Пантелеймон Куліш, ви мені говорите про Конституцію, а там бузок цвіте..., — пробував «достукатись» до молоді Президент. — Ми зараз говоримо, де буде Україна: чи це буде європейська демократична держава, чи вона буде там, де була в минулому».

«Дуже добре» тестування

На вчорашній підсумковій прес–конференції міністр освіти Іван Вакарчук не приховував свого задоволення: «Зовнішнє незалежне оцінювання пройшло з оцінкою «дуже добре». Також цьогоріч на тестування прийшло більше абітурієнтів, аніж торік.

Життя за пісок

Життя за пісок

26 травня 59–річного Олексія Гончарова двоє чоловіків побили просто на подвір’ї його будинку. Як повідомили «УМ» у Центрі зв’язків із громадськістю столичного міліцейського главку, чоловіка знайшли з численними гематомами і розбитою головою.

Подзвін за школою

Подзвін за школою

Свято для випускників розпочалося ще зранку 29 травня. Старшокласниці, мов малі дівчатка, почіпляли банти й поправляли зачіски. Хлопці ж у святкових костюмах поспіхом купували квіти для вчителів...

«Я не вмру, і не чекайте!»

«Це все почалося ще три роки тому, — розповів «УМ» Андрій Паньо, селищний голова Свидниців, якому підпорядковане село Вовча Гора, де й живе бабуся. — З тих пір, як я прийшов на посаду, Ганна Гірняк постійно приходила до мене й просила про пам’ятник». За словами Андрія Васильовича, 83–річна жіночка дуже наполягала на своєму, мовляв, не зможе вмерти, поки належно не вшанують її побратимів — вояків Української Повстанської армії, з якими вона пліч–о–пліч боролася за незалежну Україну. 16–річна, відчайдушна дівчина була зв’язковою упівців у селі Вовча Гора. Пані Ганна й досі пам’ятає тих дев’ятьох, яким допомагала в боротьбі. «Це був сотник Дмитро Лядрик, Костянтин Льодак, Степан Качмар, Олексій Яремко, Петро Зудач, Михайло Зубач, Іван Зубач, Пилип Прус і Микола Твердохліб, — перерахувала бабуся імена для «УМ». — Я їх усіх пам’ятаю!»

«Нон–стоп» у мережі

«Нон–стоп» у мережі

Сьогодні у Палаці мистецтв відбувається головна подія українських програмістів — учетверте стартує Всеукраїнський ІТ–фестиваль DE:CODED, унікальний тим, що проходить без перерви — три доби підряд. Упродовж 72 годин для учасників проводитимуть різноманітні конкурси, семінари та майстер–класи від провідних компаній України та світу. Найкращих обиратимуть у програмуванні, змаганнях із веб–дизайну, захисту інформації, flash–анімації тощо. Родзинкою IT–фесту залишається надзвичайно весела розважальна програма: ігрові баталії, естафета з моніторами, заправка принтера наосліп, складання на швидкість розібраної клавіатури, стрибки через кабель, який крутять, теніс клавіатурою, показ мод із використанням елементів комп’ютера та інше.