Штраф для бацили

В Україні продовжують перевіряти санаторії та дитячі табори. Перевірка розпочалася 8 липня, згідно з розпорядженням уряду, після того, як у санаторіях Закарпаття та Львівщини масово потруїлися діти. Уряд виділив на перевірку тиждень. Утім «рейд на бацилу» чомусь затягнувся.

Ефективність таких перевірок сьогодні ставиться під сумнів. Адже головною каральною санкцією для санаторіїв та будинків відпочинку, де виявляють суттєві порушення у приготуванні чи зберіганні продуктів харчування, є звичайний штраф, точніше «адміністративне стягнення».

Експерти кажуть — санепідеміологи занадто м’які щодо порушників. Самі ж перевіряльники стверджують, що просто не фіксують «суттєвих порушень». Хоча, як проаналізувала «УМ», уникнути серії отруєнь в окремих санаторіях цього літа вдалось лише завдяки вимушеним перевіркам санітарних лікарів.

Віє вітер, віє буйний...

Віє вітер, віє буйний...

Справжній буревій пронісся вихідними над трьома областями України — Тернопільською, Рівненською та Хмельницькою. На зміну спеці прийшов шквалистий вітер, грозовий дощ і навіть град. Негода не на жарт розійшлася, кажуть «еменесники»: на своєму шляху сильний вітер зносив дахи житлових будинків, господарчих споруд, а також валив дерева. Чи не найбільше постраждала Рівненщина. Так, у Березнівському районі знесло дах школи, дитячого садочка і фельдшерсько–акушерського пункту. Всього в області шквальний вітер пошкодив крівлі на 71 будівлі.

На вибори — із «Синьогори»

На вибори — із «Синьогори»

Учора Президент прибув із робочим візитом на Івано–Франківщину — своєрідний плацдарм перед традиційним штурмом Говерли. Віктор Ющенко одразу відправився у свою карпатську резиденцію «Синьогора» в селі Гута Богородчанського району, і не сам, а вперше за весь час президенства запросив туди представників регіональних ЗМІ — і маєток показати, і обговорити останні політичні події.

Мистецтво — у маси

Мистецтво — у маси

Учора голова наглядової ради Міжнародного благодійсного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко взяла участь в акції з безкоштовної передачі 50 комплектів мистецьких альбомів Національного художнього музею України бібліотекам і навчальним закладам Київської області. Кожен комплект містить понад десять цінних книжок, зокрема альбом українського іконопису XI—XIX століття, колекцію творів українського мистецтва XIX — початку XX cтоліття, загальний альбом колекції Національного художнього музею та інші.

Незалежні й озброєні

Підготовка до 18–ї річниці незалежності України розпочалася ще кілька місяців тому. Ще наприкінці травня Президент України підписав указ, згідно з яким у столиці 24 серпня заплановано проведення традиційного військового параду. Тим часом у Міністерстві оборони України вже другий місяць поспіль сушать голови, за які кошти провести свято.

Тістечка «з сюрпризом»

Усі вони скуштували апетитні тістечка «Банановий пагорб». Зроблені в місцевому кондитерському цеху ласощі продавали у трьох мукачівських кафе. З’ївши їх, 23 людини, в тому числі діти від шести до одинадцяти років, через лічені години опинились на лікарняному ліжку з гострою кишковою інфекцією. Як повідомили «УМ» у Міністерстві охорони здоров’я, станом на вчора у трьох дітей, які перебувають в обласній дитячій лікарні, вже підтверджено сальмонелу ентеритідіс.

Нафантазуй собі слалом

Нафантазуй собі слалом

«Не скупіться на фантазію», — закликають організатори оригінального запливу, який уже вчетверте збере відчайдухів Дніпропетровська на березі Дніпра. Цьогоріч дійство запланували на 14 липня на сьому вечора. Хто не встигне — може пошкодувати, адже подивитись буде на що! Оригінальність змагань полягає в тому, що кожному учаснику запливу надаються необмежені можливості з конструювання свого плаваючого засобу — від «швидкісних» матраців із різними технічними видумками та камер автомобільних коліс до ванни з саморобними веслами (як приклад весел — пара тарілок, лопатки для сміття чи мухобійки. — Авт.). Так, минулоріч хлопці–екстремали приємно втішили своєю оригінальністю, адже примудрились проплисти дистанцію у 200 метрів на надувних жінках.

За рибою — півники

За рибою — півники

До дня святих апостолів Петра і Павла люди готуються, як до великого свята: білять хати, прибирають подвір’я і оселі. Зранку побожні християни святково вдягаються і йдуть до церкви. Саме цього дня закінчується Петрів піст, який розпочався ще 27 травня. По понеділках, середах і п’ятницях не можна було вживати рибу, масло й вино. Тож на Петра і Павла з’явилась традиція пригощати близьких рибою.

Рейд на бацилу

Рейд на бацилу

Перший віце–прем’єр–міністр України Олександр Турчинов доручив за тиждень перевірити всі санаторно–курортні та оздоровчі заклади України щодо дотримання санітарних норм і правил із прийому та перебування в них дітей. Відповідне доручення вже отримали міністр охорони здоров’я Василь Князевич, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, міністр освіти та науки Іван Вакарчук, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та міські держадміністрації. «В разі виявлення порушень винними займатимуться правоохоронні органи. Цих осіб буде притягнуто до відповідальності», — наголосив Турчинов.

Українка захистила биків

Українка захистила биків

29–літня харків’янка, член міжнародної організації «Люди за етичне ставлення до тварин» (ПЕТА) Елен Слюсарчі шокувала жителів іспанського містечка Памплон: 5 липня, практично гола та «закривавлена», вона разом із двома сотнями однодумців лягла посеред центральної вулиці міста.