«Еліта–центр» по–донецьки

Люди, які інвестували в омріяні квартири, плекали надію поселитись у новій оселі ще в 2007 році. Будинок на вулиці Полоцькій в Донецьку і досі не здали в експлуатацію, а в самій новобудові відтепер на одну квартиру претендує по чотири людини. Як виявилось, товариство із обмеженою відповідальністю «Донтехліспром» — компанія–підрядник, яка гарантувала інвесторам дах над головою, двічі продавала одне і те саме помешкання різним людям. Таким чином сьогодні практично всі квартири в будинку мають кількох власників. Також, як невдовзі з’ясували інвестори будинку, з’явився третій претендент на квартири — банк.

Ой, тече нафта та по Дунаю

У неділю о 7–й годині ранку в Кілійському районі Одещини поблизу берега річки Дунай люди виявили нафтову плівку. Звідки на воді з’явилася півторакілометрова пляма, наразі можна лише здогадуватись. За попередніми даними Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, «потрапляння нафтопродуктів у воду, можливо, сталося з судна «Дмитро Кантемір», що належить ВАТ «Українське Дунайське пароплавство» (місто Ізмаїл), яке у цьому районі перебувало на рейді».

Щасливий порятунок

Щасливий порятунок

4 березня житель села Лозоватка Приморського району Сергій Генов урятував життя трьом сусідським дітям. О сьомій годині вечора, коли чоловік був удома, до нього прибіг переляканий 11річний сусідський хлопчик із криком, що горить їхній будинок, усередині якого залишилися троє малих дітей. Матері ж удома не було.

Скульптури, що тануть

Скульптури, що тануть

Скульпторів Петра Романюка та Ореста Дзиндру «УМ» застала за роботою — майстри якраз готувалися до відкриття «Великого скульптурного салону–2009» в Українському домі. Петро Романюк натирає до блиску свої скульптури. «Ось ця скульптура — це жінка з деформованою головою. Такою я уявляю собі людину після клонування», — каже Петро Романюк, з любов’ю розповідаючи про кожну свою роботу.
Минулої неділі Петро Романюк та Орест Дзиндра повернулися з Квебеку (Канада), де з 2 по 9 лютого представляли Україну на «Фестивалі снігових скульптур». Наші майстри представили снігову скульптуру «Вертеп». Висотою 4 метри, довжиною — 6,4 метра, а шириною — 3, вона складалася з персонажів: Звіздаря, Царя, Воїна, Жида, Смерті та Кози. У центрі символічного човна, де були розміщені персонажі, здіймалася щогла у вигляді хреста та зірки як символ Божого народження. Саме цією композицією українські скульптори вразили суддів та гостей фестивалю і отримали найвищі нагороди. Також їхньому колезі, львівському скульптору Мирославу Дедишину, на конкурсі в Оттаві присудили друге місце в одноосібній категорії: за 28 годин із восьми блоків криги Мирослав створив скульптуру «Янгол».
Повернувшись в Україну, майстри зразу ж взялися до роботи, у них купа вражень, творчих планів та ідей. «Питання — коли це все втілити», — кажуть вони. Скульптори поділилися з «УМ» враженнями з канадського фестивалю та професійними секретами.

«Парле ву франсе», Україно?

«Парле ву франсе», Україно?

Організовують його Посольство Франції в Україні, Французький культурний центр спільно з посольствами Бельгії, Канади, Румунії та Швейцарії вдруге поспіль. Почесну місію «хрещеного батька» Франкофонії в Україні цьогоріч організатори передали головному тренеру ФК «Арсенал», футболісту Олександру Заварову, який довший час працював у Франції (минулого року ним був музикант Олег Скрипка. — Авт.). «Найголовніше, щоб дві країни спілкувалися не тільки на високому рівні, а й розуміли одне одного із півслова й прості люди, — закликав Заваров. — Бажано зрозуміти одне одного і полюбити, полюбити Францію».

Задарма — лише пішки

Уже 9 березня відбудуться корекції в тарифах «Укрзалізниці» — тут запланували чергове підвищення цін на проїзд у потягах внутрішнього сполучення. Так, у плацкартних вагонах вартість проїзду з понеділка зросте на 4,7 відсотка, у купейних та СВ — на 7,4%. «Для прикладу: вартість проїзду на відстань 500 км збільшиться в плацкартному вагоні на 1 гривню 72 копійки, у купейному — на 4 гривні 25 копійок, СВ — на 19 гривень 8 копійок. Це без комісійного збору», — пояснили вчора «УМ» у прес–службі «Укрзалізниці».

Пам’ять, увічнена на стіні

Пам’ять, увічнена на стіні

Днями виповнилося 67 років від часу загибелі поетеси і громадської діячки Олени Теліги від рук німецьких окупантів. З метою вшанування пам’яті української патріотки, яка свідомо поклала життя за Україну, в столиці урочисто відкрили пам’ятну дошку на будинку № 25/18 по вулиці Льва Толстого. Тут у квартирі № 90 мешкало подружжя Олени і Михайла Теліг перед тим, як їх схопило гестапо. А 9 лютого 1942 року в приміщенні Спілки українських письменників жінку заарештували за антифашистську діяльність. Разом із Оленою добровільно здався й її чоловік, який заради цього назвався письменником. 22 лютого 1942 року пару розстріяли в Бабиному Яру разом із соратниками.

Танці з зірками чи без?

Танці з зірками чи без?

«Тут можна за короткий термін і в зручний час навчитись танцювати, вам допоможуть зняти втому, стрес, вселять бажання жити і творити», — так рекламує своє «дитя», «Школу танцю Чапкіса», сам Григорій Чапкіс. Його прізвище стало брендом ще після «Танців із зірками–1», де він оцінював виступи конкурсантів. Він же перший на хвилі популярності відкрив свою «іменну» школу. «Навчитись танцювати ніколи не рано і ніколи не пізно — танцям, як і любові, всі роки покірні...» — заохочував учнів пан Чапкіс. Нещодавно 79–річний хореограф відкрив уже третю «Школу танцю Чапкіса» в Києві.

Перерізав небо

Перерізав небо

У вівторок о 20.00 на трасі Київ—Одеса водій автомобіля МАЗ, з невідомих причин рухаючись із піднятим кузовом, протаранив пішохідний міст. «Від потужного удару міст зсунувся та впав на кабіну», — повідомили «УМ» у прес–службі Департаменту Державтоінспекції МВС України. Водія, на жаль, врятувати не вдалось: від отриманих травм чоловік загинув на місці. Лише о пів на першу ночі його тіло вдалося дістати з кабіни.

Дорогу талановитим!

Про початок реєстрації учасників конкурсу оголосили в Національній спілці журналістів України. «12 років тому, коли Коледж преси та телебачення започаткував конкурс шкільних газет, мало хто вірив, що він існуватиме, — каже президент Національного конкурсу шкільних газет, директор Коледжу преси та телебачення Гліб Головченко. — Минулого року участь у конкурсі взяли близько 2 000 стінних, друкованих та електронних газет з усієї України». В архіві ж за всю історію конкурсу зібралося 11 тисяч шкільних газет! Цього року журі обиратиме найкращу шкільну газету, найкращу друковану газету, найкращу газету за змістом, найкращого автора шкільного друку, найкращу електронну газету, найоригінальнішу газету, найкращу газету за оформленням та найкращі журналістські матеріали у чотирьох спеціальних номінаціях.