Чужі свині не пройдуть!

Вірус грипу свиней уже давно господарює в Європі та США. Як повідомив «УМ» прес–секретар Державного комітету ветеринарної медицини України Анатолій Осадчий, вперше «свинячий», ще немутований, грип виявили в 1931 році. Останній серйозний спалах вірусу відбувся в Європі в 1990—1991 роках. Українські ж свині досі не грипували. Зате ми сьогодні маємо всі шанси похворіти за братів менших. «Свинячий грип» може передаватись від свині до людини, від людини до людини і навіть від людини до свині», — сказав «УМ» Анатолій Осадчий. Ризик зараження вірусом через термічно оброблену свинину мінімальний, а от живі свинки можуть стати справді небезпечними. Їх, за словами Анатолія Осадчого, активно імпортують в Україну з–за кордону.

Весняне «паломництво», або Куди податись на травневі свята?

Весняне «паломництво», або Куди податись на травневі свята?

Туристичні агенції цієї весни отримали вдвічі менше замовлень на закордонні тури. Тим часом українці, які за останні кілька місяців уже звикли економити, обирають на травневі свята вітчизняний туризм. В Україні є дуже багато місць, які не залишать байдужим навіть найдосвідченішого туриста. А особливо навесні, коли в природних заповідниках і долинах розцвітають квіти, в горах тане сніг, наповнюючи талою водою бурхливі струмки і водоспади, а морське узбережжя прогрівається до 20—22оС. Усе це неабияк манить, проте багато людей починає думати, що «було б непогано поїхати десь на кілька днів», лише перед самими святковими вихідними. Тоді, коли вже неможливо домовитись ні про квитки на поїзд, ні про житло. Тож якщо у шафі припадає пилом рюкзак, а серед останніх фотосесій — лише хроніки гулянок та краєвид з балкона, — саме час вирушати у подорож. «УМ» допоможе визначитись, де і як провести омріяні вихідні!

Мистецтво заради життя

Мистецтво заради життя

Учора в столиці на базі Неонатологічного центру Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» відкрили 17–й за рахунком в Україні Центр надання допомоги новонародженим з екстремально низькою масою тіла (менше 1000 грамів) «Колиски надії». Це спільна благодійність — британського художника Деміена Хьорста та українського олігарха Віктора Пінчука. Дороге медичне обладнання для центру вдалось придбати за кошти, отримані від продажу на аукціоні «Сотбіз» картини «Темні дні» (300 тис. фунтів стерлінгів), яку Деміен Хьорст пожертвував фонду Пінчука спеціально на реалізацію програми «Колиски надії». Картина у формі темного серця з різнокольоровими метеликами, за словами художника, закликає в час кризи задуматись і займатись благодійністю. «Я дуже люблю мистецтво, воно пробуджує найкращі почуття, але життя завжди має більше значення», — сказав митець.

Хто не спить у Великодню ніч?

Хто не спить у Великодню ніч?

Президент України традиційно візьме участь у Великодніх Богослужіннях. Віктор Ющенко запрошує приєднатись Голову Верховної Ради Володимира Литвина, Прем’єр–міністра Юлію Тимошенко та український уряд, лідера опозиції Віктора Януковича, а також представників парламентської опозиції, українську інтелігенцію.

Трагедія за крок до сцени

За повідомленням Гене­рального консульства України в Сучаві (Румунія), учора вранці біля міста Бакеу за невідомих обставин перекинувся автобус, який перевозив до Македонії для участі в конкурсі делегацію у складі 42 осіб — дітей та співробітників відділу культури Броварської міськради. За попередніми даними, постраждала 21 особа, в тому числі 10 дітей у віці 14—16 років.

Лікуємось від «вакцинофобії»?

З 20 по 26 квітня Україна вперше долучиться до Європейського тижня імунізації — «Попередити. Захистити. Щепити» — щорічної ініціативи, започаткованої для інформування про переваги імунізації. Так, наступного тижня по всій державі стартує акція ознайомлення про важливість вакцинації. «На сьогодні ми маємо певні проблеми, які стосуються поширення інфекційних захворювань, які можна попередити, — сказала вчора на прес–конференції директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Раїса Моїсеєнко. — Це такі страшні інфекції, як правець, дифтерія. Педіатри стурбовані цією ситуацією. Найстрашніше, що практично кожна четверта дитина помирає від дифтерії».

Паски помокнуть

Із Великоднем здавна пов’язано чимало народних прикмет. Деякі з них справджуються й по сьогоднішній день. Так, останній тиждень перед Великоднем, за народними повір’ями, завжди прохолодний. І справді, цього тижня українців проймали справжні дрижаки. А от погоду на Великдень угадати зась! За народними прикметами, якщо на Великдень буде сонячна погода, то це віщує тепле літо. Якщо на другий день Великодня ясна погода — літо буде мокрим, якщо хмарна — сухим. А ось мороз або грім у перший день Пасхи віщують гарний урожай льону.

В аеропорту, як удома

Він змушений спати на лавках, але він не бомж. Він не може вийти на вулицю, але він і не у в’язниці. Він людина, яка «застрягла» у терміналі міжнародного аеропорту. Це — кадри із фільму Стівена Спілберга «Термінал». Там ідеться про людину, яка через певні обставини не може покинути аеропорт. В Україні такий сценарій повторюється вже в реальному житті в українському аеропорту. Замість кіношного Тома Хенкса у головній ролі — палестинець Мухаммед Хижазі. Іноземець уже близько трьох місяців живе в транзитній зоні й відмовляється повертатися на батьківщину, передає ICTV. Мухаммеда ще в січні повернули в Україну з Єгипту, оскільки йому відмовили в транзиті через цю країну на його шляху в Палестину.

Обережно, пільговики!

Через кризу український уряд не зможе профінансувати збільшення кількості пільговиків, які отримують чорнобильські виплати. Про це йшлося у середу під час парламентських слухань про наслідки Чорнобильської катастрофи. Якщо Верховна Рада погодиться на збільшення кількості пільговиків, Кабінет Міністрів буде змушений додатково шукати два мільярди гривень, передає «Німецька хвиля».