Не стріляйте в журналіста

Не стріляйте в журналіста

Учора об 11-й годині у столичному храмі св. Василя Великого відбулась заупокійна літургія по Тарасу Процюку, а о пів на першу дня розпочалась панахида за журналістом на Байковому цвинтарі. Пом’янути Тараса Процюка прийшли рідні, друзі та колеги. Нагадаємо, 35річний журналіст загинув 8 квітня 2003 року після обстрілу багдадського готелю «Палестина» американським танком.

Копірайт суспільних цінностей

«Сьогодні дуже важке життя, тому людина захищається, ставить між собою та рекламою якусь стінку. Наша супермета — достукатись до загалу, розповісти, що є така сфера, як соціальна реклама», — сказав на прес–конференції з нагоди початку фестивалю голова Союзу рекламістів України Євген Ромат.

Півострів «антикризових» віслюків

Незвичайний музей розташований на території ферми «Диво–віслюк», де сьогодні проживає 56 осликів. Засновники Музею віслюка і просто затяті любителі впертих тварин представили відвідувачам понад 100 експонатів, пов’язаних з улюбленцями: від возів та хомутів до символічних фігурок. Відвідувачів музею «посвячують» в історію віслюка, розповідають про важливу роль цих тварин у різні часи. Наприклад, під час Кримської війни ослами возили ядра, маленькі гармати. Мужні тварини навіть брали участь у партизанському русі під час Другої світової війни!

Їдемо зі смаком

Їдемо зі смаком

Відтепер пасажирам поїзда № 6/5 «Київ—Москва» не доведеться купувати пиріжки у бабусь на перонах. Південно–Західна залізниця запроваджує «експеримент із забезпечення пасажирів харчуванням та напоями». Так, з 5 квітня пасажири у вагонах купейних, СВ потяга «Київ—Москва» матимуть можливість придбати «ланч–бокс». «УМ» поцікавилася в «Укрзалізниці» про нову послугу, та тут, схоже, ще самі не знають, чим годуватимуть клієнтів. «Ніхто не готуватиме солянку, але це буде не лише сухий пайок, — розповіли «УМ» у прес–службі. — У меню ввійде сир і ковбаска, джем, булочка...».

Мистецтво хуліганів

Мистецтво хуліганів

Замість мольберта — фасад будинку, замість пензлика — балончик із фарбою. Красиві малюнки незреалізованих молодих художників можна побачити під мостами, в покинутих будинках чи просто під ногами. І хоча графіті офіційно заборонено, вуличних художників у столиці більшає. Кожен мріє самовиразитись, створити щось грандіозне і виставити на суд людства. Самі графітчики переконані: на їхні роботи набагато приємніше дивитись, аніж споглядати понурі облізлі стіни. Кореспонденти «УМ» вирушили у пошуках шедеврів вуличного мистецтва.

Протест із димком

Учора чоловік, який представився журналістам фермером із Миколаївської області, забарикадувався на першому поверсі адміністративної будівлі по вулиці Московська, 3 і погрожував самоспаленням. Як згодом стало відомо, протестувальник — досить відома особа — Сергій Архипов, який неодноразово погрожував підпалити себе або щось підірвати.

Сміх та й годі!

Одеська влада оголосила середу, 1 квітня, неробочим днем, традиційно надаючи змогу одеситам і численним гостям «узяти участь у широкомасштабних загальноміських заходах свята сміху». Почнеться Гуморина–2009 з урочистої церемонії відкриття мініатюрного пам’ятника Миколі Гоголю у Саду скульптур Літературного музею, після чого в Золотому залі музею буде відкрито ювілейні літературно–гумористичну композицію та виставку, приурочені до 200–річчя великого майстра гумору і сатири, що певний час мешкав у «морській столиці» у будинку №11 на теперішній вулиці Миколи Гоголя.

Віталій Кличко: Я не контрабандист!

Віталій Кличко: Я не контрабандист!

На боксерському ринзі його ніхто не зупинить. А от в аеропорту — легко! За повідомленнями німецьких засобів масової інформації, 25 березня в аеропорту Франкфурта–на–Майні українського боксера Віталія Кличка, який минулої суботи захистив боксерський титул WBC і прилетів на день народження брата, затримали німецькі митники. У них виникло безліч питань до боксера, зокрема, звідки у Віталія такий гарний годинник на руці і чи не коштує він більш як тисячу євро? Цікаво, чому у них виникли такі запитання до спортсмена, який за бої отримує мільйони доларів? Кличко почав вгамовувати митників, що отримав годинник як нагороду. Та німці за невідомих причин конфіскували і годинник, і сумку чемпіона.

На Землі — тиха година

Нині о пів на дев’яту в усьому світі відбуватиметься захоплююче дійство: мільйони людей добровільно вимкнуть усе світло на годину, аби зменшити енергетичне навантаження на нашу планету. Всесвітній фонд дикої природи (WWF) уже другий рік поспіль закликає жителів Землі о 20.30 приєднатись до акції у боротьбі зі зміною клімату, зокрема з глобальним потеплінням. Така акція вперше пройшла у Сіднеї в 2007 році. Тоді до неї долучилися понад два мільйони домівок та організацій. А вже наступного року ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше ста мільйонів людей у 35 країнах світу. Цьогоріч 3235 міст та містечок у 83 країнах на семи континентах заявили про свою участь в акції «Година Землі 2009».

Судитимуться... за Червону книгу

Судитимуться... за Червону книгу

Днями Адміністративний суд міста Києва прийняв до розгляду судовий позов ГО «Екоправо–Київ» і Київського еколого–культурного центру проти Кабінету Міністрів і Мінприроди України. Екологіч­ні організації обвинувачують уряд у грубому порушенні Закону України «Про Червону книгу України», а саме — в затягуванні на п’ять років публікації її третього видання. «Відповідно до закону «Про Червону книгу України», її повинні перевидавати з новою редакцією списку зникаючих видів рослин і тварин раз на десять років. Останнє ж, друге видання, вийшло у світ ще в далекому 1994 році, — сказав «УМ» директор Київського еколого–культурного центру Володимир Борейко. — Відповідно, наступне видання мали опублікувати ще в 2004 році».