Між «брати» і «не треба»

2015 рік для нашої держави буде останнім роком зобов’язань по кредиту перед Міжнародним валютним фондом. У 2013–му Україна повністю розрахувалася зі своїми зовнішніми боргами відповідно до плану (сплачено 5,603 млрд. доларів): у листопаді виплатила останній цьогорічний транш по кредиту перед Міжнародним валютним фондом розміром 359,2 млн. доларів.

Автомат для платників

У грудні нинішнього року в автоматичному режимі буде повернуто 2,4 млрд. гривень податку на додану вартість. Саме на цю суму сформовані Міністерством доходів і зборів реєстри були скеровані до Держказначейства. Такий обсяг компенсації стане рекордним за весь час дії механізму автоматичного повернення.

Гривня протестів не боїться

Економіка, звичайно, любить політичну тишу, але нинішні події у державі не загрожують нормальному функціонуванню нашої промисловості та фінансово–кредитного сектору. Таку думку нещодавно висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Курс ніхто не змінював

Курс ніхто не змінював

Перший віце–прем’єр Сергій Арбузов заявив про продовження перемовин з Євросоюзом і категорично спростував чутки про вступ України до Митного союзу. А створення за ініціативою українського уряду, разом з єврокомісаром Штефаном Фюле, трьох робочих груп з урегулювання суперечливих питань на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС та створення зони вільної торгівлі є гарантією того, що курс нашої держави на євроінтеграцію незворотний.

Бюджет, дубль два

Економічна ситуація у нашій державі продовжує залишатися стабільною. І цей факт дозволяє уряду подати на розгляд Верховній Раді України збалансований проект державного бюджету на наступний рік.

Тягар «чорного золота»

Тягар «чорного золота»

За гарячими політичними подіями останнього часу якось випав з поля зору той факт, що приватизація вітчизняного вуглепрому, яку вкотре було призначено на кінець цього року, — знову не відбулася. Якщо пригадати хронологію, події розгорталися наступним чином.

Наступ у чотирьох напрямках

Наступ у чотирьох напрямках

Учорашнє засідання Кабінету Міністрів відбувалося на тому ж самому тлі політичного протистояння, що й попередні тижні. Оминути тему протестів Прем’єр–міністр, звичайно, не міг. «Ті, хто вийшли на майдан, вимагають негайно підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Гроші у стані спокою

Гроші у стані спокою

Незважаючи на нестабільну політичну ситуацію у державі, українці все ж не розчарувалися у своїй банківській системі. Понад це, довіра до національної валюти є вищою, ніж до американського долара чи євро. Таку статистику оприлюднив керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький.

Підхід до Москви

Підхід до Москви

До засідання українсько–російської міждержавної комісії залишилося менше тижня. Але, виходячи з неофіційної інформації, це має бути одна з ключових подій в економіці держави у нинішньому році. Як стверджує джерело у нашій делегації, у Москві планується підписати 13 двосторонніх документів.

Шляхи української їжі

Україна продовжує підготовку вітчизняного агросектору до виходу його продукції на європейський ринок, водночас нарощуючи експорт сільськогосподарської продукції у країни третього світу. За словами міністра агрополітики Миколи Присяжнюка, посилюється робота над закріпленням України на ринках Азії.