«Голодомор зачепив своїм чорним крилом і Донбас»

«Голодомор зачепив своїм чорним крилом і Донбас»

Увесь минулий рік Україна вшановувала пам’ять жертв Голодомору 1932—1933 років. Правда, вийшло так, що 80–та роковина страшної трагедії більше стосувалася громадськості, простих людей, ніж влади, яка була зайнята обслуговуванням власних інтересів.

Хто гине за метал

Хто гине за метал

Новорічні свята приготували неприємний сюрприз для майже тисячного колективу Донецького електрометалургійного заводу: виробництво було несподівано призупинено на невизначений термін. Серед причин надзвичайної події називали тимчасову нестачу брухту, який є сировиною у технологічному циклі підприємства, а також певні виробничі проблеми.

Знак питання у формі кола

Знак питання у формі кола

Служба автодоріг Донецької області повідомила, що нарешті розпочинає завершальний етап будівництва автотранспортного кільця навколо «шахтарської столиці». На ділянці в 19 кілометрів планують звести сім шляхопроводів, два мости, одну велику естакаду.

Довга дорога додому

Довга дорога додому

На Різдво, 6 січня, відзначали вже 76–ту річницю народження Василя Стуса, який є не лише одним із найяскравіших талантів вітчизняної літератури, а й символом безкомпромісної боротьби за свободу України. На жаль, у Донецьку, де Василь Стус провів свої молоді роки, на офіційному рівні цю дату відзначили скромно.

Колядки з плугом та пиріг із «копійкою»

Колядки з плугом та пиріг із «копійкою»

У кожного народу є свої традиції, зокрема, кулінарні. Їх зберігають навіть тоді, коли змінюють місце проживання. Голова Донецького товариства приазовських греків Олена Продан, відомий у шахтарському краї громадський діяч, ініціатор багатьох етнографічних свят.

Тягар «чорного золота»

Тягар «чорного золота»

За гарячими політичними подіями останнього часу якось випав з поля зору той факт, що приватизація вітчизняного вуглепрому, яку вкотре було призначено на кінець цього року, — знову не відбулася. Якщо пригадати хронологію, події розгорталися наступним чином.

Кондукторе, прощавай!

Кондукторе, прощавай!

Підприємство «Донелектроавтотранс» останнім часом посилено експериментує на городянах, міняючи усталені транспортні схеми, прибираючи з маршрутів «зайві» машини та, відповідно, збільшуючи інтервали руху. Останньою новацією стало поновлення самообслуговування пасажирів з призабутими талонами та компостерами.

Язик доведе

Народний депутат Олесь Доній, який є ініціатором цього незвичного проекту, розповів «УМ», що безкоштовні курси української вже діють у столиці, а також Кіровограді, Кременчуці, Херсоні, Луганську, Севастополі, низці інших міст. «На підході» Дніпропетровськ, Одеса, Маріуполь.

Чи буде собаці хата?

Чи буде собаці хата?

У Донецьку урочисто відкрили притулок для бездомних тварин, обладнаний за всіма західними стандартами. На території в півтора гектара розташувалися вольєри на тисячу тимчасових мешканців (здебільшого то бродячi собаки, спіймані комунальниками на вулицях), а також майданчики для вигулу, кухня, ветеринарний блок, адміністративна споруда для персоналу в три десятки фахівців.