Драма малими порціями

Драма малими порціями

Конкурс повнометражних робіт на «Молодості» триває повним ходом, але вже можна підбити підсумки побаченого у секції короткого метра. По–перше, слід зазначити, що цьогоріч до участі у конкурсі надійшло найбільше заявок за весь час існування фестивалю.

Ульріх Зайдль: «Ми живемо у суспільстві диктатури краси»

Ульріх Зайдль: «Ми живемо у суспільстві диктатури краси»

Почесного гостя цьогорічної «Молодості» — австрійського кінематографіста Ульріха Зайдля — останні кілька днів можна було зустріти у холі кінотеатру «Київ» практично щодня. Тут режисер представляв свою ретроспективу, яка на фестивалі триває у повному обсязі (тобто не лише художні фільми, а й раритети — ранні документальні фільми та короткометражки).

Сліди на червоній доріжці

Сліди на червоній доріжці

43–тю «Молодість» зустрічали офіційно та «по–вечірньому». Вибір на користь Палацу «Україна» втішив та засмутив водночас. Перш за все відзначимо, що цьогоріч організатори, певно що, «розбили порцелянову скарбничку» та вклали у фестиваль дещо більше, порівняно з минулим роком.

Путiвник по «Молодостi»

Путiвник по «Молодостi»

Міжнародний кінофестиваль «Молодість», 43–й за рахунком, стартує вже завтра, 19 жовтня. Особливість «Молодостi» у тому, що на відміну від зіркового конкурента Одеського кінофестивалю, більшість представлених тут фільмів ви ризикуєте більше ніде не побачити. «УМ» пропонує короткий путiвник iз найцiкавiшими подiями фестивалю.

Ведмежа справа

Ведмежа справа

Стрічка так і називається — «Урсус». З латинської «урсус» — «бурий ведмідь», отож події розгортатимуться навколо лісового велетня, що мандрує світом у компанії друзів–людей.

На чолі «Довженколенду»

На чолі «Довженколенду»

Свого часу тут зняли невмирущий фільм «Тіні забутих предків», наразі ж вмирущою здається сама кіностудія ім. Довженка. Творчий процес тут давно не кипить, лише жевріє. Молоді режисери не поспішають звертатись до «довженківців» по допомогу в зйомці, а студія, у свою чергу, може запропонувати лише застаріле обладнання.

Музична вершина

Музична вершина

Здається, у світі немає жодного театру, де б не звучала музика генія Джузеппе Верді. Нинішній рік — 200–річчя з дня його народження. Почесті великому композиторові влаштувала не лише батьківщина Верді — Італія, а й Україна, де його опери не перший рік виховують витонченого слухача.

Труднощі цензури

Епізод із «чорною цензурою» у стінах «Мистецього арсеналу» досі відлунює у всіх ініціативах його директора Наталії Заблотної. Так, під загрозою стало проведення другої Київської бієнале сучасного мистецтва — міжнародного мистецького проекту.

Порожнеча в ілюмінаторі

Порожнеча в ілюмінаторі

Аби зняту свою космічну одіссею, мексиканському режисерові Альфонсо Куарону довелося чекати довгі сім років — саме стільки часу знадобилося новітнім технологіям, аби наздогнати хід думки кінематографіста.

Ясно без слів

Ясно без слів

Із 5 по 12 жовтня у провінції Порденоне, що на півночі Італії, триватиме найбільший у світі фестиваль німого кіно. Переконлива програма, що складається з понад 75 стрічок німої класики, містить не лише майже столітні фільми, а й сучасні німі картини, що відтворюють традиції старої школи.