Звичка повторюватися

Звичка повторюватися

Кохана Європою Кіра Муратова свого глядача виховувала та зрощувала довгі роки. Не дивно, що нову стрічку від майстра чорно–білої трагікомедії чекали з нетерпінням, заочно поставивши їй найвищий бал. «Вічне повернення» — це в тисячний раз повторювана дилема про нещасне кохання, розіграна за дві години екранного часу безліч разів.

Нашестя наших

Нашестя наших

Особливої уваги удостоїла молодих українських кінематографістів організаційна команда «Молодості»: в той час як деякі міжнародні учасники фестивалю вже відомі, імена, які представлятимуть український конкурс, оголосили лише зараз, коли до кінофоруму залишаються лічені дні (фестиваль стартує 19 жовтня).

Переможець є. Переможених немає

Переможець є. Переможених немає

За вагомий особистий внесок у розвиток музеїв днями було нагороджено провідних майстрів своєї справи. Саме такі слова закладені у гасло премії, покликаної що два роки відзначати копітку роботу музейних працівників та надихати музейне товариство.

Як зів’яв Жасмiн

Дідусь iз Мангеттену, цинічний нью–йорківець Вуді Аллен останнє десятиліття мандрує світом, знімаючи щороку новий фільм на згадку про нову відвідану країну. Так, наче купує листівку з чергових канікул...

Оскарівський лауреат на червоній доріжці, а у журі — діти

Оскарівський лауреат на червоній доріжці, а у журі — діти

До старту найстарішого кінофестивалю України залишився рівно місяць. У цей період організатори 43–ї «Молодостi» планують поступово розкрити таємниці майбутньої програми. Черговою порцією новин директор кінофестивалю Андрій Халпахчі у компанії фестивальної команди поділився вчора.

Яблучний негідник

Яблучний негідник

Свого часу рушіями прогресу Стів Джобс називав безумців та мрійників, адже саме вони вірять у неможливі речі і творять майбутнє, попри критику з боку прагматичного соціуму. До таких безумців Джобс, зокрема, записував і себе, руйнуючи канони і жертвуючи всім дорогим заради того, аби втілити божевільні ідеї у життя.

Розібрали по буквах

Одразу кілька книгарень закриють свої двері для книголюбів. Мережа книгарень «Буква» подала заяву про банкрутство до Господарського суду Києва. Великий хвіст боргів, що тягнеться за мережею вже більше року, — близько 100 млн. грн.

Реальність проти фікції

Реальність проти фікції

Півтора тижня роботи кінофестивалю, на думку багатьох критиків, закінчились на неочікуваній ноті — з більшістю переможців делегація іноземної преси категорично не згодна, а суддівське рішення вважає безпідставним.

Мир, Рошен, та коштовний олень

Мир, Рошен, та коштовний олень

Найстаріший кінофестиваль України «Молодість» розкрив деякі подробиці майбутньої програми. Так, 43–й за рахунком кінофорум розпочнеться 19 жовтня, а фільмом–відкриттям стане остання стрічка Анджея Вайди «Валенса. Людина надії».

Сильне повернення тіней Параджанова

Сильне повернення тіней Параджанова

Як відомо, прокатну долю дистриб’ютори формують, багато в чому спираючись на особливості сезону. Скажімо, літо — пора ненав’язливого кіно. Саме через це останні три місяці афіша українського прокату пістрявіла комедіями та героїчними блокбастерами, в основному з далекого Заходу.