Не пройшло і півроку

Побитим черкаським журналістам, котрих під час Революції гідності відлупцювали міліціонери, варто радіти. Бо не пройшло і півроку, як слідчим відділом прокуратури Черкаської області зареєстровано кримінальні провадження за фактами перешкоджання працівниками міліції законній професійній діяльності журналістів під час висвітлення ними акцій протесту.

Не знаючи броду

Минулий вівторок став для 75-річного жителя Черкас ще одним днем народження. Цього дня він дивом залишився живим — із бурхливого Дніпра його витягли рятувальники Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби.

«Буйок тягне мене на дно!»

«Буйок тягне мене на дно!»

Правду кажуть: у житті завжди є місце для подвигу. Головне — зуміти скористатися цією нагодою правильно, як це зробила 28-річна жителька міста Сміла Ірина Лисенко. Бо нерідко від того, як ти поведеш себе у ситуації, коли повинен діяти миттєво й продумано, залежить життя іншої людини.

У гості до нардепа

Народні обранці мають як ніхто опікуватися бідами свого народу. І саме вони першими мали б відгукнутися на проблеми біженців, які зараз масово тікають із гарячих точок на сході. А якщо не хочуть самі, то їх варто про це гарно попросити. Схоже, така тенденція шириться Україною, оскільки після того, як група біженців оселилася в будинку тепер уже колишнього депутата Олега Царьова, невідомі навідалися до оселі родини іншого екс-регіонала, Володимира Олійника.

Мед із Совиного Яру

Мед із Совиного Яру

Минулих вихідних у черкаському селі Водяники Звенигородського району, у якому туристи влітку люблять відвідувати тамтешній мальовничий Совин Яр, а взимку — гірськолижний курорт, звучав Гімн України. Його заспівали місцеві жителі та гості з Черкас і Києва, котрих зібрала біля церкви Вознесіння Господнього добра й патріотична справа — з ініціативи митрополита Черкаського та Чигиринського Іоанна тамтешній люд відправляв продукти харчування воїнам-прикордонникам, котрі нині охороняють Вітчизну від «брата»-агресора.

За знання — гроші

У Черкасах міська влада оголосила, що гарні знання підростаючого покоління мають заохочуватися і вирішила нагородити «найрозумніших» грошовими преміями. Відповідно виконком ухвалив рішення, що ті школярі, котрі доклали чимало зусиль і перемогли цього року у міжнародних та всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсах і турнірах, одержать не лише традиційні грамоти, а й гривневі винагороди.

З пензлем та у вишиванці

З пензлем та у вишиванці

У селищі міського типу Вільшана Городищенського району в рамках проведення на Черкащині Шевченківських днів, приурочених до 153-ї річниці з дня перепоховання праху Кобзаря у Каневі на Чернечій горі, встановлено скульптуру молодого Шевченка. Вона тут з’явилася не випадково. Адже саме у Вільшану в 1828 році малий Тарас, який так хотів навчитися малювати, прийшов до управителя маєтком поміщика Енгельгардта по дозвіл навчатися у маляра.

На кратері метеорита, де ротмістр жив

На кратері метеорита, де ротмістр жив

За радянських часів на Черкащині було п’ять колгоспів–мільйонерів, один з яких діяв у селі Ротмістрівка Смілянського району. Господарством iз патріотичною назвою «Україна» керував орденоносець Григорій Стельмащук, якого називали добрим та дбайливим господарем. За його головування у Ротмістрівці побудували школу, дитсадок, лікарню, Будинок культури, облаштували дороги, водогін. Тепер це вже історія, тож «УМ» вирішила поцікавитися, чим сьогодні живе село, що колись так славилося великими врожаями та розвитком соціальної сфери.