Краса і сила проти дурману

Хоча Івано–Франківщина, порівняно з іншими регіонами держави, вважається однією з «найчистіших» щодо поширення наркотиків областей (на обліку перебуває лише близько трьох тисяч місцевих любителів протизаконного кайфу), до групи ризику й тут усе частіше потрапляють підлітки.

Ножем у серце коханого

Мешканці однієї з багатоповерхівок на Північному бульварі в Івано–Франківську пережили шок двічі. Спершу тоді, коли на сходовій клітці побачили закривавлене, без ознак життя, тіло сусіда. Бригада швидкої медичної допомоги, що прибула за їхнім викликом, констатувала смерть 48–річного чоловіка, котрий мешкав на третьому поверсі.

Смажені цуценята

Безпритульним «гавкунам» в Івано–Франківську, напевне, живеться не краще й не гірше, ніж будь–де в Україні. Для них у приміському селі Павлівка навіть обладнали притулок, де можуть квартируватися близько сотні чотирилапих. Проте умови утримання там мало чим відрізняються від «бродячих буднів», позаяк у міському бюджеті хронічно бракує коштів не лише на утримання собачого «готелю», а й усього комунального господарства обласного центру.

Говерла знову «Наша»

Говерла знову «Наша»

Нев’янучу традицію присвячувати сходження на Говерлу річниці проголошення Декларації про держаний суверенітет України минулої суботи вкотре підтримали партійці «Нашої України» та їхні симпатики. Першого разу прапори із зображенням підкови замайоріли на найвищій горі Українських Карпат у липні 2001–го, коли Віктор Ющенко з висоти 2061 метр оголосив про створення нової потужної політсили, здатної протистояти кучмізму та очолити демократичний загальноукраїнський рух. Відтоді, незалежно від примх високогірної погоди та політичних аномалій у державі, «нашоукраїнці» неодмінно піднімаються на вершину майже священної для них, як для японців Фудзіяма, гори.

Атака великої ведмедиці

Увечері минулої суботи до Верховинської центральної районної лікарні госпіталізували 25–річну мешканку віддаленого карпатського присілку Волова, розташованого неподалік Кривопільського перевалу (висота близько 1 тис. метрів над рівнем моря). З’ясувалося, що молода горянка Люба разом із мамою збирала ягоди на узліссі, як раптом на неї напала й повалила на землю ведмедиця, що вискочила із чагарника. Поруч iз нею бігло мале ведмежа. На щастя, неподалік була старша жінка, яка зчинила галас. Від розпачливого людського крику клишонога нападниця із малям кинулася навтьоки.

Над Прикарпаттям — іноземний десант

Зi Львівщини, де 8 липня в рамках програми міжнародної військової співпраці «Партнерство заради миру» розпочалися українсько–американські командно–штабні навчання «Репід Трайдент–2013», бійці аеромобільних підрозділів країн–учасниць переберуться на Прикарпаття.

Брухт переважив життя

Ще один чорний рядок у хроніку жахіть сучасної української дійсності вписав 30–річний мешканець Галицького району, який позбавив життя восьмикласника. Коли оперативники за підозрою у вбивстві затримали раніше судимого крадія, той не надто опирався, зізнавшись, що задушив юного земляка, аби привласнити кілька кілограмів металобрухту.

Із хрестом і кельмою

Останнім часом в обласному центрі Прикарпаття почастiшали конфліктні ситуації між мешканцями багатоповерхівок та представниками духовенства з приводу будівничої експансії служителів культу. І це при тому, що після проголошення незалежності України місцева влада повернула у власність УГКЦ величезні майнові комплекси, розташовані в центральній частині Івано–Франківська, зокрема будівлі, де раніше розташовувалися технікум сільського господарства, обласна наукова бібліотека, обласний військовий комісаріат. Та нестримний потяг отців церкви до розширення володінь, схоже, починає виходити за межі здорового глузду й загрожувати життєвим інтересам мирян, значна частина яких — практикуючі християни.

Хвали мене, моя губонько

Партія регіонів, як відомо, скромністю ніколи не відзначалася. Та щоб аж так заносило її представників, особливо в Галичині, де провладна політична сила під час виборчих кампаній традиційно пасе задніх, а Віктор Янукович має найнижчий в Україні рівень довіри, й пригадати важко. Напевне, івано–франківські вожаки ПР не одну ніч просиділи в роздумах над назвою майбутньої книги про діяльність своєї парторганізації в краю Черемоша й Прута, поки вродили екстравагантний «Феномен прикарпатських регіоналів (Партія регіонів на Прикарпатті: витоки, здобутки, обрії)».

Наречена на весіллі — недоторканна

Хоча бійки під час масових гулянь у наших селах — майже ритуальне дійство, а в давнину навіть улаштовувалися символічні кулачні бої між родами нареченого й нареченої, проте інцидент, що трапився в Галицькому районі, схоже, не має вітчизняних аналогів. Другого дня після бурхливої весільної ночі до райвідділку міліції звернулися наречений i його мати із заявами про те, що їх побила сестра новоспеченої дружини.