Пастушки з похмілля

Діагноз «важке отруєння сурогатом алкоголю», встановлений медиками Солотвинської лікарні в семирічного мешканця гірського села Пороги, що на Богородчанщині, дуже здивував і бувалих людей у білих халатах. З’ясувалося, що малий пацієнт, доправлений до шпиталю каретою швидкої допомоги, «перебрав» спиртного... випадково. Хлопчака помістили в реанімаційне відділення і невдовзі привели до тями.

Свіжу «тушку» — на стовпи

Свіжу «тушку» — на стовпи

Прикарпатці дачі не можуть оговтатися від шоку, спричиненого несподіваним вчинком депутата–мажоритарника Володимира Купчака. Він увійде в історію як перша в краю «тушка» з парламентським мандатом. «Як можна було передбачити, що людина, яка клянеться на Біблії, може стати «тушкою»?» — не приховує здивування в коментарі одному з місцевих сайтів навіть керівник виборчого штабу Купчака Дмитро Романюк.

Малятам — як щенятам?

Від м’ясних сюрпризів, які «урізноманітнюють» раціон вихованців дошкільних закладів, можуть не тільки заболіти животики у маленьких їдців, а й завчасно посивіти голови їхніх батьків.

Експонати, що мекають

У найбільшому гуцульському селі Космач, що на Косівщині, відкрився перший в Україні музей вівчарства. «Вівцю віддавна вважали годувальницею гуцулів, і нині прикро спостерігати занепад галузі, яка впродовж віків була пріоритетною в Карпатах, — розповідає «УМ» ініціатор створення музею Роман Бойчук.

Альтернативне сонце

Ставки, зроблені в останні кілька років на створення вітрових електростанцій та вирощування енергетичної верби, поки що суттєво не вплинули на виробництво альтернативної енергії в масштабах Івано–Франківщини. Тому, за оцінками місцевих фа­хівців, нині ефективніше переорієнтовуватися на електроенергію, добуту за допомогою небесного світила.

Феєрверк рекордів

Феєрверк рекордів

Хоча відзначення 351–ї річниці від часу першої письмової згадки про Івано–Франківськ (до 1962 року — Станіслав) відбувалося минулих вихідних менш помпезно, ніж святкування торішнього ювілею, воно стало най­урожайнішим на рекорди.

«Переможні» сліди НКВС

Місце масових захоронень жертв репресій НКВС, закатованих у 1939—1941 роках, активісти обласного історико–просвітницького товариства «Меморіал» імені Василя Стуса за допомогою геосканера виявили біля села Пшеничники Тисменицького району ще в 2010–му. Відтоді «меморіалівці» ексгумували останки 640 закатованих людей, зокрема вісімдесяти дітей різного віку.

Шедеври з відбитками Христа

Шедеври з відбитками Христа

Колекція оригінальних живописних плащаниць, виконаних знаними художниками й маловідомими народними майстрами з різних куточків України, відкрилася в Івано–Франківському краєзнавчому музеї. Найстаріша з–поміж 42 представлених робіт датується ХVІІ століттям.

Папа примирить усіх

Майже Соломонове рішення щодо земельної ділянки на площі перед приміщенням колишнього ЖЕО №8 (ріг вулиць Івана Павла ІІ та Миру) ухвалила влада обласного центру Прикарпаття. Довкола цього ласого клаптика землі не затухає тривалий конфлікт між забудовником та мешканцями мікрорайону, котрі протестують проти планів звести тут чергову багатоповерхівку. Аби вгамувати пристрасті непримиренних сторін, депутати міськради вирішили спорудити на спірній території монумент 264–му Папі Римському.

Телебомба сповільненої дії

Телебомба сповільненої дії

Наелектризована атмосфера, що встановилася після скандальної сесії Івано–Франківської обласної ради, засідання якої 29 березня несподівано «обірвалося» на звіті гендиректора ОТБ «Галичина» Ольги Бабій, подібна до загрозливого затишшя перед буревієм. Тоді в залі засідань облради при розгляді планового питання «Звіт редакції обласного телебачення «Галичина» несподівано почубилися депутати–демократи, котрі за свободу слова, як декларували неодноразово, готові ледь не на ешафот зійти. У результаті міжфракційної колотнечі (до мордобою, слава Богу, не дійшло) звіт ОТБ залишився без оцінки, а її керівника від зали засідань карета швидкої допомоги доправила до реанімаційного відділення кардіодиспансеру. «Ох, вони й дають!» — потирають руки прикарпатські «регіонали», котрі на Івано–Франківщині, на відміну від Печерських пагорбів, задовольняються роллю політичної меншини. «Може, нашим депутатам «пороблено»?» — дивуються в соцмережах прикарпатці, які активно переймаються долею місцевої «першої кнопки».