Оригінальні «шуби»

Оселедець під «шубою» — улюблений салат багатьох. Почергово покладені шари потертих відварених картоплі, моркви і буряка зі шматочками солоної риби і подрібненої цибулі, промащені олією і майонезом або тільки майонезом — смачно, поживно і корисно. Але навіть найкращі страви з часом «приїдаються». І тоді у кухарів пробуджується фантазія.

Привіт зі Львова

Привіт зі Львова

Усі, хто бував у Львові, напевно, знають смак сирника — печеного пирога з вершкового сиру: з шоколадом, маком чи іншою родзинкою. Якщо ви ще не були столиці Галичини, можете приготувати львівський смаколик удома. Наведені рецепти сирників, вивірені практикою, — з книги «Кулінарні секрети сестри Ольги», виданої кілька років тому львівським видавництвом «Свічадо».

Вечеря для президентів, обід — для вас

Вечеря для президентів, обід — для вас

Кулінарними телепрограмами зараз нікого не здивуєш: їх на окремих вітчизняних каналах по кілька. Проект вихідного дня «Готуй!» на «Новому каналі» з’явився зовсім недавно. І здається, на українському ТВ з’явився свій Джеймі Олівер чи Гордон Рамзі.

Обізвались буряки...

Обізвались буряки...

Небагато господинь, маючи у запасі столові буряки, впевнені, що вся родина буде ситою. А даремно. Бо з цим овочем насиченого бордового кольору можна приготувати безліч страв, серед яких — вишукане середземноморське різото й оригінальні французькі закуски.

«Піцу замовляли?!»

«Піцу замовляли?!»

Можливо, піца не в кожного асоціюється з новим життям, як уявляє це Ірена Карпа в новій книжці «Піца Гімалаї». А от зі смачним життям ця страва асоціюється у багатьох. Достатньо лише уявити на столі великий круглий витвір кулінарного мистецтва з ароматами найдухмяніших трав, як душа відразу запрагне свята. У місті можна, звичайно, замовити піцу на будь–який смак, але, як кажуть не тільки італійці, родоначальники піци, «найсмачніша їжа — та, що приготована власноруч!».

Омлети по–новому

Зi звичайних яєць можна нескінченно вигадувати нові страви на сніданок: це і корисно, і поживно. Щоб спробувати незвичайний смак звичайної страви, варто, виявляється, зазирнути у записники наших бабусь або пофантазувати.

Свято запеченої картоплі

Із картоплею, яка «прибилася» в Європу років 450 тому і яку більшість українців сьогодні вважає своєю рідною, треба бути обережним. Бо другий наш «хліб» настільки смачний і одночасно калорійний, що фігура чи не кожного його шанувальника може стати схожою на ту саму круглобоку картоплю. Втім, знаючи міру, від страв iз бульб відмовлятися не варто.

Пироги — не вороги

Народну приказку про те, що пироги — не вороги, не спростовують навіть дієтологи. Бо до чаю — замість магазинних кольорових витребе­ньок із «причепом» консервантів і фарбників — найкраще і дитині дати, і собі взяти шматочок домаш­ньої випічки. Коли на вулиці стає холодніше, — це особливо актуально. Просто і швидко спекти яблучний або лимонний пироги.