Кріпчик-петрушка кучерявляться

Кріпчик-петрушка кучерявляться

Ще свіжі зимові спогади про морозні вітряні дні, коли великою насолодою було зігрітися тарілкою гарячого борщику зі сметаною. Господині урізноманітнювали цю насолоду замороженим щавлем, законсервованою заправкою для борщу, заготовленими з осені чи купленими в магазині бурячками.

Поласуємо полуничкою

Поласуємо полуничкою

Найочікуваніший «смачний» сезон — це все-таки полуничний. Думаю, мало хто не погодиться зі мною, що полуниця — це не просто ягода, це ціла історія: весна в розпалі, відпустки на носі і навіть повернення з роботи додому — особливе: обов’язково з пакетиком запашної червоної ягоди.

Лимонадна прохолода і насолода

Лимонадна прохолода і насолода

Уже майже літо, а це означає, що ми знову шукатимемо затінки, холоднi страви і прохолоджувальнi напої. Лимонади — прекрасний засіб для втамовування спраги, охолодження організму і вітамінізації, як кажуть, три в одному. Отож за роботу!

Сонце в цеберку!

Сонце в цеберку!

«Сонце в цеберку» — саме так назвав своє знамените варення з кульбаб Микола Канішевський, відомий нам як телепродюсер, перший віце-президент Національної телекомпанії України, ведучий телевізійних програм («Вісті тижня» та інших цікавих проектів).

Знімаю капелюха

Знімаю капелюха

От так і незчулися, як перша їстівна зелень, обдарувавши нас весняними вітамінами, відбуяла, і на зміну їй для багатьох несподівано приходять... грибочки. Це і ви помітите, коли зайдете в лісопосадку чи хвойний ліс подихати цілющою хвоєю, а додому повернетеся з торбинкою тугеньких маслючків.

Небесний хліб

Небесний хліб

Незабаром Великдень, а це значить, що скоро в повітрі, на вулиці, в оселях — у містах і селах — витатиме солодкий, духмяний, запашний дух найголовнішої випічки року — паски. Напевне, не знайдеться людини, яку б не зворушував цей дух аж до найтонших струн душі: хто згадуватиме дитинство і запах бабусиних чи маминих пасочок, хто роздумуватиме про вічне у святковому круговороті, а хто — уявлятиме свої сонячні хлібинки, які готується випікати…

Таке смачне — не скажеш, що пісне

Таке смачне — не скажеш, що пісне

А хто сказав, що пісне має бути несмачним? Інколи це така смакота, що і після посту не приїдається. Навіть приживається. Ось спробуйте капусняк із грибами — і тримайте язик за зубами! Бо сказати, що такий борщ лише для посту — ні в кого язик не повернеться.

Замість семи лікарів і десяти кухарів

Замість семи лікарів і десяти кухарів

Як тільки організм людини виснажується після зимового браку сонця і свіжих вітамінів, природа дарує свій «контрольний» запас усього і відразу: і сонця, і вітамінів, і краси для натхнення творити. У тому числі і на кухні. З першими весняними днями пробивається і перша зелень. Більшість її не лише їстівна, а й дуже корисна і смачна. Головне — помітити її і не проігнорувати.