Перебирайте харчами

Перебирайте харчами

У дитинстві всі, певно, чули популярну «страшилку» про їжу: «цукор — біла смерть, перець — чорна, а гречка — дрібна». І продовжували цю думку ваші рідні зазвичай так: загалом все шкідливе, що не візьми, тому їж, що дають, і не перебирай харчами... Однак лікарі стверджують, що якраз перебирати і потрібно, оскільки тільки правильний добір продуктів збереже і примножить ваше здоров'я.

Як не дихай, усе — «ци-гун»

Як не дихай, усе — «ци-гун»

Серед різноманітних методів лікування та профілактики захворювань, що створені в у Давньому Китаї, спеціальні вправи, відомі під назвою «ци-гун» (буквально — «робота енергії ци»), займають особливе місце. Вони направлені на регуляцію дихання, енергії та рідин в організмі, їх традиційно використовували у системах психотренінгу даоських та буддійських шкіл, а також, у тій чи іншій мірі, — як базові у різних видах східної боротьби. Разом із голкотерапією, масажем, траволікуванням дихальні вправи «ци-гун» входять у систему східної медицини. Останнім часом, в основному завдяки теоретичним і практичним роботам у галузі психосоматичної медицини, що проводились у Китаї, Німеччині, інших країнах, їх стали використовувати для боротьби з важкими хронічними захворюваннями, неврозами, психоемоційними порушеннями, для підвищення витривалості організму, навіть для лікування хворих на рак.

До гінеколога — ніколи!

Як не парадоксально це прозвучить, але саме у Черкасах, а не у глибинці Черкаської області, найбільше жінок не проходять профогляди у гінеколога. Як повідомили «Україні молодій» в Управлінні охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому, сьогодні в обласному центрі проживає 157600 жінок. 121 тисяча з них мала торік пройти профілактичний огляд, але було оглянуто лише 69 тисяч. Є приклади, коли жінки не приходили до гінеколога...10 років. І даремно, каже начальник міського управління охорони здоров'я Олег Стадник, адже лише того року в Черкасах при цитологічному скринінгу в 32 тисяч жінок було виявлено передонкологічні захворювання.

Ой, пече!

Якщо ви, незважаючи на не дуже спекотну погоду, все ж обгоріли на сонці, перший засіб, «від бабусі», — це намастити уражену шкіру сметаною. Можна скористатись обліпиховим маслом, якщо, звичайно, воно у вас є... Хоча деякі лікарі застерігають проти цього, оскільки воно може подразнювати травмовану шкіру.

Страшний не в гусака

Страшний не в гусака

Алергікам у червні краще взагалі не виходити з дому. Пух, що летить із тополь, здатний довести до сказу навіть цілком здорову людину. Чхати від пуху, який подразнює слизову носа, доводиться всім. Утім медики стверджують, що причиною алергії є не сам тополиний пух, а пилок польових трав, який він розносить. А отже, крім частого вологого прибирання в домі та дозованого відвідування тих місцевостей, де тополь багато, iншого порятунку немає.

Возлюбіть ближнього...

Так звані психосоматичні захворювання якраз із розряду тих, що виникають «від нервів». Жоден стрес, перенапруга, внутрішній конфлікт не минає безслідно для нашого організму і перетворюється на болячку.

Весна прийшла авітаміноз принесла —

Весна прийшла авітаміноз принесла —

Власне, термін «авітаміноз» не зовсім коректний у випадку, коли йдеться про весняний дефіцит корисних речовин в організмі людини. Один із найбільших дослідників вітамінів, професор Казимир Функ, спочатку запропонував цей термін, але згодом учені почали вважати, що авітамінозом слід називати повну відсутність в організмі вітамінів, що зустрічається сьогодні вкрай рідко. Отож для означення вітамінного дефіциту в організмі, на думку фахівців, краще підходить термін «гіповітаміноз».

А моє серце не зупинилось

На базі обласної лікарні в Черкасах віднедавна запрацював кардіологічний центр. Цей медичний заклад також став обласного значення, тож тепер черкащанам, яких турбують збої у роботі головного «моторчика», не доведеться їхати до столиці в пошуках медичної допомоги, бо зможуть одержати її у себе вдома. У новоствореному кардіологічному центрі, головним лікарем якого призначено Світлану Журбу, об'єднано кардіологічне, кардіохірургічне відділення та кардіодиспансер.

Десять «стовпів» здорової старості

Японці в середньому живуть 79 років, австралійці, греки, канадці та шведи — 78, німці та американці — 76. У росіян та турків нитка життя обривається значно швидше: вже після 67 років. Українці в середньому доживають до 66 років. Нігерійці та сомалійці — приблизно до 47 років. Міжнародна група лікарів, психологів та дієтологів розробила десять заповідей, які, на їхню думку, дозволяють людям радіти життю значно довше.

Муміє — за моє і твоє

Перш ніж лікуватись від передчасного сім'явиверження під час статевого акту народними методами, необхідно пройти всебічне обстеження. Тільки після того, як із причин розладу статевої системи ви виключите венеричні захворювання, цукровий діабет, простатит, аденому передміхурової залози, системний атеросклероз, захворювання щитовидної залози, гормональний дисбаланс та вплив травм головного та спинного мозків, можна звернутися до бабусиних рецептів, спрямованих на посилення чоловічої сили. Ось декілька з них: