Не кавунами єдиними

Не кавунами єдиними

Херсонщина — це не тільки фруктово-овочевий і рибний достаток, а й численні заповідники дикої природи та близько 300 здравниць і санаторіїв, зосереджених на північному узбережжі Чорного й Азовського морів. Цей аграрний край також відомий своїми приморськими курортами: Залізний Порт, Генічеськ, Скадовськ, Лазурне, Арабатська Стрілка, — понад 150 кілометрів пляжів. Безперечно, користуються попитом острови Джарилгач, Бірючий, Тендровський, Джарилгачська та Ягорлицька затоки, Кінбурнська коса. І не треба забувати про цілу низку фестивалів та народних свят, що набувають усе більшої популярності.

«Донецькі» свого не упустили

Під час третього туру президентських виборів я мав можливість спостерігати цікаву картину на південній околиці Києва. Відомий ресторанчик було оточено президентською охороною. Біля входу стояв лімузин нашого гаранта, який ще формально був при владі. А навколо ціле стійбище іномарок із депутатськими і не тільки номерами. Трохи пізніше кортеж рушив до президентської резиденції. Але весь час трасою інтенсивно рухалися автомобілі представників політичної і бізнесової еліт. З точки зору здорового прагматизму, була цілком зрозуміла ситуація. «Народ» до останнього моменту прагнув вирішити якісь свої питання. Тепер я намагаюся відповісти собі на запитання: чи змінилося щось у цій круговерті з приходом нової влади?

Чим менші, тим краще

Чим менші, тим краще

Комунальні служби в українських містечках і великих містах мають неабияку мороку з вивезенням сміття з вузеньких вуличок: вітчизняні й імпортні машини зі своїми розмірами там навіть розвернутися не можуть. А як громіздкі вантажівки при цьому ревуть, піднімаючи на ноги сонних мешканців «спальних» кварталів, бо ж сміття вивозять рано-вранці. Вдаватися до «дідівських» методiв транспортування нікому не хочеться.

Як не дихай, усе — «ци-гун»

Як не дихай, усе — «ци-гун»

Серед різноманітних методів лікування та профілактики захворювань, що створені в у Давньому Китаї, спеціальні вправи, відомі під назвою «ци-гун» (буквально — «робота енергії ци»), займають особливе місце. Вони направлені на регуляцію дихання, енергії та рідин в організмі, їх традиційно використовували у системах психотренінгу даоських та буддійських шкіл, а також, у тій чи іншій мірі, — як базові у різних видах східної боротьби. Разом із голкотерапією, масажем, траволікуванням дихальні вправи «ци-гун» входять у систему східної медицини. Останнім часом, в основному завдяки теоретичним і практичним роботам у галузі психосоматичної медицини, що проводились у Китаї, Німеччині, інших країнах, їх стали використовувати для боротьби з важкими хронічними захворюваннями, неврозами, психоемоційними порушеннями, для підвищення витривалості організму, навіть для лікування хворих на рак.

Підводні діти

Підводні діти

Останнім часом все частіше чуємо про альтернативні пологи — вдома, іноді у ванні, під водою, із найнятою повитухою. Кажуть, що дитина, народжена в домашніх умовах, буде здоровішою, талановитішою і взагалі най-най-най. Як зважуються на подібний експеримент люблячі батьки? Це після війни по селах більшість матерів народжували вдома, а зараз, не дай Боже, ускладнення при пологах, а поруч немає бригади лікарів та необхідного обладнання...

У Харкові я познайомився з унікальною, загадковою і надзвичайно цікавою сім'єю — Жанною та Валентином Козіними та їхніми дітьми, дев'ятирічним Олексієм та п'ятирічним Сергійком. Мати народжувалa синів удома, у ванній, у воді. Більше того, розчарувавшись у традиційній державній медицині, Козіни ігнорують чимало писаних і неписаних правил. Наприклад, не вважають за потрібне робити дітям обов'язкові щеплення від усіх підряд болячок. Усвідомлення власного шляху до батьків прийшло від безвиході. Але про все по порядку.