Капуста — не просто закуска

Капуста — не просто закуска

Цю стародавню культурну рослину, батьківщина якої — країни Атлантичного і Середземноморського узбережжя, на територію нашої країни завезли із Західної Європи. З давніх-давен капуста відома не тільки як харчовий продукт, а й як лікувальний засіб. Як свідчать стародавні перекази, Олександр Македонський перед боєм заохочував своїх воїнів їсти білокачанну, щоб мали більше сили. У Давньому Римі мало не кожен громадянин мав капустяні городи. Що вже казати про нас, слов'ян, у яких капуста у всіх виглядах не переводиться на столах ні взимку, ні влітку?

Біологічний годинник

Система органів людини працює у злагодженому ритмі. Мабуть, ви й самі помічали, що у певні години найкраще працює якийсь один із органів. За теорією біологічного годинника, у кожного з найважливіших органів є дві години протягом доби, коли він ніби домінує над рештою системи. А у наступні дві години працює, навпаки, на найнижчому рівні можливостей.

Колесом по хворобах

Колесом по хворобах

Про те, що за допомогою морального вдосконалення виліковуються всі хвороби, ми вже чули не раз. «Порожні балачки», — кажуть одні. «У принципі правильно, але нереально», — зітхають інші, які вірять, що, діючи відповідно до вимог власного сумління, ніколи не захворієш, але не в змозі це здійснити. Треті закидають, що офіційна медицина здебільшого лікує прояви хвороб, аніж їх причини, і щойно позбуваєшся одного захворювання, одразу виникає інше. То все-таки глибинні витоки будь-якої недуги слід шукати не в поганому екологічному середовищі чи засиллі інфекцій, а в самій людині, яка живе не у відповідності із власним організмом і Всесвітом. Люди, які розмірковують саме так, називають себе послідовниками вчення Фалунь Дафи і у Києві збираються на галявинах Гідропарку. Там їх і знайшла кореспондент «УМ».

Не кажіть мені, що я «залітаю»

До кінця року в Полтаві відкриють одразу дві «клініки, дружні до молоді». Їх облаштування на базі поліклінічного відділення №2 дитячої міської клінічної лікарні та поліклініки обласної дитячої клінічної лікарні, забезпечення кадрами стало можливим завдяки гранту Дитячого фонду ООН — ЮНІСЕФ. Згадані клініки покликані поєднати в собі функції як суто медичної, так і соціально-психологічної допомоги передусім підліткам, які, балансуючи на межі між дитинством і дорослістю, нерідко не знають, куди звертатися по кваліфіковану консультацію.

«Коли не може говорити психіка, говорить тіло»

«Коли не може говорити психіка, говорить тіло»

Відомо, що майже всі хвороби мають не тільки біологічну причину, а й психологічну. Інакше як пояснити той факт, що при інших рівних умовах одна людина стає жертвою такого «сезонного» захворювання як грип, а інша — ні? Є навіть і такі види захворювань, які називають соматоформними розладами, коли в людини болить, наприклад, серце, а всі фізичні показники — в нормі, що показує і електрокардіограма... Але ж людині болить! Що робити? Таких хворих після всіх аналізів у соматичній клініці направляють до психотерапевта. І він шукає психічні травми, заховані глибоко у підсвідомості, через які в організмі виникають не тільки нібито безпричинні болі, а й такі банальні нібито захворювання типу виразкової хвороби шлунка, бронхіальної астми чи цукрового діабету.

У лабіринтах лабораторій

У лабіринтах лабораторій

Чотирьом лабораторіям — трьом державним (регіональним лабораторіям Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Криму, Закарпатті та Севастополі) та одній приватній («Міжнародна об'єднана лабораторна група») Державна служба лікарських засобів та виробів медичного призначення видала свідоцтва про акредитацію на право проведення контролю якості та безпеки ліків. Фахівці розцінюють це як ще один крок до забезпечення належної якості українських фармпрепаратів. «Нашим пріоритетом є розбудова системи забезпечення населення України безпечними, ефективними та якісними лікарськими засобами. Невід'ємною складовою такої системи є високопрофесійний лабораторний контроль», — зазначила заступник голови Державної служби лікарських засобів та виробів медичного призначення Олена Кричевська.

«Нелегітимна» інфекція

У медичних картках хворих немовлят лікарі здебільшого писали: «гостре отруєння молочними продуктами» або «кишкове захворювання невстановленої етиології». Саме з таким діагнозом два місяці тому в Києвi близько шестисот дітей дошкільного віку потрапили на лікарняні ліжка. Як повідомляла «УМ», причиною отруєння дітей стала ротавірусна інфекція. Технологічний процес підготовки сиркової маси на злощасній фабриці-кухні №1 включав ручну працю. Так зараза і потрапила до харчування немовлят.

Щітка для гіпотоніка

Щітка для гіпотоніка

Хоча знижений тиск далеко не такий шкідливий, як підвищений, все ж таки самопочуття гіпотоніка гарним не назвеш. Ця хвороба часто вибирає жінок до тридцяти років. А взагалі під це визначення підпадають усі, в кого тиск нижче 100/60 мм ртутного стовпчика.

Стомлені сонцем

Стомлені сонцем

Відпочиваючим, які не страждають на ці хронічні захворювання, теж не варто розслаблятись. Жива природа роззяв не любить. На сонці ви можете перегрітись, у лісі — підчепити кліща, у звабливо прохолодній річці — дизентерію чи холеру...