Викохаєш віру — здолаєш недугу!

Викохаєш віру — здолаєш недугу!

Людмилу Жукову — члена Української федерації сприяння охороні здоров'я, лауреата міжнародних нагород «Золотий Меркурій», «Європейський знак якості», міжнародної нагороди імені Сократа, лауреата ордена України «Свята Софія», академіка Української академії наук, директора медцентру «Енергетика» — знають не лише в Україні, а й далеко за її межами.

«Ваш Президент може спокiйно пити горiлку»

«Ваш Президент може спокiйно пити горiлку»

Швейцарські лікарі Віктора Ющенка днями відкрили чимало цікавого про здоров'я нашого Президента. Причому для цього вони особисто прибули до України, оглянули свого пацієнта й провели прес-конференцію для українських журналістів, а заразом розвіяли чимало міфів. Так, усім цікавим стало відомо, що година роботи швейцарських лікарів коштує близько 100 франків, що ці гроші виділяються на лікування Президента України не з державного бюджету — за медичні послуги розраховується родина Ющенків. Що швейцарські ескулапи вже тричі приїздили в Україну, аби оглянути Віктора Андрійовича, і стільки ж Ющенко з одноденним візитом літав на консультації до Швейцарії. Для тих, хто ще й досі сумнівався, швейцарські фахівці підтвердили: молекулярні дослідження доводять, що наш Президент був отруєний діоксином.
Перед самим відльотом на батьківщину екс-президент Європейської асоціації дерматологів, голова дерматологічної клініки університетського шпиталю в Женеві Жан Сора дав ексклюзивне інтерв'ю «Українi молодiй».

«Паличка» на обiд

«Паличка» на обiд

Літо — це сезон харчових отруєнь і кишкових інфекцій. Сонце пригріває, і різноманітні мікроорганізми, в тому числі хвороботворні, стають живішими за всіх живих. А спрага, викликана спекою, часто зводить нанiвець застороги лікарів щодо вживання сирої води та купання у закритих водоймах. Отож спалахи кишкових інфекцій стають звичним явищем. Проте їх цілком можна попередити, якщо дотримуватись простих гігієнічних правил. Як не хочеться повторювати банальне «мийте руки з милом перед їдою!» але, на жаль, це один з тих простих запобіжних заходів, про які іноді забувають.

Цілющий огірок

Усі ми любимо огірки — і свіжі, і солоні. Проте багато хто думає, що в них — сама вода і жодної користі.
Тим часом огірки — цінний дієтичний продукт. Пектинові речовини та клітковина мають здатність поліпшувати роботу шлунка і кишечнику. Тартаронова кислота гальмує перетворення вуглеводів на жири, відтак перешкоджає нагромадженню зайвих кілограмів.

Катя в «Охматдиті»

Катя в «Охматдиті»

Допомоги потребує дівчинка, якій лікують лейкоз. Катюша Желтуха 2002 року народження, родом з Рівного, сьогодні перебуває у столичному «Охматдиті».

Не бійся смутків, хоч вони — як ріки

«На рак молочної залози хворіла моя бабуся, — якось розповіла приятелька. — Їй зробили операцію. Це давно було, тоді протезів ніде не можна було купити. То замість них бабуся пошила спеціальну торбинку, в яку насипала насіння льону. Льон дрібний, і було майже непомітно, що є «протез». Вона прожила після операції ще 15 років. І померла від старості...»
За статистикою, кожна третя жінка, в якої виявлено рак молочної залози, помирає протягом року з моменту встановлення діагнозу. Щороку в Україні від раку молочної залози помирає близько 8 тисяч осіб. Психологічний тягар занадто великий — цей діагноз, ця страшна, але неминуча операція...

Настя Овчар одужує

Настя Овчар одужує

Сергієві Самборському, який організував допомогу Насті за кордоном, дівчинка дозволила подоїти корову. Корова на ймення Рябіна чекає маленьку господиню у Воронцівці Куп'янського району Харківської області, а пан Самборський розповів недавно, що збирається туди з'їздити.

Наркотик — під замок

Але навряд чи це вирішить проблему, тому що наркотики реалізують «з-під прилавка» не лише в Донецьку, де недавно вибухнув гучний скандал. Проте саме донецькі громадські організації звинувачують міську владу та Міністерство охорони здоров'я України в тому, що дітям і підліткам в аптеках вільно реалізують сильний наркотик.

Перехідна, але не безнадійна

На думку як європейських експертів, так і наших, для того щоб змінювати систему охорони здоров'я, слід спочатку зрозуміти, як вона працює. Тепер у них є аналітичний огляд «Системи охорони здоров'я у перехідний період: Україна», який недавно презентували у Міністерстві охорони здоров'я України.

ВІЛ не пройде

На думку лікарів, багато мам просто бояться пройти тест. А змусити їх не може ніхто. Тим часом передачу інфекції від ВІЛ-позитивної жінки до дитини цілком можливо профілактувати. Профілактика знижує небезпеку народження дитини з ВІЛ до 12 відсотків. Якщо жінка не отримує профілактики, ризик передачі ВІЛ вертикальним шляхом становить від 21 до 40 відсотків.