«Українка» готує по-новому

«Українка» готує по-новому

Науковий співробітник Харківського національного аерокосмічного університету Олексій Сабакар зацікавився проблемою довголіття ще тридцять років тому. Тоді у журналі «Здоров'я» він прочитав серію публікацій, автори яких наполегливо радили читачам наповнити свій денний раціон їжею, багатою вітамінами. Які саме корисні речовини містять знайомі усім гарбузи, картопля чи, наприклад, редька, авіаконструктор на той час уже знав. А ось спосіб їхнього приготування без втрати природного багатства залишався таємницею. «Посуд, що існує, не дозволив мені провести точні розрахунки, — розповідає винахідник. — Скажімо, після тушкування капуста втрачає весь вміст вітаміну С, а його людині потрібно щонайменше 100 міліграмів на добу».

Панацея від вірусу-мутанта

Панацея від вірусу-мутанта

Звіт про успішне завершення першого етапу випробування вакцини, яка, можливо, зможе врятувати людство від пандемії пташиного грипу, днями був опублікований у журналі The Lancet. Співробітники Центру контролю і запобігання захворювань (Атланта, Штат Джорджія), довели, що винайдений ними препарат на 100 відсотків захищає організм мишей та щурів від різновидів вірусу N5Н1, виявлених у В'єтнамі та Гонконгу.

Нема життя від нежиті

Що б там не казала реклама, нежить найкраще лікувати народними засобами, а не медичними препаратами. Річ у тім, що жодні краплі не знищують інфекцію, а всього лише знімають набряк слизової оболонки і допомагають нам не гундосити. Для того щоб це зрозуміти, достатньо уважно прочитати інструкцію до використання того ж «Нафтизіну» чи «Глазоліну». Крім того, більшість цих препаратів можна вживати тільки протягом 3-4 днів — далі настає звикання, а в окремих випадках розвивається самостійне захворювання носоглотки (порушується тонус судин). А народні методи, особливо на початку захворювання, не тільки полегшують дихання, а й ефективно борються із запаленням. І жодних побічних ефектів!

Грипозний трамвай

Грипозний трамвай

Не встигли українці трохи відійти від двотижневої морозної атаки, яка звела в могилу близько шести сотень людей і послабила імунітет решти, як нас знову накрило крижаною хвилею. За нею може прийти епідемія грипу (поки що звичайного людського, а не пташиного) та ГРВІ, а хворіти ой як не хочеться...

Коли я сиділа в маминому животику...

Коли я сиділа в маминому животику...

Сучасна діагностична апаратура дозволяє помітити патологію плоду задовго до того, як дитина з'явиться на світ, і часто слабеньке дитятко, яке щойно залишило материнську утробу, мусило прямувати до операційного столу, щоб дожити бодай до свого першого дня народження. Втім навіть оперативне післяпологове втручання медиків мало чим допомагало малюкам зі складними вадами серця — часто діти народжувались у такому важкому стані, що після операції ледь виживала шоста частина маленьких пацієнтів. Відтепер у них з'явився шанс на спасіння, повідомляє сайт газети Washington Post. Американські лікарі провели унікальну операцію на серці 30-тижневого плоду, помістивши малюсінький стент у «м'яз життя» дівчинки, яка перебувала в утробі матері. Таким чином хірурги Дитячої лікарні Бостона (штат Массачусетс) уперше в історії медицини оперували людину ще до її народження.

«Здорова» шестирічка

Вітчизняну галузь охорони здоров'я очікують зміни: Міністерство охорони здоров'я презентувало «Національний план дій в інтересах здоров'я народу України» — так звану «дорожню карту» розвитку галузі, яка передбачає розробку низки державних програм, зміни до чинних законів та ухвалення нових. За словами віце-прем'єр-міністра з гуманітарних питань В'ячеслава Кириленка, всі останні роки держава викидала кошти (причому не надто великі) на лікування населення, яке вже страждало від великої кількості недугів, нова ж програма робить акцент на профілактиці хвороб. Тоді й смертність українців зменшиться, а індекс людського розвитку, навпаки, збільшиться.

І вишневий садок...

Ні для кого не секрет, що молодих, а тим паче досвічених, лікарів майже неможливо умовити працювати в селі — фахівці, яких так не вистачає у глибинці, впираються чим тільки можуть, аби не потрапити до якогось депресивного району, далекого від благ цивілізації. Як показала практика, ані палкі заклики урядовців, ані примусове направлення випускників медичних вузів «на село» позитивного результату не дали.

Брейк-данс від Фомича

Брейк-данс від Фомича

Енергії Григорія Фомича позаздрить і двадцятирічний — свою кругленьку дату дідусь святкував аж ніяк не в ностальгійних спогадах про буремну молодість, а в танцях у запорізькому нічному клубі «Революція». Щоправда, життя Григорія Чебукіна не завжди було таким веселим: почав працювати ще в 16 років, був годувальником для всієї родини, а на пенсію пішов лише в 94 роки.

Снігом не терти!

Снігом не терти!

Раніше «УМ» уже писала, що треба робити, аби захистити дитину від холоду. Тепер йтиметься про те, як розпізнати симптоми обмороження і надати бешкетнику першу допомогу. Отже, ваша дитина півдня гасала разом з ватагою друзів по снігу, не відчуваючи холоду, а тепер не може порухати пальцями рук, не відчуває ніг і скаржиться на оніміння обличчя?

Лікарня-холодильник

Смертельний холод, який панує надворі, вже забрав життя понад десяти мешканців Криму, холод усередині будинків, шкіл і дитсадків спричинив примусові канікули. А в дитячій Республіканській лікарні, де в окремих палатах температура понизилася до 9 градусів тепла (крижані батареї не сприяють підвищенню температури повітря), рятувати ситуацію довелося працівникам МінНС — вони привезли три великих обігрівачі.