Торба з перекосом

Витончені дамські сумочки, які вміщують в себе тільки гаманець, помаду і люстерко, сьогодні малоактуальні. Більшість жінок ходять на роботу з великими «торбами», до яких можна запхати всю косметику, яка є в квартирі, засоби гігієни, блокнот, мобільний телефон, фотоапарат, м’яку іграшку, любовний роман у м’якій обкладинці і ще купу гарненьких дрібничок. Нерідко вага сумки, з якої жінка ходить на роботу, сягає трьох— чотирьох кілограмів. А це, як засвідчують медики, негативно впливає на здоров’я представниць прекрасної статі.

Слава Айболитю!

Переглядаючи стрічки теленовин, можна подумати, що українців найбільше цікавлять політичні баталії у Верховній Раді та ситуація навколо НАТО. Утім дослідження громадської думки, проведене аналітичним центром «Соціоконсалтинг» на замовлення благодійного Фонду Бориса Литовського «Здоров’я нації», показало, що політичні проблеми непокоять менше половини населення нашої країни. 95 відсотків із 2007 опитаних жителів різних регіонів заявили, що найбільше їх турбує збереження власного здоров’я. Соціологів вразило те, що і серед людей похилого віку (кому за 60 років), і серед молоді (18—30 років) рейтинг збереження здоров’я виявився майже однаковим. Про це «УМ» дізнавалася від засновника Фонду «Здоров’я нації» Бориса Литовського.

Соя, риба, виноград — ось здоров’я заряд

Соя, риба, виноград — ось здоров’я заряд

У США від раку молочної залози помирає 30—40 жінок на 100 тисяч, а в Таїланді та Шрі–Ланці — лише 2—5 на 100 тисяч. Схожа ситуація з раком простати, який атакує американців, схильних споживати жирну їжу. Японці, які їдять багато риби і мало м’ясних делікатесів, потерпають від чоловічої недуги рідко. Експерти Світового фонду досліджень раку провели аналіз епідеміологічних показників онкозахворюваності та смертності від раку, який засвідчив тісний зв’язок між хворобою і харчуванням.

Мелодія твого світу

Мелодія твого світу

За три роки функціонування програми «Від лікарні до лікарні» Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» разом із партнерами надав українським медичним закладам благодійну допомогу на суму близько 34 мільйони гривень. За цей час десятки лікарень — учасниць програми— змогли отримати сучасне обладнання, медикаменти, відремонтувати відділення та відправити спеціалістів на стажування за кордон. А минулого тижня Фонд «Україна 3000» передав до дитячих лікарень понад 11 тисяч доз вакцин для профілактики інфекційних захворювань (медикаменти надала французька компанія Sanofi Pasteur) та 30 потужних слухових апаратів від компанії «РЕАЛТОН».

Дієта проти інсульту

Хворий на гіпертонію, який нічого не робить задля одужання, неабияк ризикує власним життям. «Підвищений артеріальний тиск є важливим фактором ризику інфарктів та інсультів, — каже головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. — Судина серця, особливо ушкоджена, під впливом високого тиску може розірватись, порушивши кровопостачання серцевого м’язу. Крім того, згустки крові можуть потрапити до головного мозку, перекрити вузькі артерії, припинивши живлення нервової тканини. Це найбільш поширені причини смертності та інвалідизації населення».

І рота не розтулиш

І рота не розтулиш

Давно минули часи, коли зуб видирали «по живому», а канали чистили й пломбували без анестезії. Але досі є люди, які бояться з’являтися перед ясні очі стоматолога. Пацієнти пачками п’ють аналгін, полощують рот горілкою, стійко терплять біль у щелепі, аж поки зуб не розвалиться, але до лікаря не йдуть. І дарма. Боятися треба не стоматолога, а перспективи залишитися без зубів у молодому віці. Про те, чим може закінчитися нехтування правилами особистої гігієни, чому так важливо боротися за збереження бодай однієї стінки зуба і за допомогою чого краще долати страх перед бор–машиною, «УМ» розповів лікар–стоматолог Центральної поліклініки Солом’янського району Києва Роман Самборський.

«Розмазана» справа

Історія, яку викрили черкаські медики, сталася в селі Руська Поляна Черкаського району ще наприкінці минулого року. Акушерка тамтешньої дільничної лікарні сфальсифікувала результати обстежень. Жінка нанесла цитологічний мазок однієї пацієнтки ще на 9 скелець і підписала прізвищами односельчанок, які ні сном ні духом про таке обстеження не знали. Вони навіть до лікарні не приходили. Насправді ж на прийомі були тільки дві жінки.

Епідемія раптового перелому

Епідемія раптового перелому

В Україні живуть понад три мільйони людей, у яких переломи трапляються буквально на рівному місці. Для того щоб опинитися в гіпсі, їм не треба ні летіти в клумбу з другого поверху, ні падати зі стільця в процесі викручування лампочки, ні підвертати ногу під час ранкової пробіжки. Деяким «щасливчикам» із патологічно крихкими кістками цілком достатньо невдало спертися на руку, закашлятися чи просто глибоко вдихнути, щоб почути зрадницький хрускіт власного кістяка. Що ж це за хвороба, звідки вона береться і чим лікується?

Нянька для охоронця

Нянька для охоронця

Стреси, перегрівання, переохолодження, хвороби шлунково–кишкового тракту, дихальної системи тощо — все це завдає нищівного удару нашій імунній системі. Під впливом таких факторів людський організм втрачає здатність захищати себе, стає чутливим до зовнішніх подразників. Сьогодні в будь–якій аптеці можна придбати цілу низку препаратів для зміцнення імунітету: від копійчаної ехінацеї до дороговартісних імуномодулюючих засобів. Більшість терапевтів радять українцям вживати ці настоянки й таблетки, щоб підвищити опірність організму, особливо під час весняного грипозно–застудного періоду. А от імунологи й алергологи вважають, що безконтрольний прийом таких ліків, навпаки, може розбалансувати імунну систему і завдати більше шкоди, ніж користі.

Пігулка під тиском

Пігулка під тиском

Півтора року тому в одному з містечок Харківської області сталася подія, якою матері досі лякають своїх легковажних доньок. Немолодий, але привабливий чоловік зійшовся з юною мамою–одиначкою, винайняв будинок у приватному секторі, де й оселився з жінкою та її малюком. Жили начебто непогано, хоч герой–коханець нерідко приходив додому напідпитку та ночував невідомо де. А через деякий час молода жінка почала скаржитися на постійну слабкість, швидку втомлюваність, відсутність апетиту й підвищену температуру, яку нічим не можна було збити. Лікарі, до яких нарешті звернулася пацієнтка, шокували жінку діагнозом — «туберкульоз». Додаткові аналізи підтвердили наявність захворювання і в маленької дитини.