Усім вийти з тіні!

Усім вийти з тіні!

Народний депутат України, член Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, заслужений лікар України Володимир Карпук вважає, що саме зараз — на піку боротьби з грипом — необхідно вирішувати глибинні проблеми охорони здоров’я і нарешті прийняти законодавство для реформування галузі. У бесіді з паном Карпуком «УМ» з’ясувала, що саме для цього потрібно.

Ой, коліт!

Ой, коліт!

У жодному медичному довіднику ви не знайдете стандартизованих методів профілактики цього захворювання, бо наразі точно не відомо, чому та як воно виникає. Як не билися лікарі, але за багато років ніхто не зміг розкласти патологічний процес по поличках і визначити загадкове «щось», яке запускає механізми розвитку коліту — запалення слизової оболонки товстої кишки. Наприклад, зі звичайним сезонним грипом усе зрозуміло: хвороба виникає тільки тоді, коли в організм людини потрапляє вірус грипу. Якщо вірусу немає чи проти нього вироблено імунітет — болячка стовідсотково не з’явиться. Або ж узяти правець — там теж немає великих таємниць. Бактерія, яка нерідко «живе» в ґрунті, пилу, гної, може зайти в організм тільки через рану (подряпину, поріз, опік, глибокі ушкодження). Своєчасна вакцинація від правця та правильна обробка ран захищає від цієї важкої недуги практично на 100 відсотків. На жаль, стосовно коліту виникає більше запитань, ніж відповідей.

Штучна нирка по–німецьки

Штучна нирка по–німецьки

Свого часу «УМ» повідомляла про плани медиків звести в Черкасах сучасний діалізний центр. Відтоді минуло дев’ять місяців, і колишній корпус Першої міської лікарні перетворився на новітній лікувальний заклад для людей із хворими нирками.

Квартира для гінеколога

Квартира для гінеколога

У славному місті Чигирин, що на Черкащині, місцева влада взялася боротися з дефіцитом лікарів власним методом. Посадовці на всю область оголосили, що в місцевій центральній районній лікарні є вакансія гінеколога. А фахівцеві, який захоче посісти вакантне місце, відразу вручать ключі від просторої трикімнатної квартири. Адже в Чигирині нині працює тільки один фахівець такого профілю. І він фізично не може проконсультувати всіх жінок, котрі цього потребують. «Причому ця квартира буде з євроремонтом, склопакетами, автономним опаленням, — розповідає «УМ» головний лікар Чи­гирин­ської ЦРЛ Анатолій Тамко. — А коли до нас приїде родина лікарів, то ми будемо дуже раді. Бо наш медичний заклад потребує ще й окуліста, невропатолога, терапевта».

Шрами геть!

За інформацією МОЗ Росії, до цього часу операції з видалення жовчного міхура в країні проводилися через розріз в області підребер’я завдовжки 15—20 сантиметрів. А менш травматичні втручання з використанням ендоскопічного обладнання здійснювалися через чотири розрізи черевної стінки загальною довжиною близько п’яти сантиметрів. Новий же метод передбачає проведення всіх етапів операції через один розріз в області пупка завдовжки всього 1,5 сантиметра.

Шишкотерапія

Шишкотерапія

Наближаючись до дитячого центру Громадської організації «Долоні», що в Києві на бульварі Ярослава Гашека, можна почути дитячі радісні вигуки. Це приміщення — не дитсадок і не будинок творчості. Тут дітей навчають найпростішого — сприймати навколишній світ. І дехто з цих малят у цих стінах уперше починає говорити.

Та, що на спині сидить

Та, що на спині сидить

Довгі вісім років жителька села Самгородка Смілянського району Черкаської області Лідія Христич страждала від болю, який не давав їй спокійно жити. Упродовж усього часу вбачала проблему в нирці. А потім виявилося, що причина болю ховалася в іншому місці. Хірургам довелося виявити неабияку майстерність, щоб видалити запущену хребтову грижу.

Дядечко страх

Дядечко страх

Під час епідемії нового грипу будь–який пчих або покашлювання загострює в людини відчуття тривоги, змушуючи чоловіків та жінок вбачати в різних ситуаціях значно більшу небезпеку, ніж є насправді. Тому у зв’язку грипом у суспільстві наростає загальний психоз. Як повідомляє «Медпортал», такого висновку дійшла група вчених із Університету штату Мічіган під керівництвом Норберта Шварца.

Земляки замість мами

Восьмирічний Ярослав Самохвал, у якого обгоріло 75% тіла, готується до виписки з Черкаського обласного опікового центру. Це спільна перемога кваліфікованих лікарів медичного закладу та небайдужих земляків хлопчика — мешканців села Кедина Гора та інших населених пунктів Золотоніського району, які долучилися до порятунку дитини.

Розбиваємо «грипозні» міфи

Розбиваємо «грипозні» міфи

Навіщо українцям у розпалі епідемії грипу та застуди лежати на дивані з підсоленим бинтом у носі? Від чого залежить ефект медово–гірчичної «диво–суміші», яка не снилася йогам? За якими правилами треба супроводжувати інфекцію, щоб не дати грипозним токсинам можливості осісти в різних органах та спричинити важкі ускладнення? Відповіді на ці та інші запитання «УМ» почула від завідувача відділу фітотерапії, системних методів профілактики та реабілітації НВК ЮСТАС Бориса Скачка. Наш співрозмовник за 20 років лікарської діяльності встиг попрацювати у відділенні ускладненого грипу, у першому в СРСР відділенні фітотерапії, на кафедрі фітотерапії в медінституті УАНМ, видати шість книг на замовлення Парламентської бібліотеки України (а загалом — 20 книг) та врятувати не одну тисячу пацієнтів.