У дитсадок — без стресу

Літо — найкращий період, аби підготувати малечу до дитячого садочка. Насамперед тому, що перед оформленням у дошкільний навчальний заклад малюк має пройти повноцінний медичний огляд та певні обстеження в дитячій поліклініці, що забирає у батьків чимало часу. А у відпускний період більше можливостей приділити цьому увагу, та й черги в кабінети фахівців значно менші, ніж зазвичай.

Життя без тістечок

Життя без тістечок

Практично кожна жінка хоч раз у житті пробувала сісти на дієту й схуднути. Але нерідко бажання стати стрункою завершувалося традиційно — «худну, доки не наїмся». У такі ситуації не раз потрапляла і 49–річна жителька Черкас Вікторія Філоненко. Поки на власному досвіді не переконалася, що найкраща дієта — це правильне харчування.

Тепер без запашних булочок та пиріжків, які раніше пані Вікторія так часто пекла, вона спокійно обходиться вже більше року.

Склероз, про який хотілося б забути

Склероз, про який хотілося б забути

Мабуть, у більшості українців слово «склероз» асоціюється зі старістю та забудькуватістю. Та потрібно пам’ятати, що в медицині є ще й термін «розсіяний склероз». Його також називають хворобою Крувельє, яка належить до числа досить поширених захворювань центральної нервової системи. Захворювання є дуже підступним. Адже цілком здорову людину працездатного віку може прикувати до інвалідного візка. Як правило, на все життя.

«Невидимка» з безліччю облич

«Невидимка» з безліччю облич

«Немає сили... жити», — поскаржилася при зустрічі добра приятелька моїх студентських років Олена. Після низки стресів, пов’язаних зі складними моментами в житті, їй почали докучати безпідставні страхи і тривога, безсоння, головний біль, хронічне безсилля, болі в серці. Візити до лікарів майже нічого, крім нового розпачу, не додавали. Хтось радив пити знеболювальні пігулки, хтось — заспокійливі, той казав, що допоможе тепла ванна, інший — що тільки холодна купіль. Порадам не було кінця, але замість заспокоїти, вони лише доводили молоду жінку до відчаю.

Медичною мовою Оленину недугу називають «вегето–судинна дистонія». Із таким діагнозом, журиться приятелька, і лікарняного не дадуть, і як ефективно лікуватися — не завжди підкажуть. А все тому, що хвороба ця дуже суперечлива, і навіть серед лікарів досі немає одностайності — ані щодо діагностики захворювання, ані щодо його терапії. Такий діагноз, на думку фахівців, має п’ята частина українців, хоча не кожен про нього здогадується. Адже недуга вдало маскується — під захворювання серця, проблеми зі шлунком, гіпотонію тощо. Тож і виходить, що замість лікувати комплексно, вегето–судинну дистонію «розбирають» на частини різні фахівці, призначаючи різні — часом суперечливі — схеми лікування. А хворому невтямки, чому полегшення короткочасне або його взагалі немає...

Спека: правила виживання

Літо нарешті нагадало про себе, нагрівши повітря до позначки «30 і вище». За такого температурного режиму важко не лише працювати, а й дихати, особливо в місті. Аби пережити цей період без шкоди для здоров’я, важливо дотримуватися кількох простих, але важливих правил.

Тетяна Бахтеєва: Пріоритет — здоров’я нації

Тетяна Бахтеєва: Пріоритет — здоров’я нації

Щороку кожної третьої неділi червня в Україні відзначають День медичного працівника. Допомогу від ескулапів щодня отримують тисячі українців, однак про те, хто допомагає самим медпрацівникам та як вони виживають у сучасній соціально–економічній ситуації, замислюються одиниці. На сьогодні в умовах демографічної, економічної та екологічної кризи українським лікарям доводиться непросто. Про розвиток реформ у системі охорони здоров’я, підвищення престижу роботи лікарів та проблеми кадрового забезпечення медичної галузі «УМ» розповіла народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва.

Ой коси, коси ви мої...

Посічене, ослаблене або всіяне лупою... Подібні проблеми з волоссям не тільки псують настрій, а й викликають дискомфорт, завдають чимало клопоту. І боротися з ними не так просто, адже причини «волосяного бунту» можуть бути різні — як внутрішні негаразди в організмі, так і неправильний догляд за шевелюрою. Відповідно — і способи боротьби з проблемою в кожному випадку свої. Та є кілька загальних правил, про які варто пам’ятати тим, хто прагне мати здорове і красиве волосся.

Відпочинок без пасток

Збираючись у відпустку, ми живемо передчуттями нових вражень і позитивних емоцій. Однак, вирушаючи в далеку дорогу, особливо в екзотичні краї, варто пам’ятати про небезпеки, які можуть підстерігати на новому місці.

«Пігулка» з полуничним смаком

«Пігулка» з полуничним смаком

Полуничний сезон — у розпалі. Красиві, духмяні, поживні ягоди, які так смакують на десерт, можуть прислужитися і з лікувальною метою, кажуть медики. За словами столичного терапевта Софії Шидловської, щоденне вживання полуниці в сезон зміцнює імунітет і судини.

Не чхайте на здоров’я!

Не чхайте на здоров’я!

Медична статистика приголомшує: в Україні щодня реєструють 102 нових випадки захворювання на туберкульоз. 500 тисяч українців із таким діагнозом перебувають на диспансерному обліку, 90 тисяч мають відкриту форму хвороби. Щодня від цієї недуги помирає 30 наших співгромадян.