Вчепився, як... кліщ

Вчепився, як... кліщ

Цьогорічна тепла і рання весна «активізувала» кліщів: ці небезпечні комахи рано прокинулися і вже готові атакувати. Під прицілом їх укусів — не лише любителі влаштовувати пікніки в лісі, а й ті, хто звик просто прогулюватися в міському парку чи сквері.

«Міфічне» молоко

«Міфічне» молоко

Молоко — не просто корисний, улюблений продукт українців, він ще, виявляється, достоту «міфічний». Скажімо, дієтологи невтомно нагадують нам про джерело вітамінів, мікроелементів (насамперед кальцію), білків, корисних жирів і амінокислот, які отримуємо разом із цим напоєм.

«Хвороба поцілунків» і «спільних» цукерок

«Хвороба поцілунків» і «спільних» цукерок

Цією недугою найчастіше хворіє малеча, і на перших роках життя її перебіг, кажуть лікарі, не так дошкульно б’є по здоров’ю, як у дорослому віці. Проте, навіть перехворівши, не кожен знатиме, що зіткнувся, власне, з інфекційним мононуклеозом.

Точність — ввічливість лікарів

Точність — ввічливість лікарів

У Дмитрика заболіло горло, але високої температури, яка зазвичай супроводжує ангіну, не було. Після огляду педіатр визначила недугу як «банальне» ГРЗ, порадила постільний режим і традиційне при гострореспіраторному захворюванні лікування.

Не «зупинка на вимогу»...

Не «зупинка на вимогу»...

Довгий час словосполучення «чоловічий клімакс» загал сприймав як лінгвістичне непорозуміння. Адже вікові зміни в організмі, які медики називають клімактеричними, «за визначенням» стосувалися лише жіночої статі. Однак лікарі стверджують: це фізіологічне явище не оминає нікого, і гендерної різниці немає, відмінність можлива лише в деталях — у прояві чи перебігу клімактеричного періоду.

«Хандрить» хребет...

«Хандрить» хребет...

Якби складали «рейтинг» недуг, які нині дошкуляють фактично кожній дорослій людині, то остеохондроз, певне, мав би всі шанси очолити список. Сьогодні це найпоширеніше захворювання хребта, яке складно попередити і не так просто лікувати, оскільки недуга має багато причин і може проявлятися по-різному, часто маскуючись під інші діагнози.

Обніміться, мої рідні. Заради здоров’я

Обніміться, мої рідні. Заради здоров’я

Обійми не тільки покращують настрій, а й зміцнюють пам’ять, заспокоюють і допомагають знизити кров’яний тиск. До такого висновку дійшли вчені з Університету Відня в Австрії. Вчені пов’язують такий позитивний вплив на здоров’я тактильних контактів впливом гормону окситоцину. Цей так званий гормон любові організм виділяє під час обіймів.

«Обмінка» для здоров’я

«Обмінка» для здоров’я

Для того аби покращити метаболізм (обмін речовин), варто виробити кілька гарних звичок і правильно харчуватися. Так вважають лікарі-дієтологи, які спробували об’єднати корисні поради в 10 основних постулатів. Отже...

Крашанка і паска? Трішечки, будь ласка…

Крашанка і паска? Трішечки, будь ласка…

Великий піст добігає кінця. За кілька днів — одне з найбільших православних свят — Великдень. Освячені «смачна паска і ковбаска», яскраво розмальовані крашанки будуть окрасою святкового столу, який віддавна є для українців символом радості, родинної єдності, втіхи.

Захист для «фільтрів»

Захист для «фільтрів»

Учені з Великої Британії недавно опублікували дослідження, в якому проаналізували ймовірність розвитку ниркової недостатності залежно від статі і віку людини. Вчені, зокрема, підрахували, що приблизно один із 40 чоловіків і одна з 60 жінок середнього віку стикаються з нирковою недостатністю. Недуга значно частіше загрожує людям зі зниженими функціями нирок.