Жити як трипiльцi

Жити як трипiльцi

Усі ми прагнемо пізнати навколишнiй світ, їдемо в далекі чужі країни. Але часто забуваємо, що наша земля містить у собі багато нерозгаданих таємниць. Одне з таких таємничих місць розташоване на Черкащині — у серці загадкових трипільських земель. Журналiстка «УМ» відвідала цi трипільськi території й побувала в осередку культурної спадщини тих часів — історико-культурному заповіднику «Трипільська культура».

Ще один — зайвий

Ще один — зайвий

Довгий час навколо столичного Будинку профспілок, що потрапив у епіцентр подій Євромайдану, а в лютому, під час спроби штурму, згорів, точилися дискусії: відбудовувати його чи зруйнувати все і звести на цьому місці щось з нуля. Зрештою, зупинилися на реконструкції.

На Аскольдовій могилі...

Українець американського походження Марк Паславський був більше відомий як «Франко», на честь Івана Франка. Він народився 1959 році в Нью-Йорку, закінчив елітну військову академію Вест-Пойнт, а в дев’яності, покинувши військову службу у званні капітана, переїхав до України.

Проти доказів не попреш. А Москва пре

Проти доказів не попреш. А Москва пре

Завтра Воронезький суд знову збереться для розгляду питання продовження утримування під арештом української льотчиці Надії Савченко, звинуваченої в причетності до смерті російських журналістів телеканалу «Росія» Ігоря Корнелюка та Антона Волошина. Сама Надія досі перебуває в слідчому ізоляторі Воронежа після того, як у липні цього року її викрали бойовики «ЛНР» і вивезли до Росії.

Небажані гості

Небажані гості

Прихильників Новоросії, які сподівалися проміняти буремний Донбас на сонячний Крим і зареєструвалися на півострові як біженці, чекає гірке розчарування. З четверга самопроголошена кримська влада почала програму переселення біженців у російську глибинку.

Били по-новому

«Бити журналістів по-новому» — саме з такого гасла почалася вчорашня конференція з приводу побиття медійників Spilno.TV та представників інших ЗМІ на Майдані. Активісти продемонстрували фотографії тих людей, які займались безпосереднім зачищенням наметів-«куполів» і жорстоко били журналістів.

Кохання може все

Кохання може все

Чудеса трапляються з тими, хто в них вірить. Особливо якщо до цього додати кохання, яке може повернути людину ледь не з того світу. Про це добре знають Едуард та Тетяна Ткачі, які днями відіграли весілля в Київському військовому шпиталі.

Із полону — на будову

До 1 вересня всі слов’янські школярі сядуть за парти у відремонтованих школах. Жодну установу освіти в місті не буде закрито чи перепрофільовано, повідомив журналістам начальник міського відділу освіти Олександр Зубарєв. Загалом у Слов’янську налічується 25 шкіл, частина з них серйозно постраждала.

«Я вам пишу...»

«Я вам пишу...»

«Мир і спокій — це головне. Я малюю зараз для тих, хто воює за нашу країну. Якщо я домалюю до кінця, то вони, мабуть, будуть раді», — ділиться з «УМ» шестирічний киянин Данилко Вакуленко. Він був серед тих, хто вчора у столичному парку Шевченка став одним із учасників акції на підтримку бійців АТО та мешканців Донбасу.

Бурштинові війни

Бурштин, запаси якого більше двох десятиліть активно розробляють на Рівненщині, називають «благословенням і прокляттям краю». З одного боку, поклади сонячного каменю, одні з найбільших у Європі, тут залягають недалеко від поверхні землі, що дозволяє братися за їхнє видобування практично кожному, в кого є потужна водяна помпа.