Просто «непорозуміння»

Як повідомила минулого тижня ВО «Свобода», у хустській філії університету «Україна» було оголошено про виключення 36 студентів, які брали участь в опозиційних акціях протесту в Києві проти перебування флоту Росії в Севастополі. У повідомленні «свободівці» додали, що студенти є активістами Молодіжної громадської організації «Сокіл» і неодноразово брали участь у різноманітних заходах, займаючи активну громадську позицію: «На 19–му році незалежності ті, хто вболівають за долю України, й надалі зазнають репресій зі сторони влади та освітянського керівництва». До слова, скандал навколо університету «Україна» не став несподіванкою. Ще за попереднього очільника Міносвіти Івана Вакарчука освітнє міністерство мало чимало претензій до цього вишу, окремі філії якого навіть були закриті.

Катастрофа XX століття

Катастрофа XX століття

У День пам’яті жертв політичних репресій львівська спілка політв’язнів та репресованих, братство УПА спільно з Національним меморіалом «Тюрма на Лонцького» зібралися на молебень біля пам’ятника жертвам комуністичних злочинів. Прикметно, що вперше за останні роки захід проігнорували голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль, як і решта його заступників. Офіційно в ОДА це пояснили тим, що «губернатор» відбув на Економічний форум у Любліні. А ось Президент Віктор Янукович у зверненні до українського народу закликав пам’ятати мільйони співвітчизників, які стали жертвами тоталітарного режиму.

І знову — «здравствуйтє»!

Скасування обов’язкового дублювання російськомовних синхронів на Першому Національному після закінчення президентського терміну Віктора Ющенка стало першим дзвіночком до повернення на «блакитні екрани» телеканалів і програм, які мають іноземне походження або озвучуються іноземною (читай — російською) мовою. Днями з цього навіть порадів міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров: «Нова українська влада усунула перешкоди для трансляції російських каналів. В Україні до недавнього часу штучно створювалися серйозні перепони для ретрансляції російських телеканалів».

План виконують «крохи»

На дороги столиці не повертатимуть дорожні знаки обмеження швидкості 80 км/год. Щороку на зимовий час Державтоінспекція знімала їх, замінюючи на «60». Причини, якими керувалися правоохоронці, здавалося б, цілком зрозумілі й логічні: у Києві, де більшість доріг є багатополосними, обмежувати швидкість на період ожеледиці й морозів задля безпеки самих же водіїв було необхідно. Відповідно, з настанням потепління кожного року КП «Київдорсервіс», за рекомендацією ДАІ, здійснювало таку ж саму процедуру з точністю до навпаки. Та 2010 рік стане винятком. «У київській ДАІ проаналізували дорожню ситуацію і поки не дозволили повертати знаки 80 км/год.», — повідомив «Комсомольській правді в Україні» голова Служби забезпечення організації дорожнього руху КП «Київдорсервіс» Володимир Дойнічка. А це означає, що «клієнтів» із числа київських водіїв у даішників побільшає.

Пам’ятай легендарного генерала!

Учора націоналпатріотичні сили вшанували 60ту річницю з дня загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича. У Києві акція пам’яті визначного борця за незалежність України стартувала біля Жовтневого палацу в Києві, де патріотичні організації, зокрема Конгрес українських націоналістів, спільно зі священнослужителями відправили панахиду. Потім учасники заходу планували сформувати факельну колону й вирушити до Європейської площі, де зі свічок мали намір викласти напис «УПА». А на майдані Незалежності активісти київської міської організації УНАУНСО обіцяли організувати «несанкціонований мітинг», роздаючи перехожим агітаційні матеріали патріотичного змісту. Окрім того, як повідомив «УМ» лідер київської міської організації УНАУНСО Ігор Мазур (Тополя), громадська організація Українська община Києва вже підготувала звернення до влади столиці з проханням перейменувати одну з вулиць Києва на честь Шухевича.

Тиха вода греблю рве

Станом на вчора, за повідомленням Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, в Україні залишалися підтопленими 510 приватних житлових будинків і більше трьох тисяч садиб у п’яти регіонах держави. Синоптики і далі прогнозують потепління, від якого після доволі сніжної зими найбільше потерпають Херсонська, Миколаївська, Луганська, Дніпропетровська області, а також Крим. Водночас учора Гідрометцентр МНС попередив про прихід великої води і на терени Західної України. Від 0,5 до 2,5 метра — такий приріст води у річках Дністер і Прип’ять очікують рятувальники.

Кримінальна психологія

Майже 60 відсотків українців, на що вказують соціологічні опитування, виступають категорично проти, щоб главою Української держави була особа з кримінальним минулим. Екс–БЮТівець, голова партії «Правозахисту», кандидат юридичних наук Григорій Омельченко звертає увагу на те, що від джерел становлення української нації наші предки прискіпливо ставилися до того, хто стане їхнім очільником.

Григорій Омельченко, який розпочинав справу Лазаренка і «супроводжував» її до фіналу, нині порівнює психологію двох головних претендентів на найвищу державну посаду — Віктора Януковича та Юлії Тимошенко — як людей, які мало чим відрізняються один від одного.

2009: запам’ятайте його таким

2009: запам’ятайте його таким

Добігають останні години 2009 року. Хтось називає його останнім у «дебютному» десятилітті ХХІ віку, але така «ювілейна» лихоманка, пов’язана з приходом 2010–го, — завчасна. Друге десятиліття офіційно вітатиме лише через рік. Саме на цей рік — 2010–й — ми відкладаємо розв’язання або поглиблення економічної й політичної кризи, яка все ще тримає Україну в лабетах. Саме в цьому році відбудеться ціла купа нових виборів: президентські й місцеві — обов’язково, парламентські — можливо. Тож 2009 рік можна назвати перехідним. Так, він був дуже не простим. Країна набралася рекордних боргів. Країна не наблизилася до Європи. Однак колапсу не сталося. Українці — поодинці й сім’ями — у тільки їм притаманному стилі спромоглися встояти й навіть трохи розпустити паски після фінансових катаклізмів 2008–го. Хочеться вірити, що в цьому році залишиться все найгірше, а світло в кінці тунелю — це не вогні зустрічного поїзда.
А наразі давайте пригадаємо головні карби року 2009.

Геноцид іде під суд

Геноцид іде під суд

З доповіддю про завершення досудового слідства Службою безпеки України кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932—1933 роках на міжвідомчій нараді за участю Президента України Віктора Ющенка виступив очільник української спецслужби Валентин Наливайченко. За його словами, встановлено, що від Голодомору постраждали більше 13 тисяч населених пунктів у 18 регіонах держави. А загалом репресій голодом зазнали майже 12 тисяч сіл, які колишня комуністична верхівка намагалася знищити в першу чергу як оплот української національної свідомості. «Виявлено 1,847 мільйона жертв Голодомору, близько половини імен яких включено до Національної книги пам’яті. На сьогодні залишилося 995 тисяч постраждалих від трагедії, 85 відсотків з яких охоплені різними видами соціальної допомоги», — доповів Валентин Наливайченко.

Льоню, де твоя лопата?

На тлі трьох днів сильних снігопадів, які замели вулиці й автошляхи столиці, повідомлення, поширене прес–службою «Київавтодору», виглядає просто знущанням: «У «Київавтодорі» виконують повний комплекс робіт із зимового утримання вулиць. Так, в період снігопаду 20–21 грудня було задіяно 250 оди­ниць спеціальних снігоприбиральних машин та обладнання». Виявляється, дорогу таки розчищали. Утім, як сказав мій колега, «мабуть, я весь час розминаюся з технікою для прибирання снігу, бо ще жодного разу її не бачив».